Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-01, 16:00 Autor: Katarzyna Doros

Punkty szczepień masowych w powiecie opolskim mogą powstać w kampusie politechniki i hali OSiR-u w Komprachcicach

Hala sportowa w Komprachcicach [fot. OSiR Komprachcice]
Hala sportowa w Komprachcicach [fot. OSiR Komprachcice]
Kampus Politechniki Opolskiej oraz hala OSiR-u w Komprachcicach - w tych miejscach mogą powstać punkty szczepień masowych przeciwko COVID-19. Za ich organizację będzie odpowiadało Starostwo Powiatowe w Opolu.
- Teraz musimy zająć się organizacją tych punktów - mówi Henryk Lakwa, starosta opolski. - Przede wszystkim chodzi o to, żeby zabezpieczać to logistycznie, więc nie tylko miejsca, ale również będą potrzebne też służby do tego, aby obsłużyć naszych mieszkańców. Dlaczego kampus Politechniki Opolskiej? Dlatego, że jest to obiekt położony dogodnie z parkingami, z dojazdem MZK, więc mieszkańcy będą mogli bezpiecznie tam dojechać i poddać się szczepieniu.

Politechnika Opolska zgodę na zorganizowanie punktu szczepień na swoim terenie wydała. Podobnie Komprachcice. Gmina na ten cel udostępni halę OSiR-u.

- Zgodnie z założeniami nasz punkt będzie obsługiwał południową część powiatu opolskiego - informuje Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic. - Do dyspozycji również mamy namiot pneumatyczny obsługiwany przesz strażaków ochotników, który będzie służył jako poczekalnia. Przygotowania będą polegały na adaptacji pomieszczeń obecnej infrastruktury sportowej na potrzeby punktów szczepień. Hala jest w moim przekonaniu bardzo dobrym miejscem, bo oprócz tego, że ma swoją konkretną powierzchnię, to jeszcze ma miejsca parkingowe, czyli możliwość zachowania odstępu.

Punkt szczepień w Komprachcicach ma być uruchomiony 19 kwietnia.
Henryk Lakwa
Leonard Pietruszka

Wiadomości z regionu

2021-09-23, godz. 16:35 Bierawa: strażacy pomogą dojechać na szczepienia przeciw COVID-19 Mieszkańcy gminy Bierawa, którzy mają problem z dotarciem do punktu szczepień przeciw COVID-19, mogą liczyć na pomoc druhów z OSP Kotlarnia. Dowiozą oni… » więcej 2021-09-23, godz. 15:35 Rośnie liczba chorych na grypę i infekcje grypopodobne. W przychodniach zabrakło szczepionek Choć sezon jesienno-zimowy dopiero się zaczął, w przychodniach już widać pierwszych pacjentów z objawami grypy i przeziębienia. W łagodniejszym przebiegu… » więcej 2021-09-23, godz. 15:15 IMGW ostrzega mieszkańców Opolszczyzny przed silnym wiatrem Dzisiaj (23.09) od godziny 24:00 mieszkańcy województwa opolskiego powinni przygotować się na silne porywy wiatru. » więcej 2021-09-23, godz. 15:00 Młodzież Wszechpolska odpowie na III Marsz Równości w Opolu. "Modlitwa, różaniec i pokojowa manifestacja" Kontrmanifestację wobec trzeciego Marszu Równości w Opolu zapowiada Okręg Opolski Młodzieży Wszechpolskiej. Środowiska LGBT przejdą ulicami centrum stolicy… » więcej 2021-09-23, godz. 13:30 Pirat drogowy zatrzymany po pościgu w Namysłowie. Kierowca był pod wpływem narkotyków Do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który pod wpływem narkotyków uciekał policji osobowym audi. Po pościgu i zatrzymaniu okazało się, że w samochodzie… » więcej 2021-09-23, godz. 13:00 Większość grzejników w Opolu powinna być już ciepła, ale trzeba usunąć awarie sieci. Przyszła kalendarzowa i… Ruszył sezon grzewczy w Opolu, ale nie wszyscy mieszkańcy mają już ciepłe grzejniki. Większość spółdzielni nie ma stałej daty uruchomienia ogrzewania… » więcej 2021-09-23, godz. 12:34 Kolizja 4 samochodów przy wyjeździe z Opola w stronę Zawady 4 samochody zderzyły się ze sobą na zasadzie harmonijki przy Oleskiej w Opolu. Do kolizji doszło przy wylocie ze stolicy regionu w stronę Zawady na drodze… » więcej 2021-09-23, godz. 12:20 Olescy policjanci dbają o bezpieczeństwo najmłodszych Poznanie numeru alarmowego, nauka poruszania się po drogach publicznych czy też prawidłowe korzystanie z odblasków - tego mogą nauczyć się przedszkolaki… » więcej 2021-09-23, godz. 12:10 Opole: miasto pozyskało pieniądze na zakup kolejnych 9 autobusów elektrycznych Do Opola przyjadą kolejne elektryczne autobusy. Tym razem będzie ich 9. Miasto na ich zakup otrzymało 20 milionów złotych dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony… » więcej 2021-09-23, godz. 10:55 MZ: blisko tysiąc nowych przypadków koronawirusa w kraju. Na Opolszczyźnie 20 zachorowań [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 974 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Na Opolszczyźnie minionej doby potwierdzono 20 infekcji. To 8 więcej niż… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »