Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-12-15, 08:40 Autor: Agnieszka Stefaniak

Przewoźnik bez licencji, kierowca bez viaTOLL, a ciężarówka bez świateł. Kontrola WITD na autostradzie

Kontrola WITD na A4 [fot. WITD]
Kontrola WITD na A4 [fot. WITD]
Kontrola WITD na A4 [fot. WITD]
Kontrola WITD na A4 [fot. WITD]
Kontrola WITD na A4 [fot. WITD]
Kontrola WITD na A4 [fot. WITD]
Nawet 12 tysięcy złotych kary grozi organizatorowi transportu, którego ciężarówka została zatrzymana przez mundurowych WITD na opolskim odcinku autostrady A4.
Najpierw ciężarówka, którą przewożony był asfalt została zatrzymana przez inspektorów BEPO, czyli Biura ds. Elektronicznego Poboru Opłat, bo kierowca nie miał wymaganych pieniędzy na koncie viaTOLL. Okazało się, że to nie jedyne "braki" w aucie i jego dokumentacji, dlatego na miejsce wezwano przedstawicieli Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Ci podczas kontroli ujawnili, że zatrzymany przewoźnik nie ma wymaganych uprawnień przewozowych tj. zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego rzeczy lub licencji.

Dodatkowo sama ciężarówka też pozostawiała wiele do życzenia. Na miejscu stwierdzono między innymi uszkodzoną, rozwarstwiającą się oponę, uszkodzony klosz lampy tylnej i niedziałające światła przeciwmgłowe oraz cofania.

Kierowca dostał mandat, inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny auta, a wobec przewoźnika wszczęte zostało postępowanie administracyjne na sumę 12 000 zł.

Wiadomości z regionu

2022-12-03, godz. 18:45 Od skarpetek dla teścia, po słodkości dla najmłodszych. Jarmark Świąteczny w Opolu wystartował [ZDJĘCIA] Dla najmłodszych karuzele, dźwięk dzwoneczków i wata cukrowa, dla starszych grzaniec pod 12-metowym wiatrakiem, a potem wycieczka szlakiem straganów, uginających… » więcej 2022-12-03, godz. 18:34 Opole: potrącenie pieszego na przejściu. Kierowca był nietrzeźwy Do zdarzenia doszło po godzinie 16 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Fabrycznej i Armii Krajowej. » więcej 2022-12-03, godz. 18:00 "By pokazać, że jest wśród nas życzliwość". Marsz Mikołajów przeszedł przez Opole Mikołaje i Mikołajowe, od przedszkolaka do seniora, przeszli w marszu przez Opole - To manifestacja dobroci i życzliwości - przekonują organizatorzy ze stowarzyszenia… » więcej 2022-12-03, godz. 17:15 Opolski WORD ma kandydata-rekordzistę. Ta osoba ponad sto razy wyjeżdżała już na egzamin "na miasto" Statystycznie prawie co trzecia osoba przystępująca do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w WORD Opole zostaje na placu manewrowym. Podobnie statystyki wyglądają… » więcej 2022-12-03, godz. 16:30 Autobusy rozpoczynają kursy z centrum przesiadkowego Opole Główne Od przyszłego tygodnia uruchomione zostanie centrum przesiadkowe Opole Główne. - Przewoźnicy będą mogli korzystać z płyty dworca i stanowisk postojowych… » więcej 2022-12-03, godz. 15:30 Ruszyły szkolenia dla społecznych strażników rybackich. "Trzeba czuć tę misję" Działają pro bono, a więc za darmo i w czasie wolnym, ale dla dobra każdego z nas. Państwowa Straż Rybacka szuka chętnych, którzy chcą dołączyć do… » więcej 2022-12-03, godz. 13:15 Podróż "hiszpańskiego kreta" - sezon drugi. W niedzielę rano konwój powinien opuścić Opolszczyznę [FILM] Kolejny transport z elementami maszyny TBM wyruszył wczoraj (2.12) wieczorem w Portu Famet w Opolu. 5 zestawów pokona 750 kilometrów, aby pod koniec grudnia… » więcej 2022-12-03, godz. 13:05 "Lex Chełstowski" - inicjatywa posła Janusza Kowalskiego. Chodzi o posady w radach nadzorczych dla samorządowców 'Lex Chełstowski' skieruje do parlamentu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Mowa o uzupełnieniu ustawy antykorupcyjnej, która zakazuje zasiadania parlamentarzystom… » więcej 2022-12-03, godz. 12:00 Garaże w stylu eko dostali na Mikołaja strażacy z Żywocic i Dąbrówki Górnej Strażacy ochotnicy jednostek w Żywocicach i Dąbrówce Górnej w gminie Krapkowice dostaną mikołajowy prezent. To nowe obiekty garażowe, gdzie w bezpiecznych… » więcej 2022-12-03, godz. 11:00 500 wniosków w Dobrodzieniu i 300 w Radłowie. Gminy czekają na dostawy węgla Gminy powiatu oleskiego są gotowe do dystrybucji węgla w preferencyjnej cenie, ale wciąż czekają na dostawę 'czarnego złota'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »