Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-14, 19:00 Autor: Daniel Klimczak

Brzeg oczekuje na przejście fali wezbraniowej na Odrze. Strażacy montują dodatkowe zabezpieczenia w okolicach rzeki

W Brzegu montowane są szandory [fot. Straż Miejska Brzeg]
W Brzegu montowane są szandory [fot. Straż Miejska Brzeg]
W Brzegu montowane są szandory [fot. Straż Miejska Brzeg]
W Brzegu montowane są szandory [fot. Straż Miejska Brzeg]
W Brzegu montowane są szandory [fot. Straż Miejska Brzeg]
W Brzegu montowane są szandory [fot. Straż Miejska Brzeg]
Montaż szandorów [fot. Wody Polskie]
Montaż szandorów [fot. Wody Polskie]
Brzeg przygotowuje się na nadejście fali kulminacyjnej na Odrze. W tym celu strażacy montują dodatkowe zabezpieczenia, które mają uchronić miasto przed zalaniem.
Według prognoz, najtrudniejsza sytuacja hydrologiczna w tej części Odry nastąpi najprawdopodobniej w sobotę (17.10). Jak mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu, st. kpt. Jacek Nowakowski, w tej chwili na nabrzeżu stawiane są tak zwane szandory.

- To są konstrukcje, które zostały wybudowane około 4 lat temu, to była inwestycja miasta Brzeg. Mają one na celu zabezpieczenie niżej położonych terenów, tam chodzi konkretnie o park, przy którym znajduje się Brama Wrocławska, przed zalewaniem, jak to miało miejsce, zanim te konstrukcje powstały - wyjaśnia.

W akcji bierze udział 6 zastępów strażackich.

To jednak niejedyne działania związane z intensywnymi opadami, do których byli dziś wzywani strażacy w powiecie brzeskim. Do 15:30 wyjeżdżali oni do 9 przypadków. Najczęściej interwencje dotyczyły posesji podtapianych przez wodę spływającą z pól, czy zalanych piwnic.
st. kpt. Jacek Nowakowski

Wiadomości z regionu

2020-11-25, godz. 20:15 Raport dnia: 39 zgonów i 459 nowych infekcji w regionie. Znów zmarło rekordowo wielu zarażonych w całej Polsce 39 zgonów i 459 nowych przypadków zakażenia koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-11-25, godz. 20:00 Kolejna dostawa płynu do dezynfekcji produkowanego pod Nysą trafiła do placówek na terenie gminy Podnyska fabryka bioetanolu ponownie wspiera miasto w walce z koronawirusem. Zakład przekazał kolejną dostawę środków biobójczych do dezynfekcji dłoni… » więcej 2020-11-25, godz. 19:00 Opole włączy się w ogólnopolski protest. Zgasną latarnie na wielu ulicach w sprzeciwie do planów rządu W Opolu na godzinę zgasną uliczne latarnie. Akcję protestacyjną samorządów z całej Polski zaplanowano na 1 grudnia o godzinie 17:00. » więcej 2020-11-25, godz. 19:00 Firmy cateringowe obsługujące szkoły przeżywają kolejny kryzys finansowy Puste klasy i szkolne korytarze, to także puste stołówki. Firmy cateringowe dostarczające obiady dla uczniów już drugi raz w tym roku, z powodu pracy zdalnej… » więcej 2020-11-25, godz. 18:15 Radni powiatowi PiS z Kędzierzyna-Koźla apelują ws. Strajku Kobiet i domagają się wyjaśnień. Klub Sabiny Nowosielskiej-KO… Radni powiatowi z klubu Prawa i Sprawiedliwości w Kędzierzynie-Koźlu podczas ostatniej sesji wystosowali apel w sprawie organizowanych w mieście marszów w… » więcej 2020-11-25, godz. 18:00 Studenci kierunków lekarskich mogą składać wnioski o stypendia marszałka Urząd marszałkowski w Opolu ogłosił nabór (24.11) na stypendia dla 30 najlepszych studentów medycyny z regionu. Osoby, które w poprzednim roku akademickim… » więcej 2020-11-25, godz. 17:15 Zmiany w przepisach o ruchu drogowym. "Zwiększy się bezpieczeństwo pieszych" Zakaz korzystania z telefonów komórkowych przy przechodzeniu przez jezdnię i torowisko, pierwszeństwo pieszych przed wejściem na pasy czy niedozwolona jazda… » więcej 2020-11-25, godz. 17:00 Drogę wskaże ci... robot. Nowatorskie rozwiązanie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu Zaśpiewa, zatańczy, opowie żart, ale przede wszystkim podpowie, doradzi i wskaże drogę. W holu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu stanął nietypowy… » więcej 2020-11-25, godz. 17:00 21-letni mężczyzna odpowie za posiadanie marihuany. Wpadł przez brak maseczki w przestrzeni publicznej Do 3 lat więzienia grozi 21-latkowi, który został zatrzymany przez policjantów z Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna zwrócił uwagę mundurowych, ponieważ nie… » więcej 2020-11-25, godz. 16:00 Posłowie Lewicy w KWP w Opolu. Żądają wyjaśnień w sprawie traktowania nyskich funkcjonariuszy Posłowie Lewicy rozpoczęli interwencję w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu w sprawie domniemanego mobbingu w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie. Według… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***