Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-07, 19:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

"To był trudny rok, ale cały czas byłam aktywna". Poseł PiS Violetta Porowska podsumowała 2020 rok

Violetta Porowska podsumowuje ubiegły rok pracy w Sejmie [fot.M.Matuszkiewicz]
Violetta Porowska podsumowuje ubiegły rok pracy w Sejmie [fot.M.Matuszkiewicz]
Violetta Porowska podsumowuje ubiegły rok pracy w Sejmie [fot.M.Matuszkiewicz]
Violetta Porowska podsumowuje ubiegły rok pracy w Sejmie [fot.M.Matuszkiewicz]
Violetta Porowska podsumowuje ubiegły rok pracy w Sejmie [fot.M.Matuszkiewicz]
Violetta Porowska podsumowuje ubiegły rok pracy w Sejmie [fot.M.Matuszkiewicz]
Praca w 6 komisjach sejmowych, współtworzenie 29 projektów ustaw i uchwał oraz 8 wystąpień w sejmie. Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości oraz szefowa struktur partii w regionie podsumowała dzisiaj (07.01) swoją pracę parlamentarną w ubiegłym roku.
- To był bardzo ważny rok. Miałam poczucie, że pracuje dla mieszkańców Opolszczyzny, dla tych wszystkich, którzy mi w 2019 roku zaufali. Najważniejsze dla mnie to działalność w komisji zdrowia, która miała w ubiegłym roku dużo pracy w związku z epidemią - mówi Violetta Porowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Największe wyróżnienie to zostanie przewodniczącą podkomisji stałej do spraw organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie. Zostałam nią pod koniec ubiegłego roku. Jestem nowicjuszem w sejmie, a jednak zaufano mi i oddano mi w ręce jedną z najważniejszych w tej chwili komisji. Będziemy zajmowali się tworzeniem propozycji organizacji ochrony zdrowia w całej Polsce oraz promocją innowacyjności w medycynie. To jest dla mnie wielki zaszczyt i wiem, że to będzie wielkie wzywanie i wielka praca na rzecz polskiej służby zdrowia.

- Wśród poselskich projektów ustaw była między innymi ta związana z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych. Dodatkowo złożyłam 51 interwencji poselskich - dodaje Violetta Porowska.

- Mimo trudnego, covidowego roku odbyłam dziesiątki spotkań z mieszkańcami. Starałam się w tym czasie, kiedy jeszcze można było swobodnie się widzieć, to być blisko mieszkańców. Pracuję dla nich, zawsze mogą na mnie liczyć, jestem do ich dyspozycji. Myślę o nich, pracując w sejmie. Pracuję ciężko i z wielkim oddaniem, bo taka jest moja rola i to jest moje wielkie zobowiązanie wobec mieszkańców i jako posła Ziemi Opolskiej.

Poseł Violetta Porowska dodała także, że wspiera również rozwój regionu i samorządów.
Violetta Porowska 1
Violetta Porowska 2

Wiadomości z regionu

2021-02-24, godz. 22:07 Czy to koniec koalicji PO - PSL w regionie? Stanisław Rakoczy: "Zależy nam na podmiotowym traktowaniu PSL" 'Jeśli nic się nie zmieni, główny zarząd Polskiego Stronnictwa Ludowego rekomenduje ludowcom w regionie opuszczenie koalicji z Platformą Obywatelską'. Takie… » więcej 2021-02-24, godz. 22:00 Mniej miejsc, ale wygoda i standard XXI wieku. Kończy się remont sali domu kultury w Dobrodzieniu Coraz bliżej do zakończenia remontu sali koncertowo-kinowej w Dobrodzieńskim Ośrodku Kultury i Sportu. Wnętrze jest kompletne. » więcej 2021-02-24, godz. 20:46 Prezydium PSL w regionie upoważnione do podjęcia decyzji w sprawie dalszego funkcjonowania w koalicji. "Sytuacja wymaga… Czy Polskie Stronnictwo Ludowe wyjdzie z koalicji w sejmiku województwa opolskiego? Dziś (24.02) wieczorem zarząd wojewódzki PSL obradował m.in. nad sytuacją… » więcej 2021-02-24, godz. 20:30 Raport dnia. W regionie 5 zgonów osób zarażonych koronawirusem i 108 nowych infekcji. Ponad 12 tysięcy zakażeń i… 5 zgonów osób zarażonych koronawirusem i 108 nowych infekcji potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (24.02)… » więcej 2021-02-24, godz. 19:38 Nysa chce sięgnąć po pieniądze w ramach nowego rządowego funduszu. Dotacja pozwoliłaby na pokrycie części kosztów… Nysa chce sięgnąć po pieniądze w ramach nowego rządowego programu. Dotacja pozwoliłaby pokryć część kosztów związanych z budową nowych mieszkań. » więcej 2021-02-24, godz. 15:49 "Trzecia fala koronawirusa się rozpędza." Usta i nos będziemy mogli zasłaniać tylko maseczkami. W jednym województwie… - Średnia dzienna zakażeń jest na poziomie 8 tysięcy przypadków, przed tygodniem było ich niecałe 6 tysięcy. Nastąpił przyrost obłożenia łóżek covidowych… » więcej 2021-02-24, godz. 15:45 Śmiertelne potrącenie pieszej na terenie RSP Koperniki. Z pierwszych ustaleń wynika, że za kierownicą auta siedziała… Dziś (24.04) kilka minut przed 14.00 na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kopernikach, w powiecie nyskim, samochód osobowy potrącił kobietę. » więcej 2021-02-24, godz. 15:30 Opolanie chcą kupować żywność od lokalnych producentów. Sklep "Stragany Opolskie" jest chętnie odwiedzany Sklep z lokalną żywnością w stolicy regiony cieszy się coraz większą popularnością. 'Stragany Opolskie' są bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców… » więcej 2021-02-24, godz. 14:52 "Pobożni" złodzieje okradli myjnię we Włodzieninie [FILM] Policja w Głubczycach poszukuje dwóch mężczyzn, którzy okradli stację benzynową we Włodzieninie. Właściciel myjni wycenił straty na ponad 5 tys. złotych… » więcej 2021-02-24, godz. 14:01 Plecak pozostawiony na tafli lodu postawił na nogi 20 strażaków i policję. Na szczęście nikt nie potrzebował po… Około 20 strażaków brało udział w akcji na zamarzniętym stawie na pograniczu powiatów nyskiego i brzeskiego. Powodem interwencji był znaleziony na tafli… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »