Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-13, 22:00 Autor: Witold Wośtak

12 stanowisk i miejsca oczekiwania. Kluczborska hala jest gotowa do masowych szczepień przeciw COVID-19

Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Zakończyły się przygotowania punktu szczepień masowych w hali przy ulicy Sportowej w Kluczborku. Za inicjatywę odpowiada szpital Vital Medic we współpracy z urzędem miejskim i starostwem.
Dzisiaj (13.04) nastąpiło symboliczne odebranie gotowości - jest 12 stanowisk do szczepienia. Szacuje się, że przy odpowiedniej dostępności szczepionek będzie możliwość podania preparatu dla 1500-2000 osób dziennie. W hali zorganizowano ruch jednostronny. - Od 50 do 70 osób będzie oczekiwać w budynku, a 50 osób spędzi tu krótki czas po zaszczepieniu - mówi Piotr Duch, prezes Vital Medic w Kluczborku.

- Wszystko rozwijało się powoli, bo na początku przewidywaliśmy mniejszą liczbę stanowisk, ale zobaczyliśmy potencjał hali. Adekwatnie dobierając powierzchnię w części dla oczekujących i w części dla osób po szczepieniu uznaliśmy, że optymalnym rozwiązaniem jest zagospodarowanie całej hali. Przygotowaliśmy cztery stanowiska kwalifikacyjne, punkt lekarski i dwanaście punktów szczepień.

Jak przekonuje Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka, musimy szczepić się i potrzebna jest kampania promocyjna, bo nie wszyscy są przekonani.

- Mimo, że przebieg trzeciej fali w Polsce chyba przekonuje coraz większą część społeczeństwa, przeprowadzimy odpowiednią kampanię. Będziemy zachęcać do szczepienia się, a skoro mamy przygotowany taki punkt, chcemy promować naszą halę. Najprawdopodobniej tutaj będzie najkrótsza kolejka, a im więcej ludzi zaszczepi się, tym lepiej dla nas wszystkich.

Mirosław Birecki, starosta kluczborski, zwraca uwagę na szybkość działania szpitala Vital Medic.

- Myślę, że obiekt jest naprawdę dobrze przygotowany pod kątem organizacyjnym i logistycznym. Pozostaje nam tylko czekać na szczepionki - miejmy nadzieję, że będzie ich wiele. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali się, aby zapisywali się na szczepienie. Życzymy wszystkim powodzenia w tej trudnej misji.

Szacuje się, że szczepienia w kluczborskiej hali ruszą 20 kwietnia i będą prowadzone przez 7 dni w tygodniu od 9:00 do 18:00.
Piotr Duch
Jatosław Kielar
Mirosław Birecki

Wiadomości z regionu

2022-01-18, godz. 20:15 Raport dnia: na Opolszczyźnie potwierdzono blisko 400 nowych zakażeń i śmierć 10 chorych [INFOGRAFIKA] 394 nowe zakażenia i śmierć 10 osób odnotowano dziś (18.01) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 652 infekcjach… » więcej 2022-01-18, godz. 20:15 Strzeleczki 30% budżetu przeznaczają na inwestycje Dzięki dobremu wynikowi finansowemu w 2021 roku, w tym roku budżet gminy Strzeleczki idealnie się zepnie. Rekordowa kwota zostanie przeznaczona na inwestycje… » więcej 2022-01-18, godz. 19:45 Nie powiodła się sprzedaż, teraz gmina poszuka dzierżawcy. Schronisko w Wieszczynie dalej w zasobach gminy Prudnik Fiaskiem zakończyła się próba sprzedaży Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Wieszczynie. Deficytowy obiekt turystyczny przez blisko dwa lata usiłowała… » więcej 2022-01-18, godz. 18:39 Jak zamówić mobilny zespół szczepiący? Warto z tego skorzystać Osoby, które nie mogą dotrzeć samodzielnie do punktu szczepień przeciw COVID-19 powinny skontaktować się ze swoją przychodnią, gdzie uzyskają namiary… » więcej 2022-01-18, godz. 18:35 Uczniowie z Grecji i Portugalii odwiedzili PSP nr 5 Opolu w ramach wymiany międzynarodowej Młodzież z Grecji i Portugalii gości na wymianie międzynarodowej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Opolu. Pandemia pokrzyżowała jednak częściowo kwestie… » więcej 2022-01-18, godz. 18:15 Konflikt w Strzelcach Opolskich. Chodzi o opłaty za handel na targowisku [INTERWENCJA] Handlowcy z targowiska w Strzelcach Opolskich skarżą się, że od początku roku opłaty targowe są naliczane na nowych niejasnych zasadach. Są znacznie wyższe… » więcej 2022-01-18, godz. 16:30 "Gorączka sobotniej nocy" młodego Czecha na głubczyckiej drodze Głubczyccy policjanci zatrzymali 20-letniego kierowcę z Czech, który na obowiązującej 'pięćdziesiątce' jechał z prędkością blisko 150 km/h. Dodatkowo… » więcej 2022-01-18, godz. 16:27 Obowiązkowe szczepienia i egzekwowanie paszportów covidowych - to postulaty Nowej Lewicy Przedstawiciele Nowej Lewicy chcą wprowadzenia obowiązkowych szczepień i egzekwowania paszportów covidowych. - Od 7 grudnia propozycja naszej ustawy leży… » więcej 2022-01-18, godz. 15:36 Kolejne przypadki COVID-19 w placówkach oświatowych w Opolu Nowe przypadki COVID-19 w opolskich placówkach edukacyjnych. Ratusz potwierdził zakażenia w łącznie 16 przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodst… » więcej 2022-01-18, godz. 15:00 Rolniczy protest w Głubczycach. Co z podziałem gruntów dzierżawionych przez firmę Top Farms? Pomysłów jest kilka Organizacje rolnicze z województwa nie mogą dojść do porozumienia w sprawie podziału ziemi po Top Farms. Do końca 2023 roku ta głubczycka firma, z powodu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »