Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-16, 16:30 Autor: Katarzyna Doros

W Szpitalu Wojewódzkim w Opolu trwa budowa nowej Poradni Hematologicznej

Budowa nowej Poradni Hematologicznej w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu [fot. Szpital Wojewódzki w Opolu]
Budowa nowej Poradni Hematologicznej w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu [fot. Szpital Wojewódzki w Opolu]
Szpital Wojewódzki w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Szpital Wojewódzki w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Trwa budowa nowej Poradni Hematologicznej w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. To część większej inwestycji, jaką jest rozbudowa pawilonu diagnostyczno-zabiegowego w placówce. Szpital Wojewódzki jest jedynym ośrodkiem w regionie, który zajmuje się diagnostyką, hospitalizacją i leczeniem ambulatoryjnym pacjentów z chorobami krwi.
- Liczba chorych stale wzrasta stąd potrzeba utworzenia nowych pomieszczeń - mówi Renata Ruman-Dzido, dyr. Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

- Chcemy uruchomić pięć gabinetów lekarskich, dwa gabinety zabiegowe, które będą stwarzały warunki do chemioterapii ambulatoryjnej. Jeden z tych gabinetów będzie dedykowany do punkcji szpiku, biopsji węzłów chłonnych, do terapii dożylnych. Będzie to osobny zespół gabinetów z osobną poczekalnią, z węzłem sanitarnym tak, żeby zapewnić odpowiednie warunki do takiej kompleksowej diagnostyki i terapii pacjentów hematologicznych.

Nowa poradnia ma być gotowa za pół roku. Jest realizowana w ramach projektu partnerskiego z Opolskim Centrum Onkologii. Tego samego, który obejmuje m.in. budowę łącznika między placówkami oraz rozbudowę laboratorium Szpitala Wojewódzkiego.
Renata Ruman-Dzido

Wiadomości z regionu

2022-12-06, godz. 14:39 Mikołaje na motocyklach rozdają prezenty najmłodszym mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla Już po raz 17. motocykliści w Kędzierzynie-Koźlu przygotowali mikołajkową akcję rozdawania prezentów dla najmłodszych mieszkańców miasta. Członkowie… » więcej 2022-12-06, godz. 14:15 ECO dostarczy ciepło do mieszkańców Czarnowąs oraz Dobrzenia Wielkiego. Trzeba podpisać nowe umowy ECO będzie od 1 stycznia nowym sprzedawcą ciepła dla mieszkańców opolskiej dzielnicy Czarnowąsy oraz w gminie Dobrzeń Wielki, pod warunkiem uzyskania stosownych… » więcej 2022-12-06, godz. 14:12 Opole: "skarbówka" zmieniła lokalizację. Przeniosła się do CUP Opolska Izba Administracji Skarbowej ma nową siedzibę. Przeniosła się do jednego z budynków nowo powstałego Centrum Usług Publicznych przy ulicy Pileckiego… » więcej 2022-12-06, godz. 13:25 Śmiertelne potrącenie pieszej w Brzegu Tragedia na ul. Słowackiego w Brzegu. Dziś (06.12) przed południem na jednej z dróg osiedlowych doszło do potrącenia pieszej przez samochód dostawczy. » więcej 2022-12-06, godz. 13:00 Św. Mikołaj zawitał do najmłodszych pacjentów w USK w Opolu Były uśmiechy na twarzach, ale też zaskoczenie i radość w oczach. Najmłodszych pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu odwiedził dziś… » więcej 2022-12-06, godz. 12:30 Opole: rondo na styku Witosa z aleją Solidarności jest już przejezdne Bardzo dobra informacja dla kierowców z Opola. Zakończyła się budowa ronda na styku Witosa z aleją Solidarności, tuż przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym… » więcej 2022-12-06, godz. 11:20 Nowa metoda w chirurgii otyłości. Pionierski zabieg wykonano w Opolu Pierwszy w Polsce zabieg założenia tzw. bariclipa na żołądek przeprowadzono w szpitalu MSWiA w Opolu. To najnowsza, praktykowana do tej pory jedynie w Belgii… » więcej 2022-12-06, godz. 11:10 Fałszywi gazownicy w Brzegu. Senior stracił 40 tys. złotych Ponad 40 tys. złotych stracił 85-letni mieszkaniec Brzegu oszukany przez fałszywych kontrolerów instalacji gazowej. Do tego zdarzenia doszło wczoraj (5.1… » więcej 2022-12-06, godz. 09:45 Ireneusz Jaki w Radiu Opole: "Czuję się nękany. To przestaje być śmieszne" - Nie udało im się mnie zawiesić, to próbowali mnie odwołać, ale to też się nie udało. Nadal pełnię funkcję prezesa Wodociągów i Kanalizacji - tak… » więcej 2022-12-06, godz. 09:32 Śmiertelny wypadek na ul. Sikorskiego w Brzegu. Osobówka uderzyła w drzewo Tragiczny wypadek w Brzegu. Tuż po godzinie 6:00 rano kierujący osobowym nissanem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »