Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-15, 16:46 Autor: Witold Wośtak

Dopięte są szczegóły funkcjonowania punktu szczepień powszechnych w Toropolu. Wojewoda zwołał specjalną naradę

Pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych na sztucznym lodowisku Toropol w Opolu [fot. Justyna Krzyżanowska]
Pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych na sztucznym lodowisku Toropol w Opolu [fot. Justyna Krzyżanowska]
Wojewoda Sławomir Kłosowski [fot. Wanda Kownacka]
Wojewoda Sławomir Kłosowski [fot. Wanda Kownacka]
Tomasz Halski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Halski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Szczegóły funkcjonowania pilotażowego punktu szczepień powszechnych w opolskim Toropolu były tematem narady w urzędzie wojewódzkim.
Oprócz wojewody, wziął w niej udział prezydent Opola, komendanci służb mundurowych, przedstawiciele służby medycznej i gospodarze Toropolu.

- Inspektor dr Rafał Kochańczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu, zaproponował utworzenie stałego posterunku w punkcie szczepień - mówi wojewoda Sławomir Kłosowski.

- Funkcjonariusze będą tam obecni przez 24 godziny na dobę, ażeby cenny ładunek szczepionek, który mamy zamiar składować, był bezpieczny. Ludzie obecni wewnątrz Toropolu również będą mogli czuć obecność służb mundurowych dookoła tego obiektu i wewnątrz budynku.

Wojewoda ustalił ze st. bryg. mgr. inż. Krzysztofem Kędrykiem, Opolskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej, że w Toropolu będą pomagać strażacy z uprawnieniami ratownika medycznego.

- Oni będą obecni zarówno przy szczepieniu, jak i przy odprowadzaniu osób po przyjęciu preparatu na trybuny. Chodzi o to, by kilkunastominutowa obserwacja efektów szczepienia była pod fachowym okiem ratowników ze sprzętem medycznym.

Zostaną również zamontowane znaki ułatwiające poruszanie się po budynku.
Przypomnijmy. Zgodnie z zapowiedziami w Toropolu możliwe będzie podanie 1800 szczepionek każdego dnia. Akcja prowadzona będzie zgodnie z krajowym programem szczepień, zapisy m.in. przez infolinię 989. Od 20 kwietnia będziemy gotowi, aby masowo szczepić mieszkańców Opola i nie tylko - mówił na konferencji prasowej Przemysław Zych, wiceprezydent Opola.
Sławomir Kłosowski 1
Sławomir Kłosowski 2

Wiadomości z regionu

2021-07-23, godz. 17:54 Zderzenie osobówki z TIR-em we Wrzoskach. Utrudnienia na obwodnicy Opola Samochód osobowy zderzył się dziś (23.07) późnym popołudniem z ciężarówką na obwodnicy północnej Opola we Wrzoskach. Są utrudnienia w ruchu na DK46… » więcej 2021-07-23, godz. 17:20 Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Warmątowicach. Są utrudnienia w kursowaniu pociągów Jedna osoba nie żyje po tym, jak dziś (23.07) kilkanaście minut przed godziną 17.00 pociąg uderzył w samochód osobowy w Warmątowicach. Doszło do tego… » więcej 2021-07-23, godz. 16:56 Prokuratura oskarżyła byłego wiceministra Andrzeja B. o jazdę po pijanemu Kluczborska prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu wiceministrowi Andrzejowi B., któremu zarzuca jazdę pod wpływem alkoholu. Według… » więcej 2021-07-23, godz. 15:46 Czołgi, wozy bojowe i wojskowe ciężarówki zjechały do Winowa. Na poligonie ruszył X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych … Czołgi, wozy bojowe, ciężarówki i wojskowe samochody zaparkowały na poligonie w Winowie. Tam rozpoczął się X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To pierwsze takie… » więcej 2021-07-23, godz. 15:00 Mieszkaniec powiatu nyskiego sam zatrzymał pijanego kierowcę. Okazało się, że miał on ponad 3 promile alkoholu Obywatelskie zatrzymanie w Nysie. Jeden z mieszkańców na trasie zauważył, że jadący przed nim kierowca porusza się 'wężykiem'. Postanowił jechać za… » więcej 2021-07-23, godz. 14:33 Rekrutacja do szkół średnich w powiecie głubczyckim na podobnym poziomie jak w zeszłym roku Zakończyła się rekrutacja do szkół średnich w powiecie głubczyckim. Podobnie jak w latach poprzednich największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszy… » więcej 2021-07-23, godz. 13:43 Wybrano najlepszą potrawę w województwie. KGW z Hajduków Nyskich będzie reprezentować Opolszczyznę podczas VI finału… Znamy zwycięzców pierwszego etapu VI edycji Bitwy Regionów. Najlepszą potrawą okazały się zapiekane hajduckie gołąbki z nadzieniem z surowych ziemniaków… » więcej 2021-07-23, godz. 12:47 Województwo opolskie szuka wykonawcy, który przygotuje dokumentację przedprojektową na potrzeby rewitalizacji linii… Województwo opolskie jako lider wspólnego projektu dla samorządów opolskich i śląskich ogłosiło przetarg w ramach II etapu programu Kolej Plus na wykonanie… » więcej 2021-07-23, godz. 12:15 W marcu napadł z nożem na sklep, teraz został aresztowany 28-latek, który w marcu napadł na sklep i grożąc nożem ukradł pieniądze, został zatrzymany przez policję. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie… » więcej 2021-07-23, godz. 11:00 Raport MZ. Bez nowych przypadków zakażeń i zgonów w naszym regionie. W kraju nieco ponad sto zachorowań [INFOGRAF… Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 108 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Minionej doby nie wykryto żadnego przypadku na Opolszczyźnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »