Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-16, 14:01 Autor: Agnieszka Pospiszyl

W Kędzierzynie-Koźlu zaszczepiono pierwszych nauczycieli. "Myślałam, że to potrwa"

W Kędzierzynie-Koźli zaszczepiono pierwszych nauczycieli [fot. A. Liszka]
W Kędzierzynie-Koźli zaszczepiono pierwszych nauczycieli [fot. A. Liszka]
W Kędzierzynie-Koźli zaszczepiono pierwszych nauczycieli [fot. A. Liszka]
W Kędzierzynie-Koźli zaszczepiono pierwszych nauczycieli [fot. A. Liszka]
W Kędzierzynie-Koźli zaszczepiono pierwszych nauczycieli [fot. A. Liszka]
W Kędzierzynie-Koźli zaszczepiono pierwszych nauczycieli [fot. A. Liszka]
W Kędzierzynie-Koźlu ruszyły szczepienia nauczycieli przeciw wirusowi SARS-CoV-2. Pierwszego dnia szczepionkę firmy AstraZeneca podano 20 pedagogom. Do końca tygodnia zaszczepionych ma być 100 osób, m.in. z powiatów kędzierzyńsko-kozielskiego i głubczyckiego.
- Cieszę się, że udało mi się dzisiaj zaszczepić pierwszą dawką – mówi Danuta Grzesiura z zespołu szkolno-przedszkolnego w Jakubowicach. - Nie miałam ani chwili wątpliwości, że chcę się zaszczepić. Super, że to dzisiaj się stało. Z mojego punktu widzenia poszło to bardzo sprawnie. Nawet się nie spodziewałam, że to tak szybko będziemy szczepieni w naszej szkole. Myślałam, że to potrwa. Wszystko było załatwiane przez dyrekcję, więc nas to w żaden sposób nie absorbowało.

Szczepienia nauczycieli odbywają się w przychodni przy ul. Harcerskiej 11 w Kędzierzynie-Koźlu.

- Placówka jest wyposażona w niezbędny sprzęt, żeby fiolki były przechowywane w temperaturze od 2 do 8 stopni – mówi Ewa Winnicka, koordynatorka punktu szczepień numer 2 w Kędzierzynie-Koźlu. - Posiadamy czujnik w lodówce, który się nazywa efentosensor. On jest połączony specjalną aplikacją z telefonem komórkowym, który pilnuje temperatury. W momencie kiedy temperatura spada poniżej 2 lub powyżej 8 stopni, to urządzenie daje sygnał na mój telefon komórkowy. Mamy opracowaną procedurę, co w takim wypadku robić.

Szczepienia kadry pedagogicznej odbywają się w ramach pierwszego etapu Narodowego Programu Szczepień. Do punktów w Kędzierzynie-Koźlu dotarły wszystkie zamówione dawki i szczepienia odbywają się planowo. Seniorom podawany jest preparat firmy Pfizer, nauczycielom – AstraZeneca.
Danuta Grzesiura
Ewa Winnicka

Wiadomości z regionu

2021-02-27, godz. 21:45 Raport dnia: Od dziś nowe zasady na granicach z Czechami i Słowacją, a do zasłaniania ust i nosa można używać jedynie… 120 nowych zachorowań i 5 zgonów wśród zakażonych koronawirusem, którzy zmagali się z chorobami współistniejącymi. To bilans ostatniej doby pandemii… » więcej 2021-02-27, godz. 18:13 Nowe obostrzenia dla przyjeżdżających z Czech i Słowacji. Na przejściach granicznych na Opolszczyźnie nie ma jednak… Od dziś (27.02) obowiązują nowe zasady wjazdu do Polski z Czech i Słowacji. Osoby przyjeżdżające z tych krajów muszą odbyć 10-dniową kwarantannę. » więcej 2021-02-27, godz. 18:00 Wielkie ściganie w Polskiej Nowej Wsi. Ruszyła kolejna edycja Kierowcy Roku Opolszczyzny Ponad 30 załóg rywalizowało dziś (27.02) w ramach zawodów Kierowcy Roku Opolszczyzny. Impreza na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi to pierwszy tego typu start… » więcej 2021-02-27, godz. 18:00 Przy muzeum w Koźlu będzie nowy parking Przy Muzeum Ziemi Kozielskiej mają powstać nowe miejsca parkingowe. Urząd miasta Kędzierzyna-Koźla przygotował koncepcję zagospodarowania terenu tak, aby… » więcej 2021-02-27, godz. 16:30 Opolanie na ogół stosują się do nowych zasad sanitarnych. Ci, którzy nadal będą używać przyłbic czy szalików… Od dziś (27.02) zmieniają się zasady mające na celu ograniczanie transmisji koronawirusa. Przyłbicami, chustami czy szalikami nie można już zakrywać ust… » więcej 2021-02-27, godz. 16:00 Starostwo powiatowe w Głubczycach organizuje powtórkę przed maturą w Zespole Szkół Ogólnokształcących Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach otrzymał dodatkowe godziny nauczania dla tegorocznych maturzystów na przedmioty z rozszerzenia, a także… » więcej 2021-02-27, godz. 15:00 Opolskie gminy znów torpedowane rozsyłanymi masowo petycjami. Tym razem piszą je przeciwnicy szczepień, obostrzeń… Urzędy gmin na Opolszczyźnie po raz kolejny otrzymują petycje wysyłane masowo do samorządów w całym kraju. Tym razem chodzi o żywność modyfikowaną genetycznie… » więcej 2021-02-27, godz. 12:45 Cisek: urzędnicy zza biurka mogą sprawdzić prędkość kierowców jadących przy szkole w Łanach Przy szkole w Łanach, w gminie Cisek, pojawiła się elektroniczna tablica wyświetlająca prędkość samochodów, które poruszają się po drodze obok podstawówki… » więcej 2021-02-27, godz. 12:16 Tragiczny wypadek w Jaryszowie. Zginął 74-letni motorowerzysta [AKTUALIZACJA] Do śmiertelnego wypadku motorowerzysty doszło na drodze między Jaryszowem a Zimną Wódką. 74-letni mężczyzna spadł ze skutera i zmarł na skutek ciężkiego… » więcej 2021-02-27, godz. 12:14 Nowi żołnierze opuścili koszary opolskiej brygady logistycznej. Przysięgę wojskową złożyło dziś 60 elewów 60 elewów służby przygotowawczej złożyło dziś (27.02) w Opolu przysięgę wojskową. Wśród nich jest 11 kobiet. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »