Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-22, 16:11 Autor: Agnieszka Stefaniak

TSKN rekomenduje Zuzannę Donath-Kasiurę na stanowisko wicemarszałka województwa opolskiego

Zuzanna Donath-Kasiura [fot. Marcin Boczek]
Zuzanna Donath-Kasiura [fot. Marcin Boczek]
Obecna sekretarz TSKN miałaby objąć stanowisko po Romanie Kolku. Sesja, podczas której ma dojść do zmian personalnych w zarządzie województwa odbędzie się jutro (23.02).
Po tym, jak wicemarszałek Roman Kolek złożył rezygnację z pełnienia funkcji pierwszego wicemarszałka Mniejszość Niemiecka musiała wybrać osobę, która go zastąpi. Plan by był nią szef TSKN-u Rafał Bartek, przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego nie powiódł się. Dzień przed sesją pojawiła się opinia prawna, która mówiła
o sprzeczności równoczesnego pełnienia funkcji wicemarszałka i przewodniczącego TSKN. - Wystąpiliśmy do Biura Analiz Sejmowych o opinię w tej sprawie, ale nie wiemy kiedy ją otrzymamy - tłumaczy Rafał Bartek.

- Doszliśmy do wniosku, że nie może być sytuacji jakiegoś „zachwiania” na tym stanowisku. Po drugie, podkreślamy, że dla nas udział w polityce nie jest celem samym w sobie, angażujemy się w życie społeczne, polityczne czy gospodarcze, by realizować cele i oczekiwania naszej społeczności - mówi Bartek.

Zuzanna Donath-Kasiura zastępując Romana Kolka miałaby objąć nadzór m.in. nad departamentami zdrowia i polityki społecznej, edukacji i rynku pracy, a także sprawy profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień oraz wielokulturowości.

- Mam świadomość, że tematy, z którymi przyjdzie mi się zmierzyć, są sporym wyzwaniem, ale jestem człowiekiem dialogu i konkretnego działania i co ważne zwolenniczką zarządzania opartego na budowaniu wspólnoty, a nie rywalizacji - mówi Zuzanna Donath-Kasiura.

Sesja sejmiku, podczas której głosowane będą zmiany w w zarządzie województwa opolskiego zaplanowana jest na jutro.
Rafał Bartek
Zuzanna Donath-Kasiura

Wiadomości z regionu

2021-09-23, godz. 15:35 Rośnie liczba chorych na grypę i infekcje grypopodobne. W przychodniach zabrakło szczepionek Choć sezon jesienno-zimowy dopiero się zaczął, w przychodniach już widać pierwszych pacjentów z objawami grypy i przeziębienia. W łagodniejszym przebiegu… » więcej 2021-09-23, godz. 15:15 IMGW ostrzega mieszkańców Opolszczyzny przed silnym wiatrem Dzisiaj (23.09) od godziny 24:00 mieszkańcy województwa opolskiego powinni przygotować się na silne porywy wiatru. » więcej 2021-09-23, godz. 15:00 Młodzież Wszechpolska odpowie na III Marsz Równości w Opolu. "Modlitwa, różaniec i pokojowa manifestacja" Kontrmanifestację wobec trzeciego Marszu Równości w Opolu zapowiada Okręg Opolski Młodzieży Wszechpolskiej. Środowiska LGBT przejdą ulicami centrum stolicy… » więcej 2021-09-23, godz. 13:30 Pirat drogowy zatrzymany po pościgu w Namysłowie. Kierowca był pod wpływem narkotyków Do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który pod wpływem narkotyków uciekał policji osobowym audi. Po pościgu i zatrzymaniu okazało się, że w samochodzie… » więcej 2021-09-23, godz. 13:00 Większość grzejników w Opolu powinna być już ciepła, ale trzeba usunąć awarie sieci. Przyszła kalendarzowa i… Ruszył sezon grzewczy w Opolu, ale nie wszyscy mieszkańcy mają już ciepłe grzejniki. Większość spółdzielni nie ma stałej daty uruchomienia ogrzewania… » więcej 2021-09-23, godz. 12:34 Kolizja 4 samochodów przy wyjeździe z Opola w stronę Zawady 4 samochody zderzyły się ze sobą na zasadzie harmonijki przy Oleskiej w Opolu. Do kolizji doszło przy wylocie ze stolicy regionu w stronę Zawady na drodze… » więcej 2021-09-23, godz. 12:20 Olescy policjanci dbają o bezpieczeństwo najmłodszych Poznanie numeru alarmowego, nauka poruszania się po drogach publicznych czy też prawidłowe korzystanie z odblasków - tego mogą nauczyć się przedszkolaki… » więcej 2021-09-23, godz. 12:10 Opole: miasto pozyskało pieniądze na zakup kolejnych 9 autobusów elektrycznych Do Opola przyjadą kolejne elektryczne autobusy. Tym razem będzie ich 9. Miasto na ich zakup otrzymało 20 milionów złotych dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony… » więcej 2021-09-23, godz. 10:55 MZ: blisko tysiąc nowych przypadków koronawirusa w kraju. Na Opolszczyźnie 20 zachorowań [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 974 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Na Opolszczyźnie minionej doby potwierdzono 20 infekcji. To 8 więcej niż… » więcej 2021-09-23, godz. 10:49 Konserwacja nadajnika Radia Opole na częstotliwości 103,2 MHz Radio Opole informuje, że dziś (23.09) do godziny 17 nie będzie można odbierać programu radiowego nadawanego z nadajnika w Chrzelicach na częstotliwości… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »