Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-12-13, 09:00 Autor: Justyna Maćkowiak

"Przede mną ciężka praca, ale mam znakomity zespół specjalistów". Wojciech Komarzyński, nowy dyrektor ARiMR-u w Opolu o kolejnych wyzwaniach

Wojciech Komarzyński [fot. Łukasz Fura]
Wojciech Komarzyński [fot. Łukasz Fura]
- To ogromne wyzwanie i bardzo odpowiedzialne zadanie - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Wojciech Komarzyński, nowy dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu.
- ARiMR dysponuje ogromnymi pieniędzmi, zarówno krajowymi, jak i unijnymi na pomoc rolnikom. Mamy 27 tysięcy beneficjentów, więc przede mną ciężka praca - dodaje gość Radia Opole. - Mam znakomity zespół specjalistów, którzy naprawdę dają z siebie bardzo dużo, więc jestem pełen optymizmu, że te zadania, które przed sobą stawiam, będą mogły być zrealizowane.

- Rolnictwo jest tą dziedziną gospodarki, która jest najbardziej uzależniona od nieprzewidywalnych czynników czyli od pogody - podkreśla Wojciech Komarzyński. - W takim tradycyjnym biznesie nie mamy narażenia na kataklizmy, susze. Ponadto, my po okresie transformacji ustrojowej zupełnie z innego pułapu wobec innych państw zachodu wchodziliśmy do Unii Europejskiej. Należy podkreślić, że te środki, które dysponujemy w obszarze rolnictwa nie są żadną jałmużną, ale są środkami, które wyrównują dysproporcje, jakie zarysowały się na przestrzeni lat.

Dodajmy, że na Opolszczyźnie jest 11 powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Wojciech Komarzyński cz. 1
Wojciech Komarzyński cz. 2

Wiadomości z regionu

2021-07-24, godz. 19:18 Rodzinny piknik w Smarchowicach Śląskich okazją do zabawy, wymiany doświadczeń oraz promocji szczepień, do których… W Smarchowicach Śląskich trwa drugi dzień V Międzypokoleniowego Pikniku Rodzinnego. To okazja do wspólnej zabawy, ale i wymiany doświadczeń pomiędzy najstarszymi… » więcej 2021-07-24, godz. 17:55 To wielka frajda dla fanów motocykli! Trwa Rock Festiwal Pogranicza w Prudniku [ZDJĘCIA, FILM] Tłumy motocyklistów przybyły do Prudnika w ramach inicjatywy 'Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza'. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć także wspólnego… » więcej 2021-07-24, godz. 17:00 Strażackie święto w Pokrzywnicy. Młodzi strażacy ochotnicy rywalizują w zawodach sikawek konnych 274 zawodników z 26 jednostek z całego regionu i województwa śląskiego bierze udział w X Regionalnych Zawodach Sikawek Konnych w Pokrzywnicy. Zawody, w których… » więcej 2021-07-24, godz. 16:19 Zablokowana DK 40 w Mochowie po wypadku 2 motocykli [AKTUALIZACJA] Wytyczono objazd przez Racławice Śląskie po wypadku na DK40 w Mochowie. Jedną z poszkodowanych osób zabrał do szpitala śmigłowiec LPR. » więcej 2021-07-24, godz. 15:18 W Winowie trwa X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To gratka dla pasjonatów dawnego sprzętu wojskowego [ZDJĘCIA] Na poligonie w Winowie od wczoraj (23.07) trwa X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. Na miejscu można obejrzeć na żywo kilkadziesiąt wojskowych pojazdów. To czołgi… » więcej 2021-07-24, godz. 14:10 Nyski WOPR docenia zalety energii ze słońca. Panele fotowoltaiczne pozwalają znacząco obniżyć rachunki za prąd Energia produkowana z promieni słonecznych pozwala nyskiemu WOPR-owi obniżyć rachunki za prąd. Pierwsze tygodnie funkcjonowania instalacji są na tyle obiecujące… » więcej 2021-07-24, godz. 12:54 Kiedy zakończy się przebudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu? Rozmowy trwają, konkretnej… Nadal nie wiadomo, kiedy zakończy się rozbudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu. Inwestycja pod oficjalną nazwą budowa Centrum… » więcej 2021-07-24, godz. 12:43 Śmigłowiec LPR zadysponowany do poszkodowanego w zdarzeniu drogowym w Prudniku Na ul. Księdza Skowrońskiego, niedaleko Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, samochód osobowy wypadł z drogi, dachował i wpadł do rowu. Poszkodowana została… » więcej 2021-07-24, godz. 12:13 Wytwórca lodów rzemieślniczych z Baborowa weźmie udział w mistrzostwach świata we Włoszech Kontynuujący rodzinne tradycje Tomasz Szypuła, właściciel lodziarni w Baborowie będzie reprezentował nasz kraj na finałach światowego festiwalu lodów… » więcej 2021-07-24, godz. 11:02 Raport MZ: 122 nowe zachorowania i prawie tyle samo wyzdrowień. W regionie potwierdzono 1 nowy przypadek COVID-19 [IN… 122 nowe zachorowania, 6 zgonów i 120 ozdrowień. To bilans ostatniej doby koronawirusa w Polsce. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »