Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-17, 09:00 Autor: Bogusław Kalisz

Pożar suszarni kukurydzy w Nowej Wsi Małej koło Grodkowa

pożar suszarni foto:D.Klimczak
pożar suszarni foto:D.Klimczak
pożar suszarni foto:D.Klimczak
pożar suszarni foto:D.Klimczak
pożar suszarni foto:D.Klimczak
pożar suszarni foto:D.Klimczak
Pożar suszarni w Nowej Wsi Małej [fot. Daniel Klimczak]
Pożar suszarni w Nowej Wsi Małej [fot. Daniel Klimczak]
Pożar suszarni w Nowej Wsi Małej [fot. Daniel Klimczak]
Pożar suszarni w Nowej Wsi Małej [fot. Daniel Klimczak]
10 zastępów straży pożarnej gasi pożar, który wybuchł w suszarni kukurydzy w przedsiębiorstwie zaopatrzenia rolnictwa w Nowej Wsi Małej koło Grodkowa w powiecie brzeskim.
- Strażacy dostali wezwanie do akcji kilkanaście minut po godz. 6:00. Ogień pojawił się w kolumnie suszarni o wysokości około 20 metrów - poinformował dyżurny stanowiska kierowania KW PSP w Opolu.

Działania strażaków polegają na podawaniu wody od góry, z poziomu podnośników hydraulicznych i drabin oraz jednoczesnym wychładzaniu stalowej obudowy. Nie ma zagrożenia dla ludzi, ogień się już nie rozprzestrzenia.

Aktualizacja, godz. 10:00:

Akcja strażaków wciąż trwa. Na razie trudno wskazywać, jak długo będą oni jeszcze walczyć z ogniem. Zakład jest położony na uboczu wsi, zatem działania gaśnicze nie powodują żadnych utrudnień dla mieszkańców, czy kierowców.
dyżurny KW PSP w Opolu
Relacja naszego reportera z miejca zdarzenia (godz. 10:00)

Wiadomości z regionu

2021-06-22, godz. 17:30 Tomasz Grodzki przyjechał do Kędzierzyna-Koźla. Marszałek senatu rozmawiał o porcie Przyszłość kozielskiego portu i wstrzymanie budowy terminala przeładunkowego były głównymi tematami omawianymi podczas dzisiejszej (22.06) wizyty marszałka… » więcej 2021-06-22, godz. 17:30 Opole: zostało jeszcze kilka godzin, aby złożyć wniosek do budżetu obywatelskiego Do północy mieszkańcy Opola mogą zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego. Obecnie złożono ich około 80. Co ważne, wniosek można wysłać nawet… » więcej 2021-06-22, godz. 16:45 Mieszkańcy gminy Lubsza zauważają wyższe ciśnienie wody w kranach. Brzeski PWiK gotowy, by zacząć realizować dostawy… Poprawia się sytuacja związana z dostępem do wody w gminie Lubsza. Choć wciąż nie uruchomiono dostaw z Brzegu to mieszkańcy, którzy wcześniej zgłaszali… » więcej 2021-06-22, godz. 16:30 W ostatnich dniach do szpitala tymczasowego trafiają pojedynczy pacjenci. Hospitalizowanych jest kilkunastu chorych W szpitalu tymczasowym w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu hospitalizowanych jest kilkunastu pacjentów z COVID-19. W ostatnich dniach do placówki przyjmowani… » więcej 2021-06-22, godz. 16:00 Marszałek Grodzki rozmawiał w Oleśnie o bolączkach i potrzebach szpitali szczebla powiatowego Marszałek Senatu Tomasz Grodzki spotkał się z dyrekcją Szpitala Powiatowego w Oleśnie i miejscowymi samorządowcami. Tematem były potrzeby i problemy placówek… » więcej 2021-06-22, godz. 14:30 Zamieszanie wokół muralu upamiętniającego powstania śląskie w Łubnianach. Wójt zapowiada interwencje u szefostwa… Konflikt wokół muralu w Łubnianach, który ma upamiętniać polskiego bohatera powstań śląskich ppor. Teodora Lelka. Miał pojawić się na ścianie szkoły… » więcej 2021-06-22, godz. 13:42 Akcja strażaków w Mechnicy. Jedna osoba została poszkodowana w pożarze zabudowań gospodarczych 10 zastępów straży pożarnej gasiło pożar zabudowań gospodarczych w miejscowości Mechnica w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Jedna osoba została poszkodowana… » więcej 2021-06-22, godz. 13:30 Zwrócił na siebie uwagę, popełniając wykroczenie drogowe. Okazało się, że jest poszukiwany Policjant z kędzierzyńsko-kozielskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymał kierowcę, który był poszukiwany. Dodatkowo okazało się, że 23-latek nie powinien… » więcej 2021-06-22, godz. 12:30 Brzeska "ósemka" walczy ze skutkami zalania. Dach szkoły będzie wymagał remontu. Uczniowie nie wrócą w tym roku … Uczniowie brzeskiej 'ósemki' nie wrócą przed wakacjami do szkoły. W placówce trwa szacowanie strat i sprzątanie po wczorajszej (21.06) nawałnicy, która… » więcej 2021-06-22, godz. 11:45 Milion złotych dotacji dla USK w Opolu. Zaplanowano kupno sprzętu wykorzystywanego w transplantologii Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu otrzymał milion złotych z Ministerstwa Zdrowia na doposażenie oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Placówka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »