Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-01, 20:10 Autor: Katarzyna Doros

"Sytuacja w regionie jest pod kontrolą". Opolski Zespół Parlamentarny spotkał się z wojewodą opolskim

Spotkanie wojewody opolskiego z opolskim zespołem parlamentarnym [fot. FB Sławomir Kłosowski Wojewoda Opolski]
Spotkanie wojewody opolskiego z opolskim zespołem parlamentarnym [fot. FB Sławomir Kłosowski Wojewoda Opolski]
Szpital tymczasowy w CWK w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Szpital tymczasowy w CWK w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Omówienie sytuacji covidowej w regionie, relokacja pacjentów ze Śląska do opolskich szpitali i organizacja szczepień, to tylko niektóre tematy, jakie omówiono podczas spotkania Opolskiego Zespołu Parlamentarnego z wojewodą.
- Jesteśmy na ten moment bezpieczni, ale to nie znaczy, że nie mamy być czujni - mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski. - Otwieramy szpital tymczasowy. Sytuacja w regionie jest pod kontrolą. Mamy bezpieczny zapas łóżek i respiratorów na ten moment oczywiście. Rozmawialiśmy o zagrożeniach i przygotowaniach do akcji szczepień masowych, czyli o najbardziej bieżących sprawach dla województwa opolskiego. Myślę, że to jest dobry początek naszej współpracy.

- Mamy szczyt pandemii, szczyt III fali zakażeń, dlatego omówienie stanu bezpieczeństwa zdrowotnego w regionie jest bardzo ważne - mówi poseł PO Tomasz Kostuś, przewodniczący Opolskiego Zespołu Parlamentarnego. - Sygnały z województw śląskiego i dolnośląskiego są bardzo niepokojące. To są przecież nasi regionalni sąsiedzi, tam sytuacja załamała się. Wojewoda Kłosowski mówił o relokacji pacjentów covidowych ze szpitali w województwie śląskim do opolskiego. Podkreślał, jednocześnie, że na tle innych województw sytuacja na Opolszczyźnie, oczywiście bardzo trudna, jest jednak przewidywalna i statyczna. A dla naszych pacjentów miejsc w opolskich szpitalach nie zabraknie.

Opolski Zespół Parlamentarny zapowiedział kolejne spotkania z wojewodą już po świętach wielkanocnych.

Z danych Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w regionie hospitalizowanych jest 802 pacjentów z COVID-19, a 286 łóżek pozostaje wolnych. Na 88 respiratorów 59 jest zajętych.

Przypomnijmy, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś (01.04) rekordową liczbę 35 251 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 621 osób. W regionie na COVID-19 zachorowało 807 mieszkańców, a 22 zmarło.
Sławomir Kłosowski
Tomasz Kostuś

Wiadomości z regionu

2021-09-22, godz. 21:15 Raport dnia. Ponad 100 uczniów z Opola trafiło na kwarantannę. W całej Polsce zaraziło się blisko 900 osób, jest… 12 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (22.09) o 882 kolejnych infekcjach i śmierci… » więcej 2021-09-22, godz. 21:00 Walce: urzędnicy i mieszkańcy wspólnie chcą stworzyć strategię rozwoju gminy Gdzie mają być tereny inwestycyjne? Czy trzeba budować nowe przedszkole, a może bardziej potrzebny jest ośrodek rehabilitacji albo świetlica wiejska? Odpowiedzi… » więcej 2021-09-22, godz. 19:30 5 lat pozbawienia wolności za dotkliwe pobicie w Kluczborku. Sprawca ma zapłacić 25 tysięcy złotych zadośćuczyn… Na pięć lat pozbawienia wolności skazał dziś (22.09) Sąd Okręgowy w Opolu Dariusza L. za pobicie i ciężkie uszkodzenie ciała Krzysztofa K. w Kluczbo… » więcej 2021-09-22, godz. 19:00 Kolejny odcinek DW 494 w kierunku Częstochowy doczekał się remontu. Chodzi o kilometr w Borkach Małych Mniej niż 70 dni ma firma Remost z Olesna na przebudowę kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 494 w Borkach Małych. » więcej 2021-09-22, godz. 18:30 Szpachelki i pędzle poszły w ruch. W Opolu przy kościele "na górce" powstaje fresk Na ścianie wzdłuż pasażu przy kościele 'na górce' w Opolu powstaje fresk tworzony klasyczną techniką z czasów Michała Anioła. Wszystko za sprawą międzynarodowego… » więcej 2021-09-22, godz. 18:00 Ruchliwe skrzyżowanie przy hali sportowej w Zawadzkiem zostanie doświetlone. Ma to poprawić bezpieczeństwo Jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań na drodze wojewódzkiej 901 w Zawadzkiem niedługo będzie doświetlone. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo przede wszystkich… » więcej 2021-09-22, godz. 17:00 Czy mieszkaniec Pawłowiczek groził śmiercią ukraińskiemu małżeństwu? Poszło o mycie schodów, w sądzie ruszył… W opolskim sądzie okręgowym ruszył proces Zbigniewa B. oskarżonego o kierowanie gróźb wobec obywateli Ukrainy. Mężczyzna zamieszkały w Pawłowiczkach… » więcej 2021-09-22, godz. 15:50 Urząd w Strzeleczkach w remoncie Z prawie dwuletnim opóźnieniem rozpoczął się ostatni etap remontu urzędu gminy w Strzeleczkach. Inwestycja była planowana na początek roku 2020, ale pandemia… » więcej 2021-09-22, godz. 14:33 Powstanie nowy ośrodek leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt. Nadleśnictwo Opole wspomaga fundację Avi Dzięki tej współpracy powstanie pierwszy profesjonalny ośrodek rehabilitacji dla dzikich zwierząt w województwie opolskim. Dziś (22.09) Nadleśnictwo Opole… » więcej 2021-09-22, godz. 13:34 Opole: MZK przygotowuje się do przyjęcia nowych autobusów elektrycznych. Rusza budowa instalacji Zajezdnia MZK w Opolu rozpoczyna budowę infrastruktury energetycznej. Będzie ona głównie służyć ładowaniu 5 nowych autobusów zeroemisyjnych, które do… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »