Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-21, 18:00 Autor: Daniel Klimczak

Nowy wóz strażacki dotarł do Zwanowic. To nagroda za wysoką frekwencję w lipcowych wyborach prezydenckich

Nowy wóz OSP Zwanowice [fot. Łukasz Kopij]
Nowy wóz OSP Zwanowice [fot. Łukasz Kopij]
Nowy wóz OSP Zwanowice [fot. Łukasz Kopij]
Nowy wóz OSP Zwanowice [fot. Łukasz Kopij]
Strażacy-ochotnicy ze Zwanowic od wczoraj (20.11) dysponują nowym wozem pożarniczym. Pojazd to nagroda w ramach akcji "Bitwa o wozy", w której premiowano w ten sposób najwyższą frekwencję w ostatnich wyborach prezydenckich.
Samochód zbudowany jest na podwoziu volvo z napędem na 4 koła. Jednorazowo może on zmieścić w swoich zbiornikach 4 tysiące litrów wody i 400 litrów środka pianotwórczego. Ponadto wóz dysponuje działkiem wodnym zamontowanym na dachu, a także zraszaczami.

Prezes OSP Zwanowice Łukasz Kopij nie kryje zadowolenia z nowego nabytku. Jak podkreśla, jego otrzymanie możliwe było dzięki solidarnej postawie mieszkańców.

- Chciałem podziękować wszystkim mieszkańcom gminy Skarbimierz za taką frekwencję, że to się udało, bo to jest ich zasługa. My sami tego nie zrobiliśmy. Mam nadzieję, że ten samochód będzie przydatny naszej gminie. Oby jak najmniej wyjeżdżał, bo wiadomo, że im mniej wyjazdów, tym lepiej. Cieszymy się, że dotarł do naszej gminy, a szczególnie, że trafił akurat do naszej jednostki - dodaje.

Teraz strażacy będą w praktyce zapoznawać się z możliwościami maszyny. Do tej pory dysponowali oni starem 244, który jest najstarszym pojazdem pożarniczym na terenie gminy. Na razie nie wiadomo jeszcze, jakie będą dalsze losy dotychczasowego wozu bojowego druhów ze Zwanowic.

Przypomnijmy, że w lipcowej II turze wyborów na urząd głowy państwa, w gminie Skarbimierz do urn poszło 69,37 procent uprawnionych do głosowania. Zwycięzcą wcześniejszej edycji "Bitwy o wozy" w naszym województwie okazała się gmina Praszka, gdzie frekwencja w I turze wyborów wyniosła 66,51 procent.
Łukasz Kopij

Wiadomości z regionu

2020-11-23, godz. 20:00 Raport dnia: spadła liczba zakażeń. Na Opolszczyźnie niecałe pół tysiąca nowych przypadków Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby COVID-19 potwierdzono u 493 mieszkańców Opolszczyzny. Zmarły dwie osoby. » więcej 2020-11-23, godz. 20:00 Ponad 170 pacjentów zarażonych COVID-19 w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu. Wśród nich są noworodki z podejrzeniem… 172 pacjentów zarażonych koronawirusem znajduje się aktualnie w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu. W tej grupie jest 16 osób wymagających podłączenia… » więcej 2020-11-23, godz. 19:40 Trzech kapłanów z diecezji opolskiej przegrało walkę z koronawirusem Trzech opolskich księży zmarło z powodu COVID-19. Dwóch z nich było czynnymi proboszczami. » więcej 2020-11-23, godz. 19:00 MEN szykuje zmiany w egzaminie ósmoklasisty i na maturze. Ma być mniej zadań i mniej lektur W związku z pandemią koronawirusa i wydłużeniem zdalnego nauczania do Świąt Bożego Narodzenia, Ministerstwo Edukacji Narodowej zmienia wymagania dotyczące… » więcej 2020-11-23, godz. 18:27 Czołowe zderzenie dwóch osobówek między Nysą a Korfantowem. Na miejsce leci LPR Czołowe zderzenie samochodów osobowych na trasie między Nysą a Korfantowem na drodze wojewódzkiej nr 407. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwie osoby są… » więcej 2020-11-23, godz. 17:45 Marzą o opale na zimę, kurtce czy zapasie żywności. Ponad 200 rodzin ma już swoich darczyńców w ramach Szlachetnej… Marzą o opale na zimę, ciepłych kurtkach czy zapasie żywności. Co roku Szlachetna Paczka dociera do setek tysięcy potrzebujących osób w całym kraju. Choć… » więcej 2020-11-23, godz. 17:15 Honorowi Dawcy Krwi mają swoje święto. Dyrektor RCKiK w Opolu składa życzenia i dziękuje Trwają ogólnopolskie Dni Honorowego Krwiodawstwa. Ten bezcenny lek jest szczególnie ważny w tym roku, kiedy również Polska zmaga się z epidemią korona… » więcej 2020-11-23, godz. 16:00 Politycy PO o wielkich stratach inwestycyjnych dla regionu po ewentualnym wecie Polski dla budżetu UE 'Polska sypie piach w tryby Unii Europejskiej'. Tak o możliwym wecie Polski wobec budżetu wspólnoty mówili na konferencji prasowej politycy Platformy Obyw… » więcej 2020-11-23, godz. 15:15 Ostatni tydzień przygotowań do uruchomienia szpitala tymczasowego w CWK w Opolu Najpóźniej w sobotę (28.11) mają zakończyć się prace związane z przygotowaniem szpitala tymczasowego w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Pierwsi… » więcej 2020-11-23, godz. 15:00 32-latek uchylał się od zasądzonej odsiadki. Wpadł przez brak maseczki Od dłuższego czasu unikał odsiadki, ale wpadł, ponieważ nie założył maseczki. Mowa o 32-latku, który w miniony weekend został zatrzymany przez namysłowską… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***