Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-13, 17:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Odwołanie komendanta policji w Krapkowicach. "W trosce o utrzymanie poziomu zaufania społecznego do policji"

Józef Chudoba [fot. policja]
Józef Chudoba [fot. policja]
Komendant policji z Krapkowic został odwołany z funkcji. Wpływ na to miała mieć utrata zaufania społeczeństwa do krapkowickiej policji. Chodzi o sprawę oskarżenia o organizację strajku kobiet 14-letniego ucznia, który informację o strajku zamieścił na swoim profilu w mediach społecznościowych. Biuro prasowe opolskiej policji mówi o prawie komendanta wojewódzkiego do decydowania o obsadzie stanowisk oraz o konieczności pełnego zaufania organu powołującego do osób pełniących funkcje kierownicze.
Wczoraj (12.01) komendant wojewódzki Jarosław Kaleta odwołał z funkcji podinspektora Józefa Chudobę.

- Zgodnie z ustawą o policji komendant wojewódzki ma prawo do kształtowania polityki kadrowej oraz decydowania o obsadzie stanowisk w podległym garnizonie - mówi mł. asp. Dariusz Świątczak z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej w Opolu. – Należy pamiętać, że podstawą sprawnego funkcjonowania jednostek organizacyjnych policji jest nie tylko fachowość i doświadczenie osoby pełniącej funkcję kierowniczą, ale również pełne zaufanie organu powołującego. Zawsze nadrzędnym celem jest realizacja ustawowych zadań policji.

Jednocześnie opolska policja zaprzecza, aby wpływ na tę decyzję miała interwencja przeprowadzona wobec 14-latka. "Powodem odwołania była ogólna ocena służby komendanta, którą pełnił od października 2019 roku" - czytamy na stronie internetowej KWP.

Komendant wojewódzki o opinię w tej sprawie poprosił starostę krapkowickiego Macieja Sonika. Ten wniosek zaopiniował pozytywnie „w związku z ostatnimi działaniami krapkowickiej komendy oraz w trosce o utrzymanie poziomu zaufania społecznego do Policji w Krapkowicach”. Starosta podkreślił przy tym, że w ostatnich latach poziom bezpieczeństwa w powiecie wzrastał i wcześniejszą współpracę z komendantem ocenił pozytywnie.

Na stanowisku pozostał i obecnie kieruje krapkowicką komendą I zastępca komendanta, komisarz Krzysztof Grela.
Dariusz Świątczak

Wiadomości z regionu

2021-01-25, godz. 07:23 Niemodlin: potrącenie na przejściu dla pieszych Do zdarzenia doszło w Niemodlinie na drodze krajowej nr 46. Na przejściu samochód ciężarowy potrącił pieszego. » więcej 2021-01-25, godz. 06:45 Ruszają szczepienia przeciwko COVID-19 seniorów. Jak się przygotować do wizyty w punkcie szczepień? W całym kraju, także w naszym regionie rozpoczyna się akcja szczepień seniorów przeciwko COVID-19. Przypomnijmy, że wcześniej osoby te musiały się zarejestrować… » więcej 2021-01-24, godz. 20:15 Dwa boiska w gminie Walce z nowym oświetleniem Dzięki zaangażowaniu sportowców, bez wielkich kosztów, można prowadzić wieczorne rozgrywki na głównym boisku w Walcach oraz na treningowym w Kromołow… » więcej 2021-01-24, godz. 20:00 Droga krajowa 46 Nysa - Opole w Pakosławicach zablokowana po zderzeniu dwóch osobówek [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy, mamy utrudnienia w Pakosławicach w powiecie nyskim. Na drodze krajowej 46 Nysa - Opole tuż przed 18:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów… » więcej 2021-01-24, godz. 20:00 Raport dnia: spadła liczba zakażeń i zgonów. Od poniedziałku szczepienia seniorów, wolnych terminów do końca marca… 104 nowe przypadki zakażeń koronawirusem i zero zgonów zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-01-24, godz. 19:45 Śmierć 40-letniego rowerzysty na DK46 w Niemodlinie Nie żyje rowerzysta, który przewrócił się dziś (24.01) po godz. 16.00 w Niemodlinie na drodze krajowej nr 46 Nysa - Opole. » więcej 2021-01-24, godz. 18:09 Jutro rusza akcja szczepień przeciw SARS-CoV-2 skierowana do seniorów. Wszystkie terminy do końca marca zajęte W poniedziałek (25.01) rozpoczynają się szczepienia osób powyżej 70. roku życia. Proces będzie prowadzony w ponad 5 tysiącach punktów w kraju. Wszystkie… » więcej 2021-01-24, godz. 17:15 Opole: "Chcemy pomagać naszym uczniom". Rada rodziców Zespołu Szkół Specjalnych odwołuje Walentynkowy Bal Charytatywny… Za miesiąc miał się odbyć po raz trzeci Walentynkowy Bal Charytatywny 'Bal Serc'. Jednak ze względu na pandemię zostaje on przesunięty. Na razie nie wiadomo… » więcej 2021-01-24, godz. 16:15 Testy na koronawirusa robią od ręki, nie trzeba się rejestrować Osoby, które zostały skierowane na test na obecność wirusa SARS-CoV-2 w Kędzierzynie-Koźlu, nie muszą się rejestrować telefonicznie, żeby to zrobić… » więcej 2021-01-24, godz. 14:22 Kolejna ofiara zatrucia tlenkiem węgla. Nie żyje 51-letni mieszkaniec Krępnej Tragiczna interwencja strażaków w miejscowości Krępna w powiecie krapkowickim. Przed godziną 13.00 w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego znaleźli… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »