Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-22, 13:35 Autor: Katarzyna Doros

Seniorka z Opola chciała pomóc "córce" i przekazała kurierowi 65 tysięcy złotych. Czujnością wykazał się taksówkarz wiozący pakunek

Zabezpieczone pieniądze [fot. mat. KMP w Opolu]
Zabezpieczone pieniądze [fot. mat. KMP w Opolu]
Zabezpieczone pieniądze [fot. mat. KMP w Opolu]
Zabezpieczone pieniądze [fot. mat. KMP w Opolu]
Blisko 65 tysięcy złotych mogła stracić 79-letnia kobieta z Opola, która odebrała telefon od oszustki podającej się za jej córkę. Ta tłumaczyła seniorce, że jeśli nie wpłaci w banku 250 tysięcy złotych, zostanie posądzona o defraudację. 79-latka spakowała oszczędności do reklamówki (ponad 10 tysięcy euro i 18 tysięcy złotych) i przekazała kurierowi. Gdy ten zorientował się, że działa na polecenie oszustów, powiadomił policję.
- Kobieta skontaktowała się z własną córką, w rozmowie szybko wyszło na jaw, że doszło do oszustwa - mówi mł. asp. Agnieszka Nierychła z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. - O sprawie zostali poinformowani policjanci z Opola. Natomiast po kilku godzinach od oszustwa, prywatny telefon otrzymał policjant z wydziału kryminalnego z pierwszego komisariatu. Skontaktował się z nim znajomy taksówkarz. Jak się okazało, mężczyzna został poproszony o przejęcie paczki od innego taksówkarza, któremu na bramce autostradowej zepsuł się samochód. Tak jak i pierwszy kierowca, taksówkarz był w kontakcie z mężczyzną odpowiedzialnym za pakunek. Rozmówca co chwilę zmieniał adres doręczenia paczki i trasę przejazdu. Takie zachowanie zaniepokoiło taksówkarza, który postanowił skontaktować się ze znajomym policjantem.

Mundurowi wskazali kierowcy najbliższą jednostkę policji do której miał się udać. - W Środzie Śląskiej na mężczyznę oczekiwali już poinformowani o całej sprawie funkcjonariusze. Ci potwierdzili, że ponad 65 tysięcy złotych to pieniądze należące do mieszkanki Opola - dodaje mł. asp. Agnieszka Nierychła.

Policjanci z Opola ustalają, kto stoi za oszustwem.
mł. asp. Agnieszka Nierychła

Wiadomości z regionu

2021-09-22, godz. 21:15 Raport dnia. Ponad 100 uczniów z Opola trafiło na kwarantannę. W całej Polsce zaraziło się blisko 900 osób, jest… 12 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (22.09) o 882 kolejnych infekcjach i śmierci… » więcej 2021-09-22, godz. 21:00 Walce: urzędnicy i mieszkańcy wspólnie chcą stworzyć strategię rozwoju gminy Gdzie mają być tereny inwestycyjne? Czy trzeba budować nowe przedszkole, a może bardziej potrzebny jest ośrodek rehabilitacji albo świetlica wiejska? Odpowiedzi… » więcej 2021-09-22, godz. 19:30 5 lat pozbawienia wolności za dotkliwe pobicie w Kluczborku. Sprawca ma zapłacić 25 tysięcy złotych zadośćuczyn… Na pięć lat pozbawienia wolności skazał dziś (22.09) Sąd Okręgowy w Opolu Dariusza L. za pobicie i ciężkie uszkodzenie ciała Krzysztofa K. w Kluczbo… » więcej 2021-09-22, godz. 19:00 Kolejny odcinek DW 494 w kierunku Częstochowy doczekał się remontu. Chodzi o kilometr w Borkach Małych Mniej niż 70 dni ma firma Remost z Olesna na przebudowę kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 494 w Borkach Małych. » więcej 2021-09-22, godz. 18:30 Szpachelki i pędzle poszły w ruch. W Opolu przy kościele "na górce" powstaje fresk Na ścianie wzdłuż pasażu przy kościele 'na górce' w Opolu powstaje fresk tworzony klasyczną techniką z czasów Michała Anioła. Wszystko za sprawą międzynarodowego… » więcej 2021-09-22, godz. 18:00 Ruchliwe skrzyżowanie przy hali sportowej w Zawadzkiem zostanie doświetlone. Ma to poprawić bezpieczeństwo Jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań na drodze wojewódzkiej 901 w Zawadzkiem niedługo będzie doświetlone. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo przede wszystkich… » więcej 2021-09-22, godz. 17:00 Czy mieszkaniec Pawłowiczek groził śmiercią ukraińskiemu małżeństwu? Poszło o mycie schodów, w sądzie ruszył… W opolskim sądzie okręgowym ruszył proces Zbigniewa B. oskarżonego o kierowanie gróźb wobec obywateli Ukrainy. Mężczyzna zamieszkały w Pawłowiczkach… » więcej 2021-09-22, godz. 15:50 Urząd w Strzeleczkach w remoncie Z prawie dwuletnim opóźnieniem rozpoczął się ostatni etap remontu urzędu gminy w Strzeleczkach. Inwestycja była planowana na początek roku 2020, ale pandemia… » więcej 2021-09-22, godz. 14:33 Powstanie nowy ośrodek leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt. Nadleśnictwo Opole wspomaga fundację Avi Dzięki tej współpracy powstanie pierwszy profesjonalny ośrodek rehabilitacji dla dzikich zwierząt w województwie opolskim. Dziś (22.09) Nadleśnictwo Opole… » więcej 2021-09-22, godz. 13:34 Opole: MZK przygotowuje się do przyjęcia nowych autobusów elektrycznych. Rusza budowa instalacji Zajezdnia MZK w Opolu rozpoczyna budowę infrastruktury energetycznej. Będzie ona głównie służyć ładowaniu 5 nowych autobusów zeroemisyjnych, które do… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »