Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-02, 17:00 Autor: Katarzyna Doros

Opolska policja wyjaśni czy w Urzędzie Miasta Opola doszło do szarpaniny między ochroniarzem i petentem

Urząd Miasta Opola przy pl. Wolności [fot. Katarzyna Doros]
Urząd Miasta Opola przy pl. Wolności [fot. Katarzyna Doros]
Chodzi o zdarzenie ze środy (24.02), kiedy jeden z mężczyzn miał sprzeciwić się obowiązującym procedurom sanitarnym i wejść na teren urzędu. Amatorskie nagranie z zajścia krąży po internecie.
- Zależy nam na wyjaśnieniu tej sprawy. Przypominam, że w związku z pandemią obowiązują limity osób, które mogą jednocześnie znajdować się w jednym pomieszczeniu - mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy opolskiego ratusza. - Wiemy, że była to osoba bardzo niezadowolona z tej sytuacji jaką mamy, że musi poczekać na wezwanie i musi otrzymać przepustkę, wtargnęła do jednego z budynków urzędu, nie reagowała na polecenia ochrony dotyczące tego, żeby ten mężczyzna poczekał na swoją kolej i na przepustkę, i doszło tam rzeczywiście do szamotaniny. Ale to wyjaśnia policja, która została wezwana na miejsce tego zdarzenia przez pracowników ochrony. Natomiast z drugiej strony my jako Urząd Miasta Opola również prowadzimy nasze wewnętrzne wyjaśnienia.

Mł. asp. Agnieszka Nierychła z Komendy Miejskiej Policji w Opolu potwierdza, że 24 lutego około południa pracownicy ochrony Urzędu Miasta Opola wezwali funkcjonariuszy w związku z awanturą. - Policjanci sporządzili szczegółową dokumentację z tego zdarzenia - mówi. - Po dwóch dniach zgłosił się do nas 30-latek, mężczyzna, który brał udział w tamtym zdarzeniu. On nas zawiadomił o możliwości popełnienia przestępstwa na jego szkodę tj. naruszenia czynności narządów ciała. W tej chwili prowadzimy czynności sprawdzające. Będziemy występować o zapis kamery z monitoringu oraz poddamy ocenie dostarczoną dokumentację medyczną. Tę dokumentację oceni zakład medycyny sądowej. Wiemy również, że pracownik ochrony także poddał się badaniom obdukcyjnym.
Katarzyna Oborska-Marciniak
mł. asp. Agnieszka Nierychła

Wiadomości z regionu

2021-04-23, godz. 11:43 41-latek z powiatu opolskiego handlował alkoholem zza wschodniej granicy. Za nielegalny obrót odpowie przed sądem Mężczyznę podejrzanego o posiadanie i obrót nielegalnym alkoholem zatrzymali policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy miejskiej w Opolu… » więcej 2021-04-23, godz. 10:55 MZ: ponad 10 tysięcy nowych przypadków zakażenia COVID-19 i 539 zgonów [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 858 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju, w tym o 293 na Opolszczyźnie. » więcej 2021-04-23, godz. 10:30 Wolontariusze zapraszają do wspólnego sprzątania na Górze św. Anny EDefenders to grupa wolontariacka, która organizuje cykliczne akcje sprzątania śmieci w rejonie Parku Krajobrazowego Góra św. Anny. Do tej pory dzięki ich… » więcej 2021-04-23, godz. 10:00 Zaginęła 16-letnia Joanna Gibka z województwa łódzkiego Mieszkanka miejscowości Niechmirów w gminie Burzenin ostatni raz widziana była w miejscu swojego zamieszkania 26 lutego ok. godz. 21:20. » więcej 2021-04-23, godz. 09:40 "Zielony certyfikat" wkrótce pozwoli na poruszanie się po Unii Europejskiej. "Prace są zaawansowane" Unia Europejska pracuje na rozporządzeniem mającym na celu ułatwienie poruszania się po terenie Wspólnoty w czasie pandemii. Europoseł PiS Anna Zalewska… » więcej 2021-04-23, godz. 08:40 Skręcił w lewo mimo zakazu i doprowadził do czołowego zderzenia Na styku ulic Wrocławskiej i Niemodlińskiej w Opolu doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. » więcej 2021-04-23, godz. 08:00 Urząd gminy w Dąbrowie przejdzie kompleksową termodernizację Urząd gminy w Dąbrowie przejdzie kompleksową termodernizację. Oprócz docieplenia budynku zmienią się także pomieszczenia biurowe wewnątrz. Budynek zyska… » więcej 2021-04-23, godz. 07:00 Punkt szczepień przeciw COVID-19 w Strzelcach Opolskich jest już gotowy do pracy Punkt szczepień masowych w Strzelcach Opolskich przeszedł pozytywnie kontrolę sanepidu i Narodowego Funduszu Zdrowia. Starostwo strzeleckie rozpoczęło rejestrację… » więcej 2021-04-22, godz. 22:00 Baborów planuje zorganizować największy piknik militarny w regionie Pierwszy piknik militarny 'Południowa Opolszczyzna' - pod taką nazwą gmina Baborów zamierza zorganizować w tym roku największą tego typu imprezę w naszym… » więcej 2021-04-22, godz. 21:00 Ponad 600 piłkarskich koszulek zyska drugie życie i uszczęśliwi dzieci z krajów Trzeciego Świata w ramach akcji "Oddaj… Ponad 600 sportowych koszulek piłkarskich zebranych w ramach akcji 'Oddaj fejka' trafi do dzieci z Afryki i krajów Bliskiego Wschodu. Inicjatorem akcji jest… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »