Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-14, 09:01 Autor: Justyna Maćkowiak

"Miniony rok to przede wszystkim walka z pandemią". Witold Zembaczyński uważa, że Opolszczyzna jest pomijana w rządowej pomocy

Witold Zembaczyński o zdradzie, kłamstwach i przehulanych przez rząd pieniądzach [fot. Justyna Krzyżanowska]
Witold Zembaczyński o zdradzie, kłamstwach i przehulanych przez rząd pieniądzach [fot. Justyna Krzyżanowska]
- W minionym roku dużo się działo, sporo pracy wkładamy w walkę z pandemią - powiedział w Porannej Loży Radiowej Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej podsumowując swoją pracę w 2020 roku. - Opolszczyzna jest na mapie działań rządu takim punktem wstydu - uważa polityk.
- Jesteśmy zaniedbywani na różnych płaszczyznach. Program zapowiadający pomoc dla gmin górskich, gdzie cała branża hotelarska, gastronomiczna ponosi straty w związku z zamknięciem gospodarki, jest w pewnym sensie niesprawiedliwy, bo w czym gorsza jest agroturystyka w Przysieczy czy hotel w Głuchołazach od gmin górskich. W tym jest gorszy, że tam PiS ma bastion elektoratu. Kolejna sprawa to statystyki zgonów. Opolszczyzna jest tutaj numerem jeden, jeśli chodzi o dynamikę przyrostu zgonów.

Zdaniem posła Zembaczyńskiego, ludziom trzeba dać poczucie bezpieczeństwa i przewidywalności. - PiS nie zapewnił fundamentalnego elementu bezpieczeństwa, np. powrotu dzieci do szkoły. My jako Koalicja Obywatelska chcieliśmy, żeby otwarto branżę gastronomiczną i hotelarską w reżimie sanitarnym i żeby dzieci przynajmniej w klasach 1-3 wróciły do szkół. Tak się stało, ale nieprzygotowanie, chaos decyzji polega na tym, że nie są zaszczepieni nauczyciele, którzy będą z naszymi pociechami w szkole przebywać.

Witold Zembaczyński zwraca uwagę na złą organizację szczepień. - Tym tempem zaszczepimy Polaków za cztery lata - dodaje.
Witold Zembaczyński cz. 1
Witold Zembaczyński cz. 2

Wiadomości z regionu

2024-04-26, godz. 18:00 Prof. Mariusz Kołosowski nowym rektorem nyskiej PANS Prof. Mariusz Kołosowski będzie nowym rektorem Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. » więcej 2024-04-26, godz. 17:15 Trzech kandydatów z Opolszczyzny ma znaleźć się na wyborczych listach PiS do Europarlamentu - Najprawdopodobniej 3 kandydatów z Opolszczyzny znajdzie się na listach do Europarlamentu - taką informację przekazał Radiu Opole lider PiS w regionie Kamil… » więcej 2024-04-26, godz. 17:00 Prudnik: można przebadać się bez kolejek i pomóc choremu dziecku Bezpłatne badania i konsultacje medyczne dla mieszkańców prowadzone będą podczas Powiatowego Dnia Zdrowia w Prudniku. Celem jutrzejszej (27.04) akcji jest… » więcej 2024-04-26, godz. 16:00 Kradli koła samochodowe z garaży. Grozi im do 10 lat więzienia Nawet 10 lat więzienia grozi złodziejom, którzy włamywali się do garaży i kradli koła samochodowe. Do takich zdarzeń dochodziło pod koniec marca w powiecie… » więcej 2024-04-26, godz. 16:00 Mieszkańcy Głubczyc mogą już głosować na zadania z budżetu obywatelskiego Plenerowa kręgielnia, rozbudowa parku rekreacyjnego dla czworonogów, rewitalizacja pieszej ścieżki przy szpitalu, miejska strefa relaksu oraz nowy system nagłośnienia… » więcej 2024-04-26, godz. 15:15 68-letnia złodziejka zatrzymana. Okradała sklepy w powiecie krapkowickim Jej łupem padały kremy, szminki i słodycze. 68-latka podejrzana o liczne kradzieże w sklepach w powiecie krapkowickim jest już w rękach policji. » więcej 2024-04-26, godz. 14:30 Żołnierze WOT z Opola wśród najlepszych kierowców w kraju Żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w skład której wchodzą mundurowi z Opola, zajęli drużynowo trzecie miejsce w klasyfikacji Wojskowy… » więcej 2024-04-26, godz. 14:00 Wypadek na autostradzie A4 koło Góry św. Anny. Są utrudnienia w ruchu Uwaga kierowcy. Utrudnienia w ruchu na opolskim odcinku autostrady A4. » więcej 2024-04-26, godz. 13:20 "Pojawiasz się i znikasz, i znikasz". Nowe-stare przystanki MZK w Opolu Jedne wracają, a drugie powstają. Opole zwiększa liczbę przystanków autobusowych. Po protestach i oburzeniu mieszkańców, miejskie autobusy będą ponownie… » więcej 2024-04-26, godz. 11:31 Sejm przegłosował ustawę uznającą język śląski za język regionalny Sejm uchwalił ustawę uznającą język śląski za język regionalny. Za głosowało 236 posłów, przeciwko było 186, a 5 wstrzymało się od głosu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »