Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-18, 08:42 Autor: Katarzyna Doros

Przekonują, że wolontariat hospicyjny może być OK i zachęcają do zostania ambasadorem opolskiej Betanii

Hospicjum Opolskie Betania [fot. Katarzyna Doros]
Hospicjum Opolskie Betania [fot. Katarzyna Doros]
Przekonać do wolontariatu hospicyjnego w dobie pandemii, przełamać stereotypy i pokazać, że w hospicjum może być życie - to główne założenia kampanii "Wolontariat dla mnie jest OK" organizowanej przez opolską Betanię. Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie zachęca także szkoły do zorganizowania wirtualnych lekcji wychowawczych poświęconych idei hospicyjnej.
- W tym celu w październiku wyszliśmy z programem edukacyjnym "Zostań ambasadorem hospicjum Betania" - mówi Barbara Chyłka, kierownik biura i wolontariatu w Stowarzyszeniu Hospicjum Opolskie. - Chcemy pokazać, że warto się angażować społecznie, zwłaszcza w grupach rówieśniczych, także wirtualnie. Clou tego wszystkiego jest udział w naszych dwóch głównych kampaniach: jesiennej "W Betanii jest życie" oraz wiosennej "Pola Nadziei", przeprowadzenie lekcji wychowawczej, my jesteśmy do dyspozycji, żeby wziąć udział w takim spotkaniu online oraz zorganizowanie w miarę możliwości jednej autorskiej akcji wolontariackiej przedstawiającą ideę hospicyjną w szkole. Stawiamy na kreatywność i przedsięwzięcie ze strony młodych ludzi, co uważam, że jest nam niezwykle potrzebne, a zwłaszcza w dobie pandemii.

Aneta Felix-Poznańska w opolskiej Betanii jest wolontariuszką od ponad dwóch lat. W hospicjum regularnie odwiedzała pacjentów, rozmawiała z nimi, czytała im książki. - Z powodu koronawirusa nie możemy wchodzić do środka, jest trudniej, mimo to warto się zaangażować w wolontariat - mówi. - Wcześniej wychodziliśmy na spacery, wychodziliśmy do sklepu. To nie są osoby już jedną nogą na drugim świecie, ale to są osoby radosne, które grały z nami w gry na korytarzu, chętnie piły kawę. Pacjenci nas bardzo często uczą pokory oraz tego, żeby cieszyć się życiem, cieszyć się tym, co mamy.

Szczegółowe informacje na temat samej kampanii i formularz zgłoszenia dla szkół są dostępne na stronie internetowej hospicjumopolskie.pl.
Barbara Chyłka
Aneta Feliks-Poznańska

Wiadomości z regionu

2024-02-29, godz. 08:01 Wrocławska w Opolu do remontu, ale... nie cała. Tematem zajmą się radni 3,1 miliona złotych 'dokładki' do budżetu Miejskiego Zarządu Dróg z przeznaczeniem na remont części ulicy Wrocławskiej w Opolu. Taki zapis głosować będą… » więcej 2024-02-29, godz. 07:00 Chcesz wstąpić do policji? W Strzelcach Opolskich odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych Osoby zainteresowane służbą policji już niebawem będą mogły poznać odpowiedź na wszystkie nurtujące je pytania. W piątek (1.03) w Powiatowym Urzędzie… » więcej 2024-02-28, godz. 21:00 Do przyszłego roku poczekamy na kompletną przebudowę DW494 koło Olesna Wiosna przyszłego roku - to aktualnie najbardziej prawdopodobny moment rozpoczęcia przebudowy drogi wojewódzkiej nr 494 w Łowoszowie obok Olesna. » więcej 2024-02-28, godz. 20:00 Przestępny czwartek z 84. Sesją Rady Miasta Opola. Czym zajmą się radni? Roczne sprawozdania dotyczące działalności służb mundurowych i przyjęcie programu wczesnego wykrywania wad słuchu oraz wzroku u pierwszoklasistów. Między… » więcej 2024-02-28, godz. 20:00 Zmiany w USK w Opolu: punkt nocnej i świątecznej opieki w nowej lokalizacji Uwaga pacjenci, zmiany w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Od nowego miesiąca zmienia się lokalizacja punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. » więcej 2024-02-28, godz. 19:41 KWW Tak! dla Ziemi Prudnickiej zaprezentował kandydatów w wyborach samorządowych Byli burmistrzowie wystartują z Komitetu Wyborczego Wyborców Tak! dla Ziemi Prudnickiej. To nowe ugrupowanie w powiecie. Jego liderzy zaprezentowali program… » więcej 2024-02-28, godz. 19:00 Piotr Fitowski z Polski 2050 powalczy o fotel burmistrza Nysy Piotr Fitowski z ramienia Polski 2050 Trzeciej Drogi jest kandydatem na fotel burmistrza Nysy. » więcej 2024-02-28, godz. 18:00 Banery i plakaty wyborcze. Gdzie można je umieścić? Trwa kampania przed kwietniowymi wyborami samorządowymi. Jednym z jej elementów są banery i plakaty z wizerunkami kandydatów. » więcej 2024-02-28, godz. 16:00 Zespół Szkół Specjalnych w Zawadzkiem szykuje się do jubileuszu 50-lecia Do obchodów 50. urodzin przygotowuje się społeczność Zespołu Szkół Specjalnych w Zawadzkiem. To szkoła, o której od zeszłego roku zrobiło się głośno… » więcej 2024-02-28, godz. 15:31 Prezydent Wiśniewski odsłania karty. Znamy 33 nazwiska na listach do Rady Miasta Opola Wszystkich kandydatów do Rady Miasta Opola na kwietniowe wybory samorządowe zaprezentował Komitet Wyborczy Arkadiusza Wiśniewskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »