Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-15, 16:46 Autor: Witold Wośtak

Dopięte są szczegóły funkcjonowania punktu szczepień powszechnych w Toropolu. Wojewoda zwołał specjalną naradę

Pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych na sztucznym lodowisku Toropol w Opolu [fot. Justyna Krzyżanowska]
Pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych na sztucznym lodowisku Toropol w Opolu [fot. Justyna Krzyżanowska]
Wojewoda Sławomir Kłosowski [fot. Wanda Kownacka]
Wojewoda Sławomir Kłosowski [fot. Wanda Kownacka]
Tomasz Halski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Halski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Szczegóły funkcjonowania pilotażowego punktu szczepień powszechnych w opolskim Toropolu były tematem narady w urzędzie wojewódzkim.
Oprócz wojewody, wziął w niej udział prezydent Opola, komendanci służb mundurowych, przedstawiciele służby medycznej i gospodarze Toropolu.

- Inspektor dr Rafał Kochańczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu, zaproponował utworzenie stałego posterunku w punkcie szczepień - mówi wojewoda Sławomir Kłosowski.

- Funkcjonariusze będą tam obecni przez 24 godziny na dobę, ażeby cenny ładunek szczepionek, który mamy zamiar składować, był bezpieczny. Ludzie obecni wewnątrz Toropolu również będą mogli czuć obecność służb mundurowych dookoła tego obiektu i wewnątrz budynku.

Wojewoda ustalił ze st. bryg. mgr. inż. Krzysztofem Kędrykiem, Opolskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej, że w Toropolu będą pomagać strażacy z uprawnieniami ratownika medycznego.

- Oni będą obecni zarówno przy szczepieniu, jak i przy odprowadzaniu osób po przyjęciu preparatu na trybuny. Chodzi o to, by kilkunastominutowa obserwacja efektów szczepienia była pod fachowym okiem ratowników ze sprzętem medycznym.

Zostaną również zamontowane znaki ułatwiające poruszanie się po budynku.
Przypomnijmy. Zgodnie z zapowiedziami w Toropolu możliwe będzie podanie 1800 szczepionek każdego dnia. Akcja prowadzona będzie zgodnie z krajowym programem szczepień, zapisy m.in. przez infolinię 989. Od 20 kwietnia będziemy gotowi, aby masowo szczepić mieszkańców Opola i nie tylko - mówił na konferencji prasowej Przemysław Zych, wiceprezydent Opola.
Sławomir Kłosowski 1
Sławomir Kłosowski 2

Wiadomości z regionu

2021-05-15, godz. 20:30 W opolskiej "Ostrodze" po raz pierwszy rywalizowano dziś w konkursie skoków przez przeszkody na otwartym hipodromie W Opolu dziś (15.05) pierwszy dzień rywalizacji w ramach otwartych regionalnych zawodów w skokach przez przeszkody. » więcej 2021-05-15, godz. 19:55 Raport dnia: W regionie przybyło 117 nowych zakażeń i odnotowano 8 zgonów. Od soboty obowiązują łagodniejsze obostrzenia… 117 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. W regionie zmarło też 8 osób chorych na COVID-19. » więcej 2021-05-15, godz. 19:30 Śmiertelny wypadek w Kadłubie. Nie żyje motocyklista Motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Kadłub w powiecie strzeleckim. » więcej 2021-05-15, godz. 19:00 Przez grę w golfa gmina Gogolin chce promować się wśród samorządowców z całego kraju Władze gminy Gogolin chcą przez zabawę i sport promować gospodarczą różnorodność tego terenu. W czerwcu planują zorganizować pierwsze mistrzostwa kraju… » więcej 2021-05-15, godz. 18:50 Od dziś możliwe projekcje filmowe i teatralne na świeżym powietrzu Od dziś (15.05) na świeżym powietrzu możliwe będą projekcje filmowe czy teatralne. Z zachowaniem reżimu sanitarnego na zewnątrz swoją działalność edukacyjną… » więcej 2021-05-15, godz. 18:00 Opole: w amfiteatrze trwają przygotowania do wyjątkowego wydarzenia upamiętniającego rocznicę wybuchu III Powstania… W opolskim amfiteatrze trwają przygotowania do jutrzejszego (15.05) koncertu z okazji 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. 'Moja ziemio wyśniona'… » więcej 2021-05-15, godz. 17:30 Wypadek w Mochowie na trasie Prudnik - Głogówek. Ranne dziecko [AKTUALIZACJA] Mamy ruch wahadłowy na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Mochów. » więcej 2021-05-15, godz. 17:00 Poznaj historię śląskiej bitwy o paliwo w czasie nocnego zwiedzania Członkowie Stowarzyszenia Blechhammer-1944 z Kędzierzyna-Koźla zapraszają na nocne zwiedzanie wystaw poświęconych tzw. śląskiej bitwie o paliwo. W niezwykłej… » więcej 2021-05-15, godz. 16:30 Opole ponownie zamieniło się w plan zdjęciowy. Są utrudnienia w ruchu, jednak mieszkańcy podchodzą do nich ze zr… Od dziś (15.05) w centrum Opola można napotkać utrudnienia komunikacyjne. Część ulic jest zamykana dla ruchu kołowego i pieszego z powodu zdjęć do serialu… » więcej 2021-05-15, godz. 16:10 Opolanie ruszyli do restauracji i pożegnali maseczki na świeżym powietrzu. "Nie będziemy za nimi tęsknić" Od dziś (15.05) obowiązują łagodniejsze obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Główne zmiany to brak konieczności noszenia maseczek na świeżym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »