Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-04, 08:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Uwaga, kierowcy w Kędzierzynie-Koźlu. Od 8 marca utrudnienia w ruchu na alei Armii Krajowej

Tak ma wyglądać docelowo powstające rondo przy alei Armii Krajowej w Kędzierzynie-Koźlu [fot.GDDKiA]
Tak ma wyglądać docelowo powstające rondo przy alei Armii Krajowej w Kędzierzynie-Koźlu [fot.GDDKiA]
Na alei Armii Krajowej (DK 40) w Kędzierzynie Koźlu od 8 marca zmieni się organizacja ruchu. Z powodu budowy ronda, które połączy centrum miasta z powstającą obwodnicą północną, na alei Armii Krajowej,a dokładniej na jezdni w stronę Prudnika zajęty zostanie pas skrajny. Kolejnych zmian kierowcy powinni spodziewać się od połowy tego miesiąca, wówczas wyłączone z ruchu zostaną pasy wewnętrzne na obu jezdniach.
Rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu Agata Andruszewska precyzuje, że utrudnienia pojawią się w rejonie alei Jana Pawła II i w pierwszym etapie nie powinny być uciążliwe dla użytkowników dróg. Przewężenie na prawym pasie pojawi się na nitce w kierunku Prudnika, natomiast jadący w kierunku Pyskowic będą poruszali się dwoma pasami.

W miejscu zmian organizacji ruchu ma powstać trójwlotowe rondo turbinowe, które umożliwi dojazd do Prudnika, centrum Kędzierzyna-Koźla i Pyskowic (woj. ślaskie). Wykonawca wprowadził zmiany, ponieważ zaplanował poszerzenie skarpy i pobocza na DK40. Kolejne utrudnienia związane z inwestycją wystąpią w połowie kwietnia. Wówczas ruch na 4 miesiące zostanie przełożony na jedną jezdnię.

Budowany odcinek będzie przedłużeniem istniejącej dwujezdniowej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w kierunku autostrady A4 o długości około 14,3 km. Od ronda, jakie powstanie w ciągu DK40 trasa pobiegnie nowym śladem, omijając Sławięcice i Ujazd, i tuż za granicą województwa opolskiego włączy się z powrotem do DK40.

Prace przy budowie obwodnicy Kędzierzyna - Koźla w ciągu DK40 prowadzone są zgodnie z harmonogramem i aktualne ich zaawansowanie jest na poziomie około 30% - informuje w komunikacie GDDKiA.
Agata Andruszewska

Wiadomości z regionu

2021-04-17, godz. 07:00 Opole: do szpitala tymczasowego w CWK tlen jest dostarczany na bieżąco Ponad 4 tony tlenu na dobę - takie było największe zużycie w szpitalu tymczasowym w CWK w Opolu, w momencie gdy przebywało tam około setki pacjentów. Dla… » więcej 2021-04-16, godz. 21:15 Przejazd kolejowy na drodze między Raszową a Kędzierzynem-Koźlem będzie zamknięty jeszcze ponad tydzień Przejazd drogowo-kolejowy w Raszowej (gmina Leśnica) na ulicy Słowackiego miał być zamknięty kilka dni. Utrudnienia potrwają jednak znacznie dłużej. » więcej 2021-04-16, godz. 20:20 Punkt szczepień powszechnych na Politechnice Opolskiej gotowy. "Czekamy na zielone światło" Punkt szczepień powszechnych dla mieszkańców powiatu opolskiego na Politechnice Opolskiej jest już gotowy. Jak informuje na portalu społecznościowym starosta… » więcej 2021-04-16, godz. 20:00 Raport dnia: 460 nowych zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. Zmarło 7 chorych mieszkańców [INFOGRAFIKA] 460 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 7 osób potwierdzono dziś (16.04) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-04-16, godz. 19:20 Skoroszyce z dotacją na remont świetlicy. Inwestycja ruszy jednak dopiero w przyszłym roku, bo dziś gmina nie ma już… Świetlica wiejska w Skoroszycach przejdzie modernizację. Za prawie 730 tysięcy złotych obiekt zostanie rozbudowany i dostosowany do współczesnych wymog… » więcej 2021-04-16, godz. 18:00 W Kędzierzynie-Koźlu za darmo wszczepią psom chipy Po raz kolejny w Kędzierzynie-Koźlu prowadzona jest akcja bezpłatnego znakowania psów. Zwierzętom weterynarz wszczepia pod skórę elektroniczny chip, w którym… » więcej 2021-04-16, godz. 17:40 Sprzęt z działalności przestępczej dostał drugie życia i wspomoże opolskie szpitale Urządzenia pochodzące z nielegalnej fabryki papierosów będą wspomagać pracę Szpitala Wojewódzkiego i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Funkcjonariusze… » więcej 2021-04-16, godz. 16:55 Brzeski MOSiR przyzna tytuł najaktywniejszego mieszkańca. Zabawa ma zachęcić do aktywności w czasie pandemii Brzeg zachęca do prowadzenia aktywnego trybu życia mimo pandemii koronawirusa. Zmotywować do spacerów, biegania czy jazdy na rowerze ma zabawa, w ramach której… » więcej 2021-04-16, godz. 16:00 Punkt szczepień masowych w Kędzierzynie-Koźlu jest już gotowy [ZDJĘCIA] Punkt szczepień masowych w Kędzierzynie-Koźlu jest już gotowy. Zaadaptowano na ten cel salę sportową w starym budynku szkoły numer 6 przy ul. Stalmacha… » więcej 2021-04-16, godz. 15:00 MZD w Opolu będzie montować kolejne czujniki parkowania Od poniedziałku (19.04) montowane będą w Opolu kolejne czujniki parkowania. System ITS pojawi się w strefie płatnego parkowania na ulicach Kropidły, Staromiejskiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »