Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-27, 18:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Trzeba pomagać innym i robić tego jak najwięcej". W Przyworach zorganizowano festyn na rzecz opolskiego hospicjum "Betania"

Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Mieszkańcy Przywór włączyli się w pomoc finansową na rzecz hospicjum "Betania" z Opola. Na placu przy domu kultury przygotowali festyn pod hasłem "Przywory dla Betanii" połączony ze świętem ziemniaka. Przygotowano poczęstunek, gry i zabawy dla dzieci oraz możliwość zakupu cegiełek. Dodatkowo najmłodsi mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.
- Z pomysłem stworzenia festynu wyszła jedna z mieszkanek, która na co dzień jest wolontariuszką w hospicjum. A my się na to zgodziliśmy, bo chcemy pomóc "Betanii", która cały czas pomaga ludziom - mówi Patrycja Bartylla, sołtys Przywór. - Jesteśmy blisko, jesteśmy sąsiadami, a ponieważ lubimy organizować imprezy i przy tym pomagać innym, to dzisiaj gramy i fetujemy na rzecz "Betanii". - Trzeba pomagać innym i robić tego jak najwięcej - dodają mieszkańcy. - Nie tylko starsze osoby chorują, ale też młode. Coraz częściej zdarza się, że w hospicjum są młode osoby. - Popieram to całym sercem.

- Jesteśmy organizacją pożytku publicznego i utrzymujemy się z datków od ludzi - podkreśla Barbara Chyłka, kierownik wolontariatu w Stowarzyszeniu Hospicjum Opolskie.
- My jesteśmy placówką, która działa bezpłatnie. Żaden pacjent, ani członkowie rodziny nie muszą płacić, stąd organizujemy takie akcje, żebyśmy mogli zakupić chociażby pieluchomajtki, tabletki, których ceny w tym okresie poszły do góry. Potrzebne są też środki zabezpieczenia osobistego, czyli rękawiczki, które idą w masowej ilości i środki dezynfekcyjne.

Dodajmy, że festyn w Przyworach odbył się w ramach kampanii społecznej "W Betanii jest życie", nad którą Radio Opole objęło patronat medialny.
Patrycja Bartylla i mieszkańcy
Barbara Chyłka

Wiadomości z regionu

2022-12-06, godz. 14:15 ECO dostarczy ciepło do mieszkańców Czarnowąs oraz Dobrzenia Wielkiego. Trzeba podpisać nowe umowy ECO będzie od 1 stycznia nowym sprzedawcą ciepła dla mieszkańców opolskiej dzielnicy Czarnowąsy oraz w gminie Dobrzeń Wielki, pod warunkiem uzyskania stosownych… » więcej 2022-12-06, godz. 14:12 Opole: "skarbówka" zmieniła lokalizację. Przeniosła się do CUP Opolska Izba Administracji Skarbowej ma nową siedzibę. Przeniosła się do jednego z budynków nowo powstałego Centrum Usług Publicznych przy ulicy Pileckiego… » więcej 2022-12-06, godz. 14:02 Św. Mikołaj zawitał do najmłodszych pacjentów w USK w Opolu Były uśmiechy na twarzach, ale też zaskoczenie i radość w oczach. Najmłodszych pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu odwiedził dziś… » więcej 2022-12-06, godz. 13:25 Śmiertelne potrącenie pieszej w Brzegu Tragedia na ul. Słowackiego w Brzegu. Dziś (06.12) przed południem na jednej z dróg osiedlowych doszło do potrącenia pieszej przez samochód dostawczy. » więcej 2022-12-06, godz. 12:30 Opole: rondo na styku Witosa z aleją Solidarności jest już przejezdne Bardzo dobra informacja dla kierowców z Opola. Zakończyła się budowa ronda na styku Witosa z aleją Solidarności, tuż przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym… » więcej 2022-12-06, godz. 11:20 Nowa metoda w chirurgii otyłości. Pionierski zabieg wykonano w Opolu Pierwszy w Polsce zabieg założenia tzw. bariclipa na żołądek przeprowadzono w szpitalu MSWiA w Opolu. To najnowsza, praktykowana do tej pory jedynie w Belgii… » więcej 2022-12-06, godz. 11:10 Fałszywi gazownicy w Brzegu. Senior stracił 40 tys. złotych Ponad 40 tys. złotych stracił 85-letni mieszkaniec Brzegu oszukany przez fałszywych kontrolerów instalacji gazowej. Do tego zdarzenia doszło wczoraj (5.1… » więcej 2022-12-06, godz. 09:45 Ireneusz Jaki w Radiu Opole: "Czuję się nękany. To przestaje być śmieszne" - Nie udało im się mnie zawiesić, to próbowali mnie odwołać, ale to też się nie udało. Nadal pełnię funkcję prezesa Wodociągów i Kanalizacji - tak… » więcej 2022-12-06, godz. 09:32 Śmiertelny wypadek na ul. Sikorskiego w Brzegu. Osobówka uderzyła w drzewo Tragiczny wypadek w Brzegu. Tuż po godzinie 6:00 rano kierujący osobowym nissanem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. » więcej 2022-12-06, godz. 09:00 Fabryka Świętego Mikołaja fundacji Dr. Clowna działa pełną parą Wizyta na 8 oddziałach pediatrycznych, do tego świąteczna dogoterapia dla seniorów i spotkanie Mikołaja z dziećmi uchodźców z Ukrainy. Takie plany mikołajkowe… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »