Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-13, 22:00 Autor: Witold Wośtak

12 stanowisk i miejsca oczekiwania. Kluczborska hala jest gotowa do masowych szczepień przeciw COVID-19

Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Zakończyły się przygotowania punktu szczepień masowych w hali przy ulicy Sportowej w Kluczborku. Za inicjatywę odpowiada szpital Vital Medic we współpracy z urzędem miejskim i starostwem.
Dzisiaj (13.04) nastąpiło symboliczne odebranie gotowości - jest 12 stanowisk do szczepienia. Szacuje się, że przy odpowiedniej dostępności szczepionek będzie możliwość podania preparatu dla 1500-2000 osób dziennie. W hali zorganizowano ruch jednostronny. - Od 50 do 70 osób będzie oczekiwać w budynku, a 50 osób spędzi tu krótki czas po zaszczepieniu - mówi Piotr Duch, prezes Vital Medic w Kluczborku.

- Wszystko rozwijało się powoli, bo na początku przewidywaliśmy mniejszą liczbę stanowisk, ale zobaczyliśmy potencjał hali. Adekwatnie dobierając powierzchnię w części dla oczekujących i w części dla osób po szczepieniu uznaliśmy, że optymalnym rozwiązaniem jest zagospodarowanie całej hali. Przygotowaliśmy cztery stanowiska kwalifikacyjne, punkt lekarski i dwanaście punktów szczepień.

Jak przekonuje Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka, musimy szczepić się i potrzebna jest kampania promocyjna, bo nie wszyscy są przekonani.

- Mimo, że przebieg trzeciej fali w Polsce chyba przekonuje coraz większą część społeczeństwa, przeprowadzimy odpowiednią kampanię. Będziemy zachęcać do szczepienia się, a skoro mamy przygotowany taki punkt, chcemy promować naszą halę. Najprawdopodobniej tutaj będzie najkrótsza kolejka, a im więcej ludzi zaszczepi się, tym lepiej dla nas wszystkich.

Mirosław Birecki, starosta kluczborski, zwraca uwagę na szybkość działania szpitala Vital Medic.

- Myślę, że obiekt jest naprawdę dobrze przygotowany pod kątem organizacyjnym i logistycznym. Pozostaje nam tylko czekać na szczepionki - miejmy nadzieję, że będzie ich wiele. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali się, aby zapisywali się na szczepienie. Życzymy wszystkim powodzenia w tej trudnej misji.

Szacuje się, że szczepienia w kluczborskiej hali ruszą 20 kwietnia i będą prowadzone przez 7 dni w tygodniu od 9:00 do 18:00.
Piotr Duch
Jatosław Kielar
Mirosław Birecki

Wiadomości z regionu

2021-05-11, godz. 21:00 Raport dnia: 85 nowych zakażeń na Opolszczyźnie. W regionie zmarło 11 chorych [INFOGRAFIKA] 85 zakażeń koronawirusem i śmierć 11 chorych potwierdzono dziś (11.05) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3098… » więcej 2021-05-11, godz. 19:00 Namysłów chce ograniczyć hałas w centrum miasta. Pomóc w tym mają przeszkody na drodze i zmieniona organizacja r… Namysłowski magistrat chce zniechęcić kierowców do zbyt szybkiej jazdy w ścisłym centrum miasta. Pomóc w tym ma zmieniona organizacja ruchu i dodatkowe… » więcej 2021-05-11, godz. 18:15 Wóz za ponad milion zastąpi 36-letni samochód, który nadal służy zawodowym strażakom Milion 200 tysięcy złotych ma kosztować nowy ciężki wóz bojowy, który stanie w garażu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-05-11, godz. 18:00 Zasiali łąkę kwietną i do tego samego namawiają innych Łąka kwietna, lekcje dla dzieci o owadach i gigantyczna kolorowanka na ścianie przystanku autobusowego powstały w Gąsiorowicach, w gminie Jemielnica. Wszystko… » więcej 2021-05-11, godz. 17:30 Brzeżanie nie chcą odpracowywać długów mieszkaniowych. Łączna wartość niezapłaconych czynszów w mieście to… Mieszkańcy Brzegu coraz rzadziej decydują się odrabiać czynszowe długi. W efekcie spółka zarządzająca mieniem komunalnym, która przed laty tworzyła… » więcej 2021-05-11, godz. 17:20 Opole: kolizja na ulicy Strzeleckiej. Nie ma już utrudnień Do tego zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania Strzeleckiej z ulicą Morcinka. Osobowy opel zderzył się z dostawczym iveco. » więcej 2021-05-11, godz. 16:55 Powrót do szkół bez kartkówek i sprawdzianów w pierwszym tygodniu. "Uczniowie mają czuć się bezpiecznie i swob… Tydzień temu do szkolnych ławek wrócili najmłodsi uczniowie podstawówek z klas I-III. W poniedziałek 17 maja wrócą z kolei uczniowie starszych klas oraz… » więcej 2021-05-11, godz. 13:45 Na Opolszczyźnie szukają skamieniałości prehistorycznych zwierząt. Tym razem nie w Krasiejowie, a w Kocurach. "Przyjeżdżamy… Kocury koło Dobrodzienia stały się 'kopalnią' odkryć paleontologów. Badacze po raz kolejny zawitali do tej miejscowości i poszukują nowych szczątków… » więcej 2021-05-11, godz. 13:40 Opole: strażacy od rana usuwają zniszczenia wywołane silnym wiatrem Mocno wieje w stolicy regionu. Do godziny 13.00 strażacy otrzymali trzy zgłoszenia, które spowodowane były silnym wiatrem. » więcej 2021-05-11, godz. 13:40 Opole: zaginął Daniel Paluch. Policja prosi o pomoc Policjanci z Opola poszukują 22-letniego Daniela Palucha. Mężczyzna 6 maja wyszedł z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powrócił. Nie nawiązał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »