Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-17, 07:00 Autor: Witold Wośtak

Oleskie instytucje wstrzymują bezpośredni kontakt z mieszkańcami. Aktualnie w powiecie jest 207 zakażonych koronawirusem

Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Oleśnie [fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Oleśnie]
Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Oleśnie [fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Oleśnie]
Zmienia się organizacja pracy wielu instytucji powiatu oleskiego w związku z obowiązującą tam drugi tydzień czerwoną strefą epidemiologiczną.
Od wczoraj (15.10) wstrzymano do odwołania osobistą obsługę petentów urzędu miejskiego. W tym samym budynku siedzibę ma starostwo, które od poniedziałku (19.10) także zmieni sposób kontaktu z mieszkańcami. Będzie rejestracja telefoniczna i umawianie się na konkretną godzinę.

- Pracownik będzie odbierać petenta sprzed drzwi wejściowych, które ogólnie pozostaną zamknięte - mówi starosta Roland Fabianek.

- Wyjątek stanowi wydział komunikacji - do rejestracji pojazdów nie będziemy prowadzić telefonicznego umawiania ludzi na konkretną godzinę. Wszystkie osoby będą obsługiwane według kolejności przybycia. Pracownik zajmujący się rejestracją przywoła petenta, który zostanie wprowadzony do budynku. Po załatwieniu sprawy do urzędu wejdzie kolejna osoba.

Roland Fabianek dodaje, że w Oleśnie widać znacznie mniejszy ruch. Rotacyjną obsługę wprowadzono też w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

- Tam również petenci nie są wpuszczani bezpośrednio do biur, bo obsługa jest na korytarzu. Podobnie działa Powiatowy Zarząd Dróg. Z tego co wiem, utrudniony jest dostęp osób postronnych do szkół. Uczniowie są wprowadzani do budynku, a pozostali nie wchodzą. Nie ma natomiast sytuacji, gdzie któraś jednostka powiatowa jest zupełnie wyłączona z obsługi.

Minionej doby w powiecie oleskim potwierdzono 10 infekcji COVID-19, natomiast aktualnie zarażonych jest 207 osób.
Roland Fabianek 1
Roland Fabianek 2

Wiadomości z regionu

2020-11-30, godz. 10:51 Znaczny spadek zakażeń koronawirusem w Polsce. Na Opolszczyźnie 198 przypadków [AKTUALIZACJA] 198 nowych infekcji koronawirusa potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia informuje o 5733 zakażeniach i śmierci… » więcej 2020-11-30, godz. 10:00 Prudnik: samochód wjechał w witrynę sklepu. Jedna osoba ranna Samochód osobowy wjechał w witrynę sklepu na rynku w Prudniku - informują strażacy. W zdarzeniu jedna osoba została ranna. Policja wyjaśnia przyczyny w… » więcej 2020-11-30, godz. 09:15 "Musimy uniknąć sytuacji, w której rzeczywiście brakuje miejsc." Marcin Ociepa o budowie szpitala tymczasowego w O… - Takie szpitale polowe są tworzone jako rezerwa na wypadek znaczącego wzrostu zachorowań - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' wiceminister obrony narodowej… » więcej 2020-11-30, godz. 09:00 Pożar fabryki mebli w Głuszynie koło Namysłowa. Trwa wymiana strażaków walczących z ogniem 28 zastępów straży pożarnej dogasza pożar fabryki mebli w Głuszynie w powiecie namysłowskim. W działania zaangażowane są jednostki z terenu całego powiatu… » więcej 2020-11-30, godz. 09:00 Kluczborski magistrat pyta mieszkańców o kierunek rozwoju gminy na 10 lat. Ankieta w wersji papierowej i online Preferowane kierunki rozwoju gminy Kluczbork na 10 najbliższych lat będzie można wskazać od wtorku (01.12) w specjalnej ankiecie. » więcej 2020-11-30, godz. 06:41 Pali się stolarnia w Głuszynie w powiecie namysłowskim 28 zastępów straży pożarnej gasi pożar stolarni w Głuszynie w powiecie namysłowskim. Ogień pojawił się około 1:00 w nocy. » więcej 2020-11-29, godz. 20:30 Raport dnia: minionej doby wykonano 24,5 tysiąca testów. Na Opolszczyźnie spadła liczba zgonów 3 zgony i 432 nowe przypadki zakażenia koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-11-29, godz. 19:30 Opole: wolontariusze Domu z Nadzieją prowadzą zbiórkę artykułów spożywczych i codziennego użytku Wolontariusze Domu z Nadzieją w Opolu szukają darczyńców. Potrzebują artykułów spożywczych i odzieżowych. Codziennie po posiłek przychodzi do nich ponad… » więcej 2020-11-29, godz. 17:00 Restauracje bez wigilii firmowych. "Co roku mieliśmy ich mnóstwo" W tym roku pracownicy nie spotkają się na firmowych wigiliach. Ze względu na pandemię i trwające obostrzenia pracodawcy zrezygnowali z organizacji spotkań… » więcej 2020-11-29, godz. 15:15 Uwaga kierowcy i piesi! Wieczorem i nad ranem na ulicach oraz chodnikach w regionie może być ślisko Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwości wystąpienia oblodzenia dla całego województwa. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »