Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-23, 17:30 Autor: Daniel Klimczak

Druhowie ze Ścinawy Małej zamienili stara na MAN-a. 34-letni wóz nie trafi jednak na złom

Nowy wóz OSP Ścinawa Mała [fot. OSP Ścinawa Mała]
Nowy wóz OSP Ścinawa Mała [fot. OSP Ścinawa Mała]
34-letni Star trafi do jednostki w gminie Grodków [fot. UM Korfantów]
34-letni Star trafi do jednostki w gminie Grodków [fot. UM Korfantów]
Strażacy-ochotnicy ze Ścinawy Małej doczekali się nowoczesnego wozu bojowego. Jednostka zastąpiła ponad 30-letniego stara , który swą dalszą służbę będzie pełnił w innej części regionu.
Średni pojazd na podwoziu MAN-a posiada napęd na 4 koła, a w swoich zbiornikach może zmieścić 4600 litrów wody i 460 litrów środka pianotwórczego. Na jego wyposażeniu znajdują się też maszt oświetleniowy, wyciągarka czy sprzęt medyczny.

W zakupie wozu pomogła finansowo gmina Korfantów. Jak mówi jej burmistrz Janusz Wójcik, sporą część potrzebnych pieniędzy uzbierali we własnym zakresie również sami druhowie.

- Cały koszt to prawie 900 tysięcy złotych. My do tego dołożyliśmy 250 tysięcy złotych, ponad 500 tysięcy to były fundusze z Państwowej Straży Pożarnej i 130 tysięcy, czyli bardzo dużo, zapewniła sama jednostka. Strażacy stanęli na wysokości zadania i powiem, że byłem w ogóle zdziwiony, że tyle nazbierali pomimo pandemii - wskazuje.

Pojazd jest już wykorzystywany w czasie akcji ratowniczych. Co ciekawe, 34-letni star 244, który dotychczas znajdował się w posiadaniu jednostki, trafił w ostatnich dniach do gminy Grodków, która za 23 tysiące złotych netto zakupiła go dla OSP Gnojna. Będzie to już trzecia po Brzegu i Ścinawie Małej remiza, w której służyć będzie ten wciąż sprawny jeszcze wóz.
Janusz Wójcik

Wiadomości z regionu

2021-03-01, godz. 20:45 Raport dnia: ponad połowę mniej zakażeń koronawirusem niż wczoraj. Spada także liczba zgonów 84 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i zero przypadków śmiertelnych zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo… » więcej 2021-03-01, godz. 20:15 Straż graniczna pilnuje przestrzegania nowych obostrzeń. 235 osób bez odpowiednich zaświadczeń Funkcjonariusze Straży Granicznej w Opolu kontrolowali w trakcie weekendu przestrzeganie nowych obostrzeń przy wjeździe z Czech i Słowacji. » więcej 2021-03-01, godz. 19:12 Grypa ptaków w Piątkowicach. Zakażony był łabędź Przypadek grypy ptaków potwierdzili specjaliści z Puław u łabędzia odłowionego na jazie w okolicach elektrowni w Piątkowicach w gminie Łambinowice. » więcej 2021-03-01, godz. 19:02 Wojewódzkie obchody 1 marca w Opolu. Władze regionu i miasta oddały cześć żołnierzom wyklętym [ZDJĘCIA] Przedstawiciele władzy rządowej w regionie, opolskiego ratusza, Instytutu Pamięci Narodowej oraz 10. Opolskiej Brygady Logistycznej uczcili pamięć o bohaterach… » więcej 2021-03-01, godz. 19:00 Finał kontroli NFZ w szpitalach w Nysie i Krapkowicach. Czy tamtejsi samorządowcy mieli prawo do szczepienia w grupie… Zakończyły się kontrole Narodowego Funduszu Zdrowia prowadzone w nyskim i krapkowickim szpitalu. Postępowania wszczęto po tym, gdy pojawiły się wątpliwości… » więcej 2021-03-01, godz. 18:45 Na pace rusztowania, na wadze... prawie dwa razy więcej, niż pozwalają przepisy Prawie dwa razy więcej niż powinien ważył bus zatrzymany przez mundurowych Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Autem transportowane były metalowe… » więcej 2021-03-01, godz. 18:15 Najpierw za głośno imprezował, potem za schodami próbował się ukryć przed policją Policjanci ze Strzelec Opolskich zostali wezwani do jednego z mieszkań, z którego miały dobiegać niepokojące hałasy. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce… » więcej 2021-03-01, godz. 17:41 Opole: Lewica chce zmiany nazwy wiaduktu przy ulica Struga. Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski mówi stanowczo "… Opolska Lewica chce zmiany nazwy wiaduktu w ciągu ulicy Struga i Reymonta. Patronem mostu są 'Żołnierze Wyklęci', jednak przedstawiciele Lewicy chcą, aby… » więcej 2021-03-01, godz. 17:30 Nowoczesna domaga się wykreśleń z KK. Chodzi o świeckie państwo Przedstawiciele Nowoczesnej domagają się świeckiego państwa i wykreślenia artykułu 196 o obrazie uczuć religijnych z Kodeksu Karnego. Poseł Witold Zembaczyński… » więcej 2021-03-01, godz. 16:30 Gościęcin i Kędzierzyn-Koźle - tu również pamiętają o żołnierzach podziemia antykomunistycznego W Gościęcinie, w gminie Pawłowiczki i w Kędzierzynie-Koźlu upamiętniono działaczy podziemia antykomunistycznego, członków formacji 'Olimpia' należącej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »