Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-12-02, 17:30 Autor: Katarzyna Doros

Kontrola WITD z oddziału w Kędzierzynie-Koźlu wykazała szereg nieprawidłowości u zagranicznego przewoźnika mięsa

Kontrola WITD [fot. WITD Opole]
Kontrola WITD [fot. WITD Opole]
Kontrola WITD [fot. WITD Opole]
Kontrola WITD [fot. WITD Opole]
Funkcjonariusze kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu wykryli szereg nieprawidłowości u greckiego kierowcy, który przewoził wołowinę z Polski do Grecji. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli w Reńskiej Wsi w obiegły piątek, 27 listopada. Jak się okazało, nie posiadał świadectwa ATP wymaganego przy międzynarodowym przewozie artykułów szybko psujących się.
- Kontrola wykazała wielokrotne i rażące przekroczenia czasu pracy i dopuszczalnego czasu jazdy bez przerwy - mówi Anna Łysy, zastępca wojewódzkiego inspektora transportu drogowego w Opolu. - Dodatkowo kontrola wykazała również, że dane z karty kierowcy oraz tachografu nie były pobierane w wymaganych terminach. Okazało się również, że kiedy greckiemu kierowcy brakowało czasu jazdy, po prostu wyciągał swoją kartę z tachografu i dalej kontynuował zadanie przewozowe, ale już nie rejestrując swojego czasu pracy. Połączenie zapisanych danych z karty kierowcy oraz urządzenia rejestrującego dało obraz drastycznych naruszeń, jakich dopuszczał się kontrolowany kierowca.

Za stwierdzone naruszenia na kierowcę nałożono mandaty w łącznej kwocie 2700 złotych, a od słowackiego przewoźnika, na poczet przyszłej kary, pobrano kaucję w wysokości 9600 złotych. Kierowa otrzymał także zakaz dalszej jazdy do momentu odebrania prawidłowego odpoczynku dobowego.
Anna Łysy

Wiadomości z regionu

2022-12-03, godz. 18:45 Od skarpetek dla teścia, po słodkości dla najmłodszych. Jarmark Świąteczny w Opolu wystartował [ZDJĘCIA] Dla najmłodszych karuzele, dźwięk dzwoneczków i wata cukrowa, dla starszych grzaniec pod 12-metowym wiatrakiem, a potem wycieczka szlakiem straganów, uginających… » więcej 2022-12-03, godz. 18:34 Opole: potrącenie pieszego na przejściu. Kierowca był nietrzeźwy Do zdarzenia doszło po godzinie 16 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Fabrycznej i Armii Krajowej. » więcej 2022-12-03, godz. 18:00 "By pokazać, że jest wśród nas życzliwość". Marsz Mikołajów przeszedł przez Opole Mikołaje i Mikołajowe, od przedszkolaka do seniora, przeszli w marszu przez Opole - To manifestacja dobroci i życzliwości - przekonują organizatorzy ze stowarzyszenia… » więcej 2022-12-03, godz. 17:15 Opolski WORD ma kandydata-rekordzistę. Ta osoba ponad sto razy wyjeżdżała już na egzamin "na miasto" Statystycznie prawie co trzecia osoba przystępująca do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w WORD Opole zostaje na placu manewrowym. Podobnie statystyki wyglądają… » więcej 2022-12-03, godz. 16:30 Autobusy rozpoczynają kursy z centrum przesiadkowego Opole Główne Od przyszłego tygodnia uruchomione zostanie centrum przesiadkowe Opole Główne. - Przewoźnicy będą mogli korzystać z płyty dworca i stanowisk postojowych… » więcej 2022-12-03, godz. 15:30 Ruszyły szkolenia dla społecznych strażników rybackich. "Trzeba czuć tę misję" Działają pro bono, a więc za darmo i w czasie wolnym, ale dla dobra każdego z nas. Państwowa Straż Rybacka szuka chętnych, którzy chcą dołączyć do… » więcej 2022-12-03, godz. 13:15 Podróż "hiszpańskiego kreta" - sezon drugi. W niedzielę rano konwój powinien opuścić Opolszczyznę [FILM] Kolejny transport z elementami maszyny TBM wyruszył wczoraj (2.12) wieczorem w Portu Famet w Opolu. 5 zestawów pokona 750 kilometrów, aby pod koniec grudnia… » więcej 2022-12-03, godz. 13:05 "Lex Chełstowski" - inicjatywa posła Janusza Kowalskiego. Chodzi o posady w radach nadzorczych dla samorządowców 'Lex Chełstowski' skieruje do parlamentu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Mowa o uzupełnieniu ustawy antykorupcyjnej, która zakazuje zasiadania parlamentarzystom… » więcej 2022-12-03, godz. 12:00 Garaże w stylu eko dostali na Mikołaja strażacy z Żywocic i Dąbrówki Górnej Strażacy ochotnicy jednostek w Żywocicach i Dąbrówce Górnej w gminie Krapkowice dostaną mikołajowy prezent. To nowe obiekty garażowe, gdzie w bezpiecznych… » więcej 2022-12-03, godz. 11:00 500 wniosków w Dobrodzieniu i 300 w Radłowie. Gminy czekają na dostawy węgla Gminy powiatu oleskiego są gotowe do dystrybucji węgla w preferencyjnej cenie, ale wciąż czekają na dostawę 'czarnego złota'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »