Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-29, 09:40 Autor: Tomasz Cichoń

"Nasz system ochrony zdrowia jest pod ścianą." Wiesława Błudzin o sytuacji epidemicznej w Polsce

© (fot. Agnieszka Wawer-Krajewska / AFRO)
© (fot. Agnieszka Wawer-Krajewska / AFRO)
Dr Wiesława Błudzin [fot. Marcin Skomudek]
Dr Wiesława Błudzin [fot. Marcin Skomudek]
- Protesty nie sprzyjają w zwalczaniu pandemii, ale trzeba pamiętać o tych, którzy to spowodowali - powiedziała w rozmowie "W cztery oczy" Wiesława Błudzin, ordynator oddziału zakaźnego w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu, odnosząc się do protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.
- Myślę, że tutaj trzeba by było zapytać i "winić" tych, którzy to spowodowali. Jeżeli mamy jakieś działanie, to trzeba wziąć za nie odpowiedzialność. Przecież było wiadomo, że będą protesty. Zresztą, uważam że bardzo słuszne - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy".

- W szpitalach nie ma miejsca dla nowych pacjentów i tak też jest w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu - dodaje dr Wiesława Błudzin. - W ogóle nie mamy miejsca, jest pacjentów ponad stan. Zobaczymy, jak się to będzie rozwijać. Rzeczywiście jest to trudna sprawa, ale nie tylko w Europie, tylko myślę, że na całym świecie. Tylko, że tam nie wykonuje się tylu badań, co w Europie.

- Nasz system ochrony zdrowia jest pod ścianą i dlatego pomysł budowy szpitala polowego w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w Opolu jest dobry - mówi ordynator Błudzin. - Myślę, że to dobry pomysł, że będzie więcej łóżek, bo nie wiadomo, co nas czeka, może tych zachorowań będzie więcej. Na pewno może być problem z kadrą medyczną. Zdecydowanie najbardziej brakuje lekarzy zakaźników, których w całej Polsce jest garstka - dodaje Wiesława Błudzin.
Wiesława Błudzin cz. 1
Wiesława Błudzin cz. 2
Wiesława Błudzin cz. 3

Wiadomości z regionu

2021-01-16, godz. 11:00 Raport MZ: 7412 nowych zakażeń koronawirusem i 369 kolejnych zgonów odnotowano w Polsce w ciągu ostatniej doby O 7 412 zwiększyła się w ciągu ostatniej doby liczba osób w kraju ze stwierdzoną obecnością koronawirusa. 221 nowe zakażania odnotowano z kolei w naszym… » więcej 2021-01-16, godz. 10:30 Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze obchodzi 5-lecie istnienia. "Kładziemy nacisk na edukację" O historii towarzystwa i aktualnej działalności opowiadał w Radiu Opole Łukasz Berlik, prezes OTP. » więcej 2021-01-16, godz. 08:30 Opolscy seniorzy sprzęt do ćwiczeń a nawet kule ortopedyczne mogą bezpłatnie wypożyczyć w centrum "Senior w Opo… Centrum 'Senior w Opolu' we współpracy z opolskimi fundacjami bezpłatnie wypożycza sprzęty do ćwiczeń lub rehabilitacji dla najstarszych mieszkańców stolicy… » więcej 2021-01-16, godz. 08:00 Gmina Otmuchów zwycięzcą konkursu GUS w regionie na gminę, w której najwięcej gospodarstw samodzielnie spisało się… Główny Urząd Statystyczny rozstrzygnął konkurs prezesa GUS na gminę z najwyższym odsetkiem gospodarstw rolnych, które same spisały się przez internet… » więcej 2021-01-16, godz. 07:30 Nowe prawo sprzyja ofiarom przemocy domowej. W regionie trzech oprawców musiało wyprowadzić się ze wspólnego lokum „Nareszcie doszło do właściwego określenia ról i konsekwencji swojego postępowania” - tak specjaliści mówią o zmianach w przepisach dotyczących zjawiska… » więcej 2021-01-15, godz. 20:30 Silnik nie odpala po mroźnej nocy? W Opolu można zadzwonić po patrol straży miejskiej Straż Miejska w Opolu pomoże uruchomić silniki samochodowe wobec zapowiadanych na weekend dużych mrozów. » więcej 2021-01-15, godz. 20:15 Raport dnia: 214 nowych zakażeń w regionie, zmarło 6 mieszkańców. Ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19… 214 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 6 osób potwierdzono dziś (15.01) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie poinformowało… » więcej 2021-01-15, godz. 19:30 Urząd Statystyczny w Opolu pyta o podróże. Jest pandemia, ale przyda się materiał porównawczy Urząd Statystyczny w Opolu gromadzi informacje o podróżach mieszkańców regionu w trzech ostatnich miesiącach ubiegłego roku. » więcej 2021-01-15, godz. 19:00 Nowy sprzęt w szpitalu w Prudniku. Zapewnia najlepszą diagnostykę obrazową na południu Opolszczyzny Nowoczesny aparat RTG zwiększył potencjał diagnostyczny Prudnickiego Centrum Medycznego. Ten specjalistyczny sprzęt, wraz z tomografem komputerowym zapewniają… » więcej 2021-01-15, godz. 17:45 Ruszyły zapisy na szczepienia dla seniorów 80+. Rejestrować można się telefonicznie, internetowo lub osobiście Seniorzy, którzy skończyli 80 lat mogą już zapisywać się na szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja możliwa jest na trzy sposoby, internetowo, telefonicznie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »