Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-26, 12:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Kolejna transza wsparcia dla opolskich szpitali. Pieniądze z rządowego programu Funduszu Inwestycji Lokalnych przekaże urząd marszałkowski

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu[fot.M.Matuszkiewicz]
Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu[fot.M.Matuszkiewicz]
Opolskie Centrum Onkologii [fot. Daniel Klimczak]
Opolskie Centrum Onkologii [fot. Daniel Klimczak]
Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny im. Św. Jadwigi Śląskiej w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny im. Św. Jadwigi Śląskiej w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Trzy szpitale w naszym regionie otrzymają pomoc finansową na walkę z COVID-19 oraz rozbudowę. Łącznie trafi do nich 12 milionów złotych. Przekazane one zostaną przez urząd marszałkowski. Radni sejmiku województwa opolskiego podczas dzisiejszej (26.01) sesji mają przyjąć stosowną zmianę w budżecie.
- Na Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu przekazane zostanie 7 milionów złotych - mówi Martyna Nakonieczny, przewodnicząca klubu radnych PiS.

- Na Wojewódzki Szpital Specjalistyczny imienia świętej Jadwigi przeznaczone zostanie milion złotych na budowę lądowiska Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jest ono niezbędne dla tej jednostki, która specjalizuje się w leczeniu wczesnej fazy udaru mózgu. Natomiast do Opolskiego Centrum Onkologii trafi 4 miliony złotych na zapobieganie, zwalczenie COVID-19. Pieniądze będą też dofinansowaniem do rozbudowy tego budynku i budowy łącznika, który współfinansuje urząd marszałkowski.

Dodajmy, że pieniądze przeznaczone na służbę zdrowia pochodzą z rządowego programu Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Martyna Nakonieczny

Wiadomości z regionu

2021-06-15, godz. 11:50 Kolejni nietrzeźwi kierowcy w rękach policji. Niechlubny rekordzista miał blisko 2 promile W miniony weekend policjanci z Brzegu zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Mężczyznom grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i… » więcej 2021-06-15, godz. 11:09 "Teraz walczymy o nowe fundusze unijne dla regionu, bo to determinuje jego rozwój". Goście Radia Opole o pracy samorządu… W Porannej Loży Radiowej pracę samorządu województwa na półmetku kadencji podsumowali wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca i radny… » więcej 2021-06-15, godz. 11:08 Kolizja na autostradzie A4. Są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Kolizja na opolskim odcinku autostrady A4. Do tego zdarzenia doszło na jezdni w kierunku Wrocławia, między węzłami Opole Zachód a Brzeg. » więcej 2021-06-15, godz. 11:05 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 215 nowych zakażeń. Na Opolszczyźnie nikt nie zachorował na COVID-19 [INFOGRAFI… Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 215 zakażeniach koronawirusem. W regionie nie stwierdzono nowych infekcji. Zmarło 50 chorych, z czego 42 w wyniku współistnienia… » więcej 2021-06-15, godz. 10:16 Konieczna będzie budowa nowego przedszkola w Tarnowie Opolskim. Budynek obecnego jest w złym stanie technicznym Budynek przedszkola samorządowego przy ulicy Klimasa w Tarnowie Opolskiem jest w coraz gorszym stanie technicznym. Władze gminy szukają rozwiązań, aby zastąpić… » więcej 2021-06-15, godz. 09:30 MOP-y na opolskim odcinku A4 do przebudowy, ale nie wszystkie. Ogłoszono przetarg Remont 3 Miejsc Obsługi Podróżnych na autostradzie A4 zaplanowano na przyszły i kolejny rok. Na razie GDDKiA ogłosiła przetarg na realizację zadania. » więcej 2021-06-15, godz. 08:30 W Nysie można już korzystać z rzecznej przystani łódkowej. Inicjatywa starostwa dostarczy frajdy nawet niedoświadczonym… Ponownie można korzystać z nyskiej przystani łódkowej. Tamtejszemu starostwu udało się reaktywować tę formę rekreacji po dwóch latach przerwy. » więcej 2021-06-15, godz. 07:45 Brzeg chce podświetlać swoje najcenniejsze zabytki. Na początek iluminacji doczekał się ratusz oraz magistrat Brzeski ratusz ma nową iluminację. Wczoraj (14.06) w nocy oficjalnie uruchomiono podświetlenie renesansowego obiektu, co stanowi zwieńczenie rozpoczętego… » więcej 2021-06-14, godz. 20:30 Raport dnia: Pandemia wyhamowuje? Kolejny spadek liczby zakażeń 5 osób w regionie i 140 w kraju. Tak przedstawia się statystyka minionej doby zachorowań na COVID-19. Dane przekazało Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2021-06-14, godz. 20:30 Neurologia w kędzierzyńskim szpitalu znów przyjmuje pacjentów bez COVID-19 Jak informuje szpital na portalu społecznościowym od dziś (14.06) wraca do dyspozycji pacjentów niezakażonych wirusem SARS-CoV-2 Oddział Neurologii wraz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »