Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-26, 10:22 Autor: Daniel Klimczak

Nocna demonstracja przed domem burmistrza Namysłowa. Wykrzykiwano przekleństwa pod adresem jego i PiS-u

Demonstracja przed domem burmistrza Namysłowa [fot. Facebook / Bartłomiej Stawiarski]
Demonstracja przed domem burmistrza Namysłowa [fot. Facebook / Bartłomiej Stawiarski]
Demonstracja przed domem burmistrza Namysłowa [fot. Facebook / Bartłomiej Stawiarski]
Demonstracja przed domem burmistrza Namysłowa [fot. Facebook / Bartłomiej Stawiarski]
Demonstracja przed domem burmistrza Namysłowa [fot. Facebook / Bartłomiej Stawiarski]
Demonstracja przed domem burmistrza Namysłowa [fot. Facebook / Bartłomiej Stawiarski]
Burmistrz Namysłowa adresatem słownej agresji. Grupa demonstrantów przybyła wczoraj (25.10) w nocy przed dom samorządowca, gdzie wykrzykiwano obraźliwe hasła pod adresem jego i rządzącej w kraju partii.
Wydarzenie to kontynuacja protestu na placu Wolności w Namysłowie. Demonstranci wyrażali tam swoje niezadowolenie z powodu zmian w miejscowym szpitalu, który od piątku leczy wyłącznie pacjentów z koronawirusem. Ponadto mieszkańcy protestowali przeciw uchwalonej niedawno podwyżce opłat za wywóz śmieci, a także przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Burmistrz Bartłomiej Stawiarski twierdzi, że tłum przeszedł przed jego dom inspirowany działaczami opozycyjnego Przyjaznego Samorządu.

- Liderzy tego stowarzyszenia na czele z panem Arturem Włodarczykiem nawoływali, że ja jestem odpowiedzialny za to, że szpital jest przekształcony w szpital covidowy. Padały niecenzuralne słowa, w moim domu znajdowała się wówczas trójka moich małych dzieci i żona, a tłum 300-osobowy skandował przed nim - tłumaczy.

Radny Artur Włodarczyk wyjaśnia, że rzeczywiście wskazywał burmistrza jako współodpowiedzialnego za wyłączenie szpitala z normalnej pracy, jednak nie przeszedł przed dom Stawiarskich, ani nie zachęcał do tego tłumu, gdyż sam nie pochwala takich zachowań.

- Oczywiście wskazaliśmy osoby, naszym zdaniem, winne sytuacji, która ma miejsce w Namysłowie. Pan burmistrz jako udziałowiec spółki nie zrobił nic w tym kierunku, aby w tym szpitalu działo się lepiej. Swój spacer zakończyliśmy przed biurem senatora Czerwińskiego, gdzie zapaliliśmy znicze. Zaapelowaliśmy do mieszkańców o spokojne rozejście się do domów. Część ludzi, niestety, poszła przed dom pana burmistrza - dodaje.

Tłum miał przebywać przed domem burmistrza przez około godziny. Samorządowiec zauważa, że tym razem skończyło się na agresji słownej, jednak w takich sytuacjach trudno przewidzieć, jaki może być rozwój sytuacji. Jednocześnie Bartłomiej Stawiarski zapowiada powiadomienie o zajściu organów ścigania oraz sanepidu, gdyż zgromadzenie mogło naruszać obostrzenia obowiązujące w czasie pandemii.

Przypomnijmy, od czwartku (22.10) w kraju odbywają się demonstracje po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją. W naszym regionie protestowano m.in. w Opolu, Kluczborku czy Kędzierzynie-Koźlu.
Bartłomiej Stawiarski
Artur Włodarczyk

Wiadomości z regionu

2020-11-30, godz. 10:51 Znaczny spadek zakażeń koronawirusem w Polsce. Na Opolszczyźnie 198 przypadków [AKTUALIZACJA] 198 nowych infekcji koronawirusa potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia informuje o 5733 zakażeniach i śmierci… » więcej 2020-11-30, godz. 10:00 Prudnik: samochód wjechał w witrynę sklepu. Jedna osoba ranna Samochód osobowy wjechał w witrynę sklepu na rynku w Prudniku - informują strażacy. W zdarzeniu jedna osoba została ranna. Policja wyjaśnia przyczyny w… » więcej 2020-11-30, godz. 09:15 "Musimy uniknąć sytuacji, w której rzeczywiście brakuje miejsc." Marcin Ociepa o budowie szpitala tymczasowego w O… - Takie szpitale polowe są tworzone jako rezerwa na wypadek znaczącego wzrostu zachorowań - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' wiceminister obrony narodowej… » więcej 2020-11-30, godz. 09:00 Pożar fabryki mebli w Głuszynie koło Namysłowa. Trwa wymiana strażaków walczących z ogniem 28 zastępów straży pożarnej dogasza pożar fabryki mebli w Głuszynie w powiecie namysłowskim. W działania zaangażowane są jednostki z terenu całego powiatu… » więcej 2020-11-30, godz. 09:00 Kluczborski magistrat pyta mieszkańców o kierunek rozwoju gminy na 10 lat. Ankieta w wersji papierowej i online Preferowane kierunki rozwoju gminy Kluczbork na 10 najbliższych lat będzie można wskazać od wtorku (01.12) w specjalnej ankiecie. » więcej 2020-11-30, godz. 06:41 Pali się stolarnia w Głuszynie w powiecie namysłowskim 28 zastępów straży pożarnej gasi pożar stolarni w Głuszynie w powiecie namysłowskim. Ogień pojawił się około 1:00 w nocy. » więcej 2020-11-29, godz. 20:30 Raport dnia: minionej doby wykonano 24,5 tysiąca testów. Na Opolszczyźnie spadła liczba zgonów 3 zgony i 432 nowe przypadki zakażenia koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-11-29, godz. 19:30 Opole: wolontariusze Domu z Nadzieją prowadzą zbiórkę artykułów spożywczych i codziennego użytku Wolontariusze Domu z Nadzieją w Opolu szukają darczyńców. Potrzebują artykułów spożywczych i odzieżowych. Codziennie po posiłek przychodzi do nich ponad… » więcej 2020-11-29, godz. 17:00 Restauracje bez wigilii firmowych. "Co roku mieliśmy ich mnóstwo" W tym roku pracownicy nie spotkają się na firmowych wigiliach. Ze względu na pandemię i trwające obostrzenia pracodawcy zrezygnowali z organizacji spotkań… » więcej 2020-11-29, godz. 15:15 Uwaga kierowcy i piesi! Wieczorem i nad ranem na ulicach oraz chodnikach w regionie może być ślisko Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwości wystąpienia oblodzenia dla całego województwa. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »