Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-27, 18:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Trzeba pomagać innym i robić tego jak najwięcej". W Przyworach zorganizowano festyn na rzecz opolskiego hospicjum "Betania"

Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Festyn "Przywory dla Betanii" [fot.M.Matuszkiewicz]
Mieszkańcy Przywór włączyli się w pomoc finansową na rzecz hospicjum "Betania" z Opola. Na placu przy domu kultury przygotowali festyn pod hasłem "Przywory dla Betanii" połączony ze świętem ziemniaka. Przygotowano poczęstunek, gry i zabawy dla dzieci oraz możliwość zakupu cegiełek. Dodatkowo najmłodsi mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.
- Z pomysłem stworzenia festynu wyszła jedna z mieszkanek, która na co dzień jest wolontariuszką w hospicjum. A my się na to zgodziliśmy, bo chcemy pomóc "Betanii", która cały czas pomaga ludziom - mówi Patrycja Bartylla, sołtys Przywór. - Jesteśmy blisko, jesteśmy sąsiadami, a ponieważ lubimy organizować imprezy i przy tym pomagać innym, to dzisiaj gramy i fetujemy na rzecz "Betanii". - Trzeba pomagać innym i robić tego jak najwięcej - dodają mieszkańcy. - Nie tylko starsze osoby chorują, ale też młode. Coraz częściej zdarza się, że w hospicjum są młode osoby. - Popieram to całym sercem.

- Jesteśmy organizacją pożytku publicznego i utrzymujemy się z datków od ludzi - podkreśla Barbara Chyłka, kierownik wolontariatu w Stowarzyszeniu Hospicjum Opolskie.
- My jesteśmy placówką, która działa bezpłatnie. Żaden pacjent, ani członkowie rodziny nie muszą płacić, stąd organizujemy takie akcje, żebyśmy mogli zakupić chociażby pieluchomajtki, tabletki, których ceny w tym okresie poszły do góry. Potrzebne są też środki zabezpieczenia osobistego, czyli rękawiczki, które idą w masowej ilości i środki dezynfekcyjne.

Dodajmy, że festyn w Przyworach odbył się w ramach kampanii społecznej "W Betanii jest życie", nad którą Radio Opole objęło patronat medialny.
Patrycja Bartylla i mieszkańcy
Barbara Chyłka

Wiadomości z regionu

2024-05-26, godz. 14:10 Gimnastyka, sztuki walki, strefa moto. Dzień Sportu w Opolu przyciągnął tłumy mieszkańców Opolskie kluby sportowe zaprezentowały swoją ofertę podczas Dnia Sportu w Toyota Park w Opolu. » więcej 2024-05-26, godz. 12:00 Szycie chirurgiczne. III miejsce opolskich studentów w akademickich mistrzostwach Rafał Rajski, Antoni Morrison, Aleksander Mateja, Maria Werner z Uniwersytetu Opolskiego zajęli trzecie miejsce w V Akademickich Mistrzostwach Polski w Szyciu… » więcej 2024-05-26, godz. 10:30 Serwal Lambo odnaleziony. Spostrzegł go przy granicy z Czechami przejeżdżający kierowca Po 10 dniach poszukiwań dziś w nocy (26.05) udało się odnaleźć Lambo, serwala afrykańskiego. Zwierzę uciekło 16 maja z prywatnej posesji w Długomiłowicach… » więcej 2024-05-26, godz. 10:00 Pojazd członowy z usterkami. Kontrola ITD w Osowcu Pęknięta szyba, brak tarczy hamulcowej, nadmierne zużycie jednej z opon, tachograf bez kalibracji - to tylko niektóre przewinienia, jakie wykryli inspektorzy… » więcej 2024-05-26, godz. 09:10 Burze na Opolszczyźnie. Jest ostrzeżenie synoptyków oraz alert RCB Kolejne ostrzeżenie przed burzami na Opolszczyźnie. IMGW we Wrocławiu ostrzega mieszkańców wszystkich powiatów w województwie opolskim o niebezpiecznych… » więcej 2024-05-26, godz. 09:00 Turyści zachwyceni kwitnącym ogrodem dendrologicznym w Lipnie Końcówka maja to jeden z najlepszych momentów na odwiedzenie arboretum w Lipnie obok Niemodlina. Obecnie w ogrodzie dendrologicznym kwitną azalie, różaneczniki… » więcej 2024-05-26, godz. 07:30 Dzisiaj Dzień Matki. Opolskie przedszkolaki ze specjalnymi życzeniami Przygotowują śniadania, dbają o nas, kiedy jesteśmy chorzy, a kiedy trzeba to zaplotą warkocza czy zagrają w piłkę. Mowa oczywiście o mamach, które dziś… » więcej 2024-05-25, godz. 23:18 Zderzenie osobówki z motocyklistą koło Zimnic Małych Do tego zdarzenia doszło w rejonie remontowanego odcinka drogi krajowej nr 45, w miejscu, gdzie droga jest zwężona. » więcej 2024-05-25, godz. 20:30 Życzliwość i wesoła atmosfera w Betanii. "Przez pikniki odczarowujemy mity o hospicjum" 'Hospicjum nie musi kojarzyć się wyłącznie z ostatnim etapem życia'. Takie było przesłanie dzisiejszego (25.05) 'Pikniku dla Betanii' w siedzibie Stowarzyszenia… » więcej 2024-05-25, godz. 17:45 Są najlepszymi policjantami drogówki w opolskim garnizonie i pojadą na konkurs krajowy Z sześcioma konkurencjami mierzyli się kandydaci do tytułu najlepszego 'Policjanta Ruchu Drogowego' w województwie opolskim. Wygrał sierżant sztabowy Michał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »