Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-26, 10:22 Autor: Daniel Klimczak

Nocna demonstracja przed domem burmistrza Namysłowa. Wykrzykiwano przekleństwa pod adresem jego i PiS-u

Demonstracja przed domem burmistrza Namysłowa [fot. Facebook / Bartłomiej Stawiarski]
Demonstracja przed domem burmistrza Namysłowa [fot. Facebook / Bartłomiej Stawiarski]
Demonstracja przed domem burmistrza Namysłowa [fot. Facebook / Bartłomiej Stawiarski]
Demonstracja przed domem burmistrza Namysłowa [fot. Facebook / Bartłomiej Stawiarski]
Demonstracja przed domem burmistrza Namysłowa [fot. Facebook / Bartłomiej Stawiarski]
Demonstracja przed domem burmistrza Namysłowa [fot. Facebook / Bartłomiej Stawiarski]
Burmistrz Namysłowa adresatem słownej agresji. Grupa demonstrantów przybyła wczoraj (25.10) w nocy przed dom samorządowca, gdzie wykrzykiwano obraźliwe hasła pod adresem jego i rządzącej w kraju partii.
Wydarzenie to kontynuacja protestu na placu Wolności w Namysłowie. Demonstranci wyrażali tam swoje niezadowolenie z powodu zmian w miejscowym szpitalu, który od piątku leczy wyłącznie pacjentów z koronawirusem. Ponadto mieszkańcy protestowali przeciw uchwalonej niedawno podwyżce opłat za wywóz śmieci, a także przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Burmistrz Bartłomiej Stawiarski twierdzi, że tłum przeszedł przed jego dom inspirowany działaczami opozycyjnego Przyjaznego Samorządu.

- Liderzy tego stowarzyszenia na czele z panem Arturem Włodarczykiem nawoływali, że ja jestem odpowiedzialny za to, że szpital jest przekształcony w szpital covidowy. Padały niecenzuralne słowa, w moim domu znajdowała się wówczas trójka moich małych dzieci i żona, a tłum 300-osobowy skandował przed nim - tłumaczy.

Radny Artur Włodarczyk wyjaśnia, że rzeczywiście wskazywał burmistrza jako współodpowiedzialnego za wyłączenie szpitala z normalnej pracy, jednak nie przeszedł przed dom Stawiarskich, ani nie zachęcał do tego tłumu, gdyż sam nie pochwala takich zachowań.

- Oczywiście wskazaliśmy osoby, naszym zdaniem, winne sytuacji, która ma miejsce w Namysłowie. Pan burmistrz jako udziałowiec spółki nie zrobił nic w tym kierunku, aby w tym szpitalu działo się lepiej. Swój spacer zakończyliśmy przed biurem senatora Czerwińskiego, gdzie zapaliliśmy znicze. Zaapelowaliśmy do mieszkańców o spokojne rozejście się do domów. Część ludzi, niestety, poszła przed dom pana burmistrza - dodaje.

Tłum miał przebywać przed domem burmistrza przez około godziny. Samorządowiec zauważa, że tym razem skończyło się na agresji słownej, jednak w takich sytuacjach trudno przewidzieć, jaki może być rozwój sytuacji. Jednocześnie Bartłomiej Stawiarski zapowiada powiadomienie o zajściu organów ścigania oraz sanepidu, gdyż zgromadzenie mogło naruszać obostrzenia obowiązujące w czasie pandemii.

Przypomnijmy, od czwartku (22.10) w kraju odbywają się demonstracje po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją. W naszym regionie protestowano m.in. w Opolu, Kluczborku czy Kędzierzynie-Koźlu.
Bartłomiej Stawiarski
Artur Włodarczyk

Wiadomości z regionu

2021-07-26, godz. 22:21 W słowackich Tatrach znaleziono ciało najprawdopodobniej polskiego turysty Poszukiwania zaginionego polskiego turysty zakończone - przekazało słowackie, górskie pogotowie ratunkowe. » więcej 2021-07-26, godz. 21:00 Raport dnia: jedno zakażenie koronawirusem w regionie. Rząd apeluje o zaszczepienie się Jedno zakażenie koronawirusem zostało minionej doby potwierdzone na Opolszczyźnie, a konkretnie w powiecie brzeskim. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w… » więcej 2021-07-26, godz. 20:45 W Baborowie powstał hotelik dla zwierzaków "Poczekalnia". Ma pomóc w znalezieniu nowych właścicieli dla bezpańskich… Gmina Baborów uruchomiła hotelik dla zwierząt. Nazywa się 'Poczekalnia', bo tam właśnie bezpańskie psy czekają na nowych właścicieli. Czekają dokładnie… » więcej 2021-07-26, godz. 19:58 "To skandal". Janusz Kowalski o głosie "na nie" Ryszarda Galli w sprawie odbudowy Pałacu Saskiego W piątek (23.07) Sejm uchwalił ustawę o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy… » więcej 2021-07-26, godz. 19:15 Uwaga! Pojawili się oszuści metodą "na skarbówkę" Otrzymałeś SMS-a z informacją o nieopłaconym podatku? Nie reaguj na jego treść, ani odnośniki w nim zawarte. Możesz stracić oszczędności całego życia… » więcej 2021-07-26, godz. 19:04 Wypadek z udziałem motocyklisty na DK 39 Około godziny 16.00 między Namysłowem a Kamienną, w ciągu DK 39 samochód osobowy zderzył się z motocyklem. » więcej 2021-07-26, godz. 19:00 Będzie kolejny etap rewitalizacji sali rajców w brzeskim ratuszu. Wewnątrz pojawi się również dodatkowe wyposaż… Sala rajców w brzeskim ratuszu przejdzie dalszą rewitalizację. Trwa postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę kolejnego etapu prac, dzięki którym… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Ryszard Galla zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych mediów Poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla od dłuższego czasu zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych tych ośrodków medialnych… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Przyrodnicy i wolontariusze policzyli susły w Kamieniu Śląskim. Łąkę w okolicy lotniska zamieszkuje 315 gryzoni 315 susłów moręgowanych zamieszkuje łąki w okolicy lotniska w Kamieniu Śląskim w gminie Gogolin. Tak wynika z szacunków wolontariuszy Polskiego Towarzystwa… » więcej 2021-07-26, godz. 17:00 Polska Cerekiew: po tym, jak woda wlała się do sali ślubów, gmina chce wybudować zadaszenie dziedzińca starego p… Zabytkowemu pałacowi w Polskiej Cerekwi zagraża woda. Nie chodzi o lokalne podtopienia, ale wody opadowe. Zbudowany na planie kwadratu budynek ma otwarty dziedziniec… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »