Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-15, 16:30 Autor: Katarzyna Doros

Dni otwarte szkół średnich i rekrutacja przeniosły się do internetu. "Brakuje nam kontaktu osobistego i targów edukacyjnych"

Edukacja zdalna [fot. Pixabay]
Edukacja zdalna [fot. Pixabay]
Trwa rekrutacja do szkół średnich. Te z powodu pandemii koronawirusa i zdalnego nauczania nie mogą organizować stacjonarnych dni otwartych. Z pomocą przychodzą rozwiązania stosowane w trakcie prowadzonych lekcji online czy wirtualne spacery po szkole.
- Brakuje nam kontaktu osobistego i targów edukacyjnych. Trzeba sobie jakoś radzić w tych trudnych czasach - mówi Bernarda Zarzycka, dyrektor Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Opolu. - Anonsujemy się do szkół podstawowych i tam na godzinach wychowawczych lub innych wskazanych przez dyrektora szkoły, po prostu się z naszą ofertą prezentujemy online. Uczniowie w trakcie tych spotkań mogą zadawać pytania. Często w tych spotkaniach uczestniczą również rodzice, którzy w czasie teraz pracy zdalnej zwykle są w domach, więc też często mamy bezpośrednio pytania od rodziców.

Dzień otwarty w LO nr 1 w Opolu także będzie w formie zdalnej na platformie internetowej. - Zainteresowani będą mogli zalogować się do profilu konkretnej klasy i poznać wychowawców. Aktywnie działa też nasz samorząd, który organizuje dyskusje online - dodaje Bernarda Zarzycka.

Podobnie jest w Zespole Szkół Budowlanych w Opolu, gdzie dni otwarte zorganizowano wirtualnie.

- Ten dzień wirtualny polegał na tym, że nasi nauczyciele i uczniowie uczyli się na platformie Teams, korzystali z wiedzy naszych uczniów i naszych nauczycieli uczących różnych zawodów. Mieliśmy ten dzień podzielony. Przyszli absolwenci 8 klas mogli łączyć się, by porozmawiać sobie dodatkowo z nauczycielami i zobaczyć na czym polega dany zawód, mogli też wirtualnie zapoznać się z prezentacjami poświęconymi tym zawodom - mówi Violetta Szczepkowska, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu.

- Otrzymujemy też wiele telefonów od uczniów i rodziców z pytaniami o organizację praktyk - dodaje Violetta Szczepkowska.

Decyzją Ministra Edukacji i Nauki nauczanie zdalne w szkołach potrwa co najmniej do 25 kwietnia. Egzamin ósmoklasistów rozpocznie się 25 maja i potrwa do 27 maja.
Bernarda Zarzycka
Violetta Szczepkowska

Wiadomości z regionu

2021-05-15, godz. 20:30 W opolskiej "Ostrodze" po raz pierwszy rywalizowano dziś w konkursie skoków przez przeszkody na otwartym hipodromie W Opolu dziś (15.05) pierwszy dzień rywalizacji w ramach otwartych regionalnych zawodów w skokach przez przeszkody. » więcej 2021-05-15, godz. 19:55 Raport dnia: W regionie przybyło 117 nowych zakażeń i odnotowano 8 zgonów. Od soboty obowiązują łagodniejsze obostrzenia… 117 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. W regionie zmarło też 8 osób chorych na COVID-19. » więcej 2021-05-15, godz. 19:30 Śmiertelny wypadek w Kadłubie. Nie żyje motocyklista Motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Kadłub w powiecie strzeleckim. » więcej 2021-05-15, godz. 19:00 Przez grę w golfa gmina Gogolin chce promować się wśród samorządowców z całego kraju Władze gminy Gogolin chcą przez zabawę i sport promować gospodarczą różnorodność tego terenu. W czerwcu planują zorganizować pierwsze mistrzostwa kraju… » więcej 2021-05-15, godz. 18:50 Od dziś możliwe projekcje filmowe i teatralne na świeżym powietrzu Od dziś (15.05) na świeżym powietrzu możliwe będą projekcje filmowe czy teatralne. Z zachowaniem reżimu sanitarnego na zewnątrz swoją działalność edukacyjną… » więcej 2021-05-15, godz. 18:00 Opole: w amfiteatrze trwają przygotowania do wyjątkowego wydarzenia upamiętniającego rocznicę wybuchu III Powstania… W opolskim amfiteatrze trwają przygotowania do jutrzejszego (15.05) koncertu z okazji 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. 'Moja ziemio wyśniona'… » więcej 2021-05-15, godz. 17:30 Wypadek w Mochowie na trasie Prudnik - Głogówek. Ranne dziecko [AKTUALIZACJA] Mamy ruch wahadłowy na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Mochów. » więcej 2021-05-15, godz. 17:00 Poznaj historię śląskiej bitwy o paliwo w czasie nocnego zwiedzania Członkowie Stowarzyszenia Blechhammer-1944 z Kędzierzyna-Koźla zapraszają na nocne zwiedzanie wystaw poświęconych tzw. śląskiej bitwie o paliwo. W niezwykłej… » więcej 2021-05-15, godz. 16:30 Opole ponownie zamieniło się w plan zdjęciowy. Są utrudnienia w ruchu, jednak mieszkańcy podchodzą do nich ze zr… Od dziś (15.05) w centrum Opola można napotkać utrudnienia komunikacyjne. Część ulic jest zamykana dla ruchu kołowego i pieszego z powodu zdjęć do serialu… » więcej 2021-05-15, godz. 16:10 Opolanie ruszyli do restauracji i pożegnali maseczki na świeżym powietrzu. "Nie będziemy za nimi tęsknić" Od dziś (15.05) obowiązują łagodniejsze obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Główne zmiany to brak konieczności noszenia maseczek na świeżym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »