Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-13, 22:00 Autor: Witold Wośtak

12 stanowisk i miejsca oczekiwania. Kluczborska hala jest gotowa do masowych szczepień przeciw COVID-19

Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Punkt szczepień masowych w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Zakończyły się przygotowania punktu szczepień masowych w hali przy ulicy Sportowej w Kluczborku. Za inicjatywę odpowiada szpital Vital Medic we współpracy z urzędem miejskim i starostwem.
Dzisiaj (13.04) nastąpiło symboliczne odebranie gotowości - jest 12 stanowisk do szczepienia. Szacuje się, że przy odpowiedniej dostępności szczepionek będzie możliwość podania preparatu dla 1500-2000 osób dziennie. W hali zorganizowano ruch jednostronny. - Od 50 do 70 osób będzie oczekiwać w budynku, a 50 osób spędzi tu krótki czas po zaszczepieniu - mówi Piotr Duch, prezes Vital Medic w Kluczborku.

- Wszystko rozwijało się powoli, bo na początku przewidywaliśmy mniejszą liczbę stanowisk, ale zobaczyliśmy potencjał hali. Adekwatnie dobierając powierzchnię w części dla oczekujących i w części dla osób po szczepieniu uznaliśmy, że optymalnym rozwiązaniem jest zagospodarowanie całej hali. Przygotowaliśmy cztery stanowiska kwalifikacyjne, punkt lekarski i dwanaście punktów szczepień.

Jak przekonuje Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka, musimy szczepić się i potrzebna jest kampania promocyjna, bo nie wszyscy są przekonani.

- Mimo, że przebieg trzeciej fali w Polsce chyba przekonuje coraz większą część społeczeństwa, przeprowadzimy odpowiednią kampanię. Będziemy zachęcać do szczepienia się, a skoro mamy przygotowany taki punkt, chcemy promować naszą halę. Najprawdopodobniej tutaj będzie najkrótsza kolejka, a im więcej ludzi zaszczepi się, tym lepiej dla nas wszystkich.

Mirosław Birecki, starosta kluczborski, zwraca uwagę na szybkość działania szpitala Vital Medic.

- Myślę, że obiekt jest naprawdę dobrze przygotowany pod kątem organizacyjnym i logistycznym. Pozostaje nam tylko czekać na szczepionki - miejmy nadzieję, że będzie ich wiele. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali się, aby zapisywali się na szczepienie. Życzymy wszystkim powodzenia w tej trudnej misji.

Szacuje się, że szczepienia w kluczborskiej hali ruszą 20 kwietnia i będą prowadzone przez 7 dni w tygodniu od 9:00 do 18:00.
Piotr Duch
Jatosław Kielar
Mirosław Birecki

Wiadomości z regionu

2023-02-01, godz. 09:03 Są obostrzenia, będzie sztab kryzysowy. Opole i powiat objęte zakażeniem wysoce zjadliwą grypą ptaków Opole i cały powiat opolski są strefą objętą zakażeniem wysoce zjadliwą grypą ptaków - przekazuje Powiatowy Lekarz Weterynarii. To pokłosie wykrycia… » więcej 2023-02-01, godz. 08:00 Nowe pomniki przyrody i użytki ekologiczne w gminie Olesno Dwa nowe pomniki przyrody i cztery użytki ekologiczne zyskała gmina Olesno. To efekt inwentaryzacji oraz waloryzacji przyrodniczej w ramach projektu 'Ochrona… » więcej 2023-02-01, godz. 08:00 Smog w Prudniku. Właściciele mieszkań w zabytkowych kamienicach nie podłączają się do sieci ciepłowniczej Z trudnościami przebiega podłączanie budynków wielorodzinnych do miejskiej sieci ciepłowniczej w Prudniku. Wprawdzie właścicielem tamtejszego Zakładu Energetyki… » więcej 2023-02-01, godz. 07:30 Góra św. Anny. Za zniszczenie tarasu widokowego odpowiedzą przed sądem Do Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich trafił akt oskarżenia przeciwko 18-latkowi, który wraz z młodszym kolegą zniszczył taras widokowy na Górze św… » więcej 2023-02-01, godz. 06:50 Wietrzna noc w regionie. W ciągu dnia również powieje Za nami wietrzna noc, co potwierdzają działania opolskich strażaków. Do usuwania skutków silnego wiatru byli wzywani sześciokrotnie. » więcej 2023-01-31, godz. 20:15 Teraz jest bardziej eko. Zakończył się remont sali sportowej w Szymiszowie-Osiedlu Milion złotych kosztowała termomodernizacja i remont sali sportowej „Tęcza” w Szymiszowie-Osiedlu. Na co dzień korzystają z niej uczniowie szkoły podstawowej… » więcej 2023-01-31, godz. 20:10 Suszył 7 kilogramów marihuany na strychu, grozi mu do 10 lat za kratami [FILM] Kilka kilogramów marihuany zabezpieczyli kluczborscy policjanci u 32-letniego mieszkańca gminy Wołczyn. » więcej 2023-01-31, godz. 19:00 Fundusze Europejskie podzielone. Najwięcej zyska Aglomeracja Opolska Nie 144 miliony, a blisko 262 miliony euro będą miały do wydania subregiony województwa opolskiego w ramach Funduszy Europejskich. Po raz pierwszy też to… » więcej 2023-01-31, godz. 17:40 ZOL w Głogówku do remontu. Obiekt zyska większą efektywność energetyczną Modernizację przejdzie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Głogówku. Zastrzeżenia związane z zakresem inwestycji miał konserwator zabytków. Obiekt ten zbudowano… » więcej 2023-01-31, godz. 17:20 Deficyt i wydatki zwiększone. Radni sejmiku województwa przyjęli korektę budżetu na 2023 rok Radni sejmiku województwa opolskiego przyjęli korektę budżetu na 2023 rok. Zgodnie z zapowiedziami deficyt w tym roku wzrośnie do niemal 27 milionów złotych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »