Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-16, 21:00 Autor: Katarzyna Doros

Szkoły ponadpodstawowe w powiecie krapkowickim i kędzierzyńsko-kozielskim będą pracować wyłącznie zdalnie

Szkoła [fot.M.Matuszkiewicz]
Szkoła [fot.M.Matuszkiewicz]
Od poniedziałku (19.10) w szkołach ponadpodstawowych w strefach czerwonych będzie obowiązywać nauczanie w trybie zdalnym z wyłączeniem zajęć praktycznych. W powiecie krapkowickim w ten sposób będą pracować cztery placówki. Jedną z nich jest Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach, gdzie po wykryciu zakażenia koronawirusem wszyscy uczniowie już w tym tygodniu uczyli się online.
Iwona Medwid, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach zapewnia, że szkoła jest już od dawna do takiego rozwiązania bardzo dobrze przygotowana. - Uczymy się zgodnie z planem lekcji ułożonym we wrześniu - mówi. - Praktycznie chyba przez wszystkie te miesiące zdobywamy coraz nowsze kompetencje i dokładamy sprzętu tak, żeby to uczenie rzeczywiście choć trochę przypominało stacjonarne, ale na pewno jest rozszerzone o wiele elementów. Przed ogłoszeniem zdalnego nauczania stwierdziliśmy, że dobrze będzie połączyć się jeszcze raz ze swoimi klasami i sprawdzić jak działa MS Teams, czy wszystko jest ok. Okazuje się, że klasy sobie doskonale poradziły.

Do organizacji nauki zdalnej przygotowują się również szkoły ponadpodstawowe z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

- Wszystkie szkoły będą tak pracować z wyjątkiem Zespołu Szkół Specjalnych w Kłodnicy, który naucza również w zakresie podstawowym - mówi Adam Lecibil rzecznik Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. - Nowy internat Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej zostaje zawieszony, pozostanie bursa szkolna przy ul. Piastowskiej w Koźlu, która przejmie opiekę nad uczniami z internatu żeglugi. Obcokrajowcy pozostają u nas, będą dla nich prowadzone zajęcia opiekuńcze w kozielskiej bursie. Podczas pracy zdalnej nasza młodzież weźmie udział we wszystkich zajęciach zawartych w planach danej klasy. Uczniowie od rana będą w kontakcie ze swoimi nauczycielami drogą internetową.

Dodajmy, że według rządowych wytycznych w strefach czerwonych zdalne nauczanie mają prowadzić także uczelnie wyższe.
Iwona Medwid
Adam Lecibil

Wiadomości z regionu

2021-01-20, godz. 21:30 Brzeg wyróżniony za politykę prorodzinną. Będzie promowany w ramach projektu Polska Szczęśliwych Rodzin Za promocję rodziny i wdrażanie działań pomocowych dla potrzebujących gmina Brzeg została wyróżniona przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej… » więcej 2021-01-20, godz. 21:00 Raport dnia. 4 zgony i 138 infekcji na Opolszczyźnie. Blisko 7 tysięcy zakażeń w całej Polsce 4 zgony osób zarażonych koronawirusem i 138 nowych zakażeń potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (20.01)… » więcej 2021-01-20, godz. 20:46 Polska Rada Ekumeniczna odznaczyła arcybiskupa Alfonsa Nossola. "I my powinniśmy żyć dla innych, zwłaszcza w tym okrutnym… Arcybiskup Alfons Nossol został odznaczony ustanowioną w ubiegłym roku nagrodą Polskiej Rady Ekumenicznej. Zgodnie z regulaminem „przyznawana jest osobom… » więcej 2021-01-20, godz. 20:45 Policja chce ukarania 16-letniego aktywisty Młodzieżowego Strajku Klimatycznego za używanie megafonu. Forum Młodzieży… Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego wydało oświadczenie ws. działań wystosowanych przez opolską policję wobec 16-letniego aktywisty Młodzieżowego… » więcej 2021-01-20, godz. 19:30 Wybrał się na spacer bez maseczki, trafił na 3 miesiące do więzienia Poszukiwany wpadł w ręce policji, bo w mroźny dzień wybrał się na spacer i nie zasłonił twarzy maseczką. Najbliższy kwartał spędzi za kratkami. » więcej 2021-01-20, godz. 19:00 Internetowe podsumowanie roku w Mniejszości Niemieckiej. Była też mowa o najbliższych wyzwaniach Podsumowania, podziękowania i plany na rozpoczęty rok. Mniejszość Niemiecka zorganizowała spotkanie noworoczne w formie online. » więcej 2021-01-20, godz. 18:44 Opole: Ratusz uruchamia infolinię i adres mailowy do zamówienia transportu na szczepienie przeciwko COVID-19 Dwa numery telefoniczne i adres mailowy uruchomi Urząd Miasta Opola dla osób potrzebujących dowozu na szczepienie przeciwko koronawirusowi. Infolinia będzie… » więcej 2021-01-20, godz. 18:15 Mimo pandemii budżet bez deficytu. Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak zdradza plany finansowe gminy na 2021 rok - To z pewnością nie jest budżet marzeń, ale udało się go spiąć bez deficytu - tak o planach tegorocznych wydatków mówił w Południowej Loży Radiowej… » więcej 2021-01-20, godz. 17:30 "Odzew jest bardzo duży". Mieszkańcy Ozimka i Antoniowa pomagają czwórce osieroconych dzieci Trwa zbiórka rzeczy i pieniędzy dla dzieci Katarzyny Konieczko-Pałgan z Ozimka. 36-letnia kobieta zmarła w nocy z niedzieli (17.01) na poniedziałek, najprawdopodobniej… » więcej 2021-01-20, godz. 17:00 Na chodnikach ślisko, większy ruch w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Oblodzone chodniki i przejścia dla pieszych przekładają się na zwiększoną pracę lekarzy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Od kilku dni do Uniwersyteckiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »