Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-13, 22:00 Autor: Witold Wośtak

12 stanowisk i miejsca oczekiwania. Kluczborska hala jest gotowa do masowych szczepień przeciw COVID-19

Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Zakończyły się przygotowania punktu szczepień masowych w hali przy ulicy Sportowej w Kluczborku. Za inicjatywę odpowiada szpital Vital Medic we współpracy z urzędem miejskim i starostwem.
Dzisiaj (13.04) nastąpiło symboliczne odebranie gotowości - jest 12 stanowisk do szczepienia. Szacuje się, że przy odpowiedniej dostępności szczepionek będzie możliwość podania preparatu dla 1500-2000 osób dziennie. W hali zorganizowano ruch jednostronny. - Od 50 do 70 osób będzie oczekiwać w budynku, a 50 osób spędzi tu krótki czas po zaszczepieniu - mówi Piotr Duch, prezes Vital Medic w Kluczborku.

- Wszystko rozwijało się powoli, bo na początku przewidywaliśmy mniejszą liczbę stanowisk, ale zobaczyliśmy potencjał hali. Adekwatnie dobierając powierzchnię w części dla oczekujących i w części dla osób po szczepieniu uznaliśmy, że optymalnym rozwiązaniem jest zagospodarowanie całej hali. Przygotowaliśmy cztery stanowiska kwalifikacyjne, punkt lekarski i dwanaście punktów szczepień.

Jak przekonuje Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka, musimy szczepić się i potrzebna jest kampania promocyjna, bo nie wszyscy są przekonani.

- Mimo, że przebieg trzeciej fali w Polsce chyba przekonuje coraz większą część społeczeństwa, przeprowadzimy odpowiednią kampanię. Będziemy zachęcać do szczepienia się, a skoro mamy przygotowany taki punkt, chcemy promować naszą halę. Najprawdopodobniej tutaj będzie najkrótsza kolejka, a im więcej ludzi zaszczepi się, tym lepiej dla nas wszystkich.

Mirosław Birecki, starosta kluczborski, zwraca uwagę na szybkość działania szpitala Vital Medic.

- Myślę, że obiekt jest naprawdę dobrze przygotowany pod kątem organizacyjnym i logistycznym. Pozostaje nam tylko czekać na szczepionki - miejmy nadzieję, że będzie ich wiele. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali się, aby zapisywali się na szczepienie. Życzymy wszystkim powodzenia w tej trudnej misji.

Szacuje się, że szczepienia w kluczborskiej hali ruszą 20 kwietnia i będą prowadzone przez 7 dni w tygodniu od 9:00 do 18:00.
Piotr Duch
Jatosław Kielar
Mirosław Birecki

Wiadomości z regionu

2021-07-24, godz. 15:00 100 tysięcy złotych z budżetu powiatu opolskiego na renowację zabytków Starostwo w Opolu przyznało pieniądze na renowację zabytków. Wsparcie otrzymają trzy obiekty. Zarząd powiatu opolskiego zdecydował, że największa dotacja… » więcej 2021-07-24, godz. 14:10 Nyski WOPR docenia zalety energii ze słońca. Panele fotowoltaiczne pozwalają znacząco obniżyć rachunki za prąd Energia produkowana z promieni słonecznych pozwala nyskiemu WOPR-owi obniżyć rachunki za prąd. Pierwsze tygodnie funkcjonowania instalacji są na tyle obiecujące… » więcej 2021-07-24, godz. 12:54 Kiedy zakończy się przebudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu? Rozmowy trwają, konkretnej… Nadal nie wiadomo, kiedy zakończy się rozbudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu. Inwestycja pod oficjalną nazwą budowa Centrum… » więcej 2021-07-24, godz. 12:43 Śmigłowiec LPR zadysponowany do poszkodowanego w zdarzeniu drogowym w Prudniku Na ul. Księdza Skowrońskiego, niedaleko Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, samochód osobowy wypadł z drogi, dachował i wpadł do rowu. Poszkodowana została… » więcej 2021-07-24, godz. 12:13 Wytwórca lodów rzemieślniczych z Baborowa weźmie udział w mistrzostwach świata we Włoszech Kontynuujący rodzinne tradycje Tomasz Szypuła, właściciel lodziarni w Baborowie będzie reprezentował nasz kraj na finałach światowego festiwalu lodów… » więcej 2021-07-24, godz. 11:02 Raport MZ: 122 nowe zachorowania i prawie tyle samo wyzdrowień. W regionie potwierdzono 1 nowy przypadek COVID-19 [IN… 122 nowe zachorowania, 6 zgonów i 120 ozdrowień. To bilans ostatniej doby koronawirusa w Polsce. » więcej 2021-07-24, godz. 09:03 Trwa remont Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu - Koszt remontu Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu to milion 800 tysięcy złotych, to pieniądze pochodzące od miasta. 200 tysięcy złotych dołożył… » więcej 2021-07-24, godz. 08:00 Kilka kędzierzyńsko-kozielskich gmin nie czekało na starostwo i zorganizowało transport publiczny. Kosztowało to je… Pięć gmin wiejskich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zorganizowało własny transport publiczny. Gdyby tego nie zrobiono, to od początku wakacji mieszkańcy… » więcej 2021-07-24, godz. 07:15 Ochotnicze Ratownictwo Wodne przez cały sezon letni czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców nad Odrą. Do tej pory było… - Na razie jest bezpiecznie - tak pierwszy miesiąc patroli na Odrze podsumowuje Ochotnicza Straż Pożarna Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu. Strażacy codziennie… » więcej 2021-07-23, godz. 21:34 Motocykliści z Polski i Czech zjechali do Prudnika. Rozpoczyna się zlot „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza” Uczestnicy tej imprezy mogą wylosować motocykl Harley-Davidson. Koncerty, parady motocykli oraz różne atrakcje dla dzieci i dorosłych to wydarzenia zlotu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »