Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-27, 18:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Trzeba pomagać innym i robić tego jak najwięcej". W Przyworach zorganizowano festyn na rzecz opolskiego hospicjum "Betania"

Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Mieszkańcy Przywór włączyli się w pomoc finansową na rzecz hospicjum "Betania" z Opola. Na placu przy domu kultury przygotowali festyn pod hasłem "Przywory dla Betanii" połączony ze świętem ziemniaka. Przygotowano poczęstunek, gry i zabawy dla dzieci oraz możliwość zakupu cegiełek. Dodatkowo najmłodsi mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.
- Z pomysłem stworzenia festynu wyszła jedna z mieszkanek, która na co dzień jest wolontariuszką w hospicjum. A my się na to zgodziliśmy, bo chcemy pomóc "Betanii", która cały czas pomaga ludziom - mówi Patrycja Bartylla, sołtys Przywór. - Jesteśmy blisko, jesteśmy sąsiadami, a ponieważ lubimy organizować imprezy i przy tym pomagać innym, to dzisiaj gramy i fetujemy na rzecz "Betanii". - Trzeba pomagać innym i robić tego jak najwięcej - dodają mieszkańcy. - Nie tylko starsze osoby chorują, ale też młode. Coraz częściej zdarza się, że w hospicjum są młode osoby. - Popieram to całym sercem.

- Jesteśmy organizacją pożytku publicznego i utrzymujemy się z datków od ludzi - podkreśla Barbara Chyłka, kierownik wolontariatu w Stowarzyszeniu Hospicjum Opolskie.
- My jesteśmy placówką, która działa bezpłatnie. Żaden pacjent, ani członkowie rodziny nie muszą płacić, stąd organizujemy takie akcje, żebyśmy mogli zakupić chociażby pieluchomajtki, tabletki, których ceny w tym okresie poszły do góry. Potrzebne są też środki zabezpieczenia osobistego, czyli rękawiczki, które idą w masowej ilości i środki dezynfekcyjne.

Dodajmy, że festyn w Przyworach odbył się w ramach kampanii społecznej "W Betanii jest życie", nad którą Radio Opole objęło patronat medialny.
Patrycja Bartylla i mieszkańcy
Barbara Chyłka

Wiadomości z regionu

2020-10-22, godz. 21:00 W piątek (23.10) czasowo wprowadzony będzie ruch wahadłowy na obwodnicy północnej Opola Na utrudnienia w ruchu muszą nastawić się kierowcy, którzy w piątek (23.10) korzystać będą z obwodnicy północnej Opola. » więcej 2020-10-22, godz. 20:45 Najbardziej aktywni wolontariusze nagrodzeni podczas Gali Betanii. "To bardzo miłe, motywujące i wzruszające" Statuetki, certyfikaty i dyplomy wręczono wyróżniającym się wolontariuszom podczas corocznej Gali Betanii w Opolu. Uroczystość zorganizowano po południu… » więcej 2020-10-22, godz. 20:30 Rośnie liczba osób na kwarantannie. MOPS w Kędzierzynie-Koźlu szuka wolontariuszy do pomocy seniorom i osobom izol… W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu, podobnie jak wiosną szuka chętnych wolontariuszy… » więcej 2020-10-22, godz. 20:15 Raport dnia. 9 zgonów i 404 infekcje na Opolszczyźnie. W całej Polsce rekord zarażeń 9 zgonów osób zarażonych koronawirusem i 404 nowe infekcje potwierdzono dzisiaj (22.10) na Opolszczyźnie. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia znów… » więcej 2020-10-22, godz. 19:43 Głupi żart czy element walki politycznej? Ktoś podszywa się w internecie pod przewodniczącego namysłowskiej rady… Przewodniczący namysłowskiej rady miejskiej Kazimierz Kos, doczekał się opatrzonego swoim imieniem i nazwiskiem oraz pełnioną funkcją fanpage'a w mediach… » więcej 2020-10-22, godz. 19:00 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu apeluje do ozdrowieńców o oddawania osocza - Brakuje osocza osób, które przeszły COVID-19 - informuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Jest ono potrzebne do leczenia zakażonych… » więcej 2020-10-22, godz. 18:45 Będą spore podwyżki opłat za odbiór śmieci w gminie Namysłów Mieszkańców gminy Namysłów czeka spora podwyżka cen za odbiór odpadów. Miejscy radni uchwalili dziś (22.10) nowe stawki wynoszące 25 złotych za mieszkańca… » więcej 2020-10-22, godz. 17:45 Szpitalne Oddziały Ratunkowe pękają w szwach. Sytuacja robi się coraz trudniejsza - Jeżeli sytuacja epidemiologiczna będzie się pogarszać, to grozi nam paraliż pracy Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych - mówi kierownik SOR-u Szpitala Wojewódzkiego… » więcej 2020-10-22, godz. 17:45 Ruszył oddział zakaźny w Krapkowickim Centrum Zdrowia. "Jest sześciu pacjentów i czterech kolejnych w drodze" W Krapkowickim Centrum Zdrowia ruszył oddział zakaźny dla pacjentów chorych na COVID-19. Oddział powstał na parterze w pomieszczeniach oddziału pediatrycznego… » więcej 2020-10-22, godz. 17:11 Radny Węgrzyn apeluje do zarządu województwa o zakup 4 mobilnych punktów pobrań wymazów na COVID-19 O zakup 4 mobilnych punktów pobrań wymazów w związku z epidemią wnioskuje Robert Węgrzyn do Zarządu Województwa Opolskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***