Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-20, 18:15 Autor: Daniel Klimczak

Pacjenci szpitala w Namysłowie będą musieli szukać pomocy w Brzegu. Nocna opieka ma pracować bez zmian

Szpital w Namysłowie [fot. archiwum szpitala]
Szpital w Namysłowie [fot. archiwum szpitala]
Namysłowski szpital przygotowuje się na przyjęcie pacjentów z koronawirusem. Na czas działania oddziału "covidowego", pozostali pacjenci z terenu powiatu będą odsyłani głównie do Brzegu.
Po spotkaniu akcjonariuszy Namysłowskiego Centrum Zdrowia, potwierdzono, że od piątku (23.10) w Namysłowie będą funkcjonowały jedynie hospicjum i ZOL, które znajdują się poza głównym budynkiem szpitala. Starosta namysłowski Konrad Gęsiarz zapowiada, że placówka powinna dysponować odpowiednią liczbą lekarzy i pielęgniarek mogących opiekować się chorymi na koronawirusa.

- Liczymy się z faktem, że część lekarzy może odmówić pracy w takim trybie, nie mniej liczymy na dużą odpowiedzialność tej kadry. Mamy również odzew, że część tych lekarzy, którzy w tej chwili są w izolacji, zgłasza chęć, że jak tylko będą mogli wrócić do pracy, to podejmą się opieki nad pacjentami "covidowskimi" - wskazuje.

Jak dodaje samorządowiec, obecnie czynione są także starania o doposażenie jednostki.

- Zebraliśmy informacje od władz szpitala, jakie są potrzeby. Postaramy się w jak największym stopniu je zrealizować. Szpital również wystąpił do Agencji Rezerw Materiałowych, aby też się zabezpieczyć w sprzęt ochronny dla swoich pracowników - mówi starosta.

W dalszej perspektywie, placówka liczy także na dodatkowy sprzęt wspomagający oddychanie, jednak z pewnością nie uda się zapewnić go tyle, by wystarczył do obsługi planowanych 80 łóżek.

Obecnie w szpitalu przebywa kilkunastu pacjentów. Do piątku część z nich zostanie wypisana, jednak niektórzy będą musieli trafić do innych placówek. Szpital wstrzymał też planowe przyjęcia, jednak cały czas ma funkcjonować nocna i świąteczna opieka medyczna. Do środy mają zapaść decyzje w sprawie pracy pozostałych przychodni. Ponadto samorządy czynią starania, by na czas wyłączenia szpitala z normalnej pracy, w powiecie stacjonowała dodatkowa karetka.
Konrad Gęsiarz
Konrad Gęsiarz

Wiadomości z regionu

2020-12-01, godz. 21:45 Rusza akcja "Jedzenie Zamiast Bomb" w Opolu. Społecznicy proszą o wsparcie Fundacja KrakOFFska36 rozpoczyna kolejny sezon akcji 'Jedzenie Zamiast Bomb'. Od 6 grudnia w każdą niedzielę o godzinie 15.00 przed dworcem PKP w Opolu społecznicy… » więcej 2020-12-01, godz. 20:51 Politechnika Opolska rozpoczęła cykl zdalnych konferencji o zarządzaniu w czasie epidemii. Pierwszym gościem był rektor… Administracja, ekonomia i zarządzanie w czasie epidemii to tematy pierwszego z cyklu spotkania transmitowanego w internecie przez Politechnikę Opolską. » więcej 2020-12-01, godz. 20:45 Raport dnia. Na Opolszczyźnie zmarło 20 zarażonych osób, a 361 zakaziło się. W kraju ponad 9 tysięcy infekcji i… 20 zgonów i 361 nowych zarażeń koronawirusem odnotowano minionej doby na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9105 kolejnych infekcjach i śmierci… » więcej 2020-12-01, godz. 19:45 Animozje sięgnęły zenitu, będzie pozew. Konflikt między starostą prudnickim a radnym opozycji Naruszenie dóbr osobistych zarzucił prudnicki starosta radnemu opozycji. Wezwał go, aby w ciągu siedmiu dni opublikował przeprosiny. Adresat tych żądań… » więcej 2020-12-01, godz. 19:45 Seniorka z Nysy okradziona przez fałszywych gazowników. Policja ostrzega, że przed świętami złodzieje są szczególnie… Ponad 2 tysiące złotych i wartościowe zegarki straciła mieszkanka Nysy, która padła ofiarą oszustów. Kobietę okradli mężczyźni, podający się za pracowników… » więcej 2020-12-01, godz. 19:30 Zmiana organizacji ruchu przy Opolu Wschodnim jednak od środy. Ciężarówki z zakazem wjazdu Około godziny 10.00 w środę (2.12) zamknięta zostanie ulica Bohaterów Monte Cassino w Opolu. Wyłączenie z ruchu jednej z najważniejszych ulic w mieście… » więcej 2020-12-01, godz. 18:30 W Szczepanowicach podtrzymają tradycję i wybudują bożonarodzeniową szopkę W skromniejszej formie niż zwykle, bez żywych zwierząt, ale zgodnie z tradycją powstanie. Po raz 22. przy kościele świętego Józefa w Opolu-Szczepanowicach… » więcej 2020-12-01, godz. 18:15 Kierował pod wpływem narkotyków, a w samochodzie przewoził kolejną porcję. Młody mieszkaniec regionu wpadł w czasie… Prowadził samochód pod wpływem narkotyków. 23-letni mieszkaniec powiatu namysłowskiego wpadł w ręce miejscowej policji. » więcej 2020-12-01, godz. 17:45 Apel o informacje na temat miejsc koczowania osób bezdomnych. Pomoże Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa Kluczborscy policjanci apelują o używanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa do zgłaszania miejsc, w których przebywają bezdomni. » więcej 2020-12-01, godz. 17:00 Wspólne pasje połączyły w działaniu mieszkanki Głubczyc Już od pięciu lat w Głubczycach miłośniczki szydełkowania, robienia na drutach i wyrabiania biżuterii biorą udział raz w miesiącu w tzw. 'spotkaniach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »