Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-22, 19:30 Autor: Witold Wośtak

Pracownicy MOPR-u w Opolu nadal walczą o podwyżki. Ratusz odpowiada, że w czasie epidemii miejskie finanse bardzo ucierpiały

Protest pracowników MOPR w Opolu [fot. MediaMobil s.c.]
Protest pracowników MOPR w Opolu [fot. MediaMobil s.c.]
Protest pracowników MOPR w Opolu [fot. MediaMobil s.c.]
Protest pracowników MOPR w Opolu [fot. MediaMobil s.c.]
"Uwaga, trwa protest pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu. Prezydent zwleka z decyzją w sprawie podwyżek. Wzywamy samorząd do podjęcia działań" - takie hasło można było usłyszeć dziś (22.09) z głośnika samochodu, który krążył ulicami stolicy regionu.
Jak mówi Maria Kamińska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników MOPR w Opolu, spór zbiorowy z ratuszem trwa od zeszłego roku, a do tej pory nie ma odpowiedzi od miasta.

- Domagamy się podniesienia wynagrodzenia zasadniczego o 1000 złotych dla każdego pracownika i zwiększenia ekwiwalentu za używanie własnej odzieży w celach służbowych - podkreśla.

- Zasadniczo pomysł jest taki, by zwyczajnie zwrócić szerzej uwagę na ten problem. Kwestia publicznego okazania swojego niezadowolenia z takiej sytuacji może bowiem służyć przyspieszeniu rozmów zmierzających do podpisania porozumienia.

Zapytaliśmy o tę sprawę rzeczniczkę prasową miasta. Katarzyna Oborska-Marciniak odpowiedziała: "Rozumiemy, że pensje w MOPR w odczuciu pracowników mogą być niewystarczające. Chciałabym przypomnieć, że na przestrzeni trzech ostatnich lat otrzymali oni po 640 złotych do pensji. Zdajemy sobie również sprawę, że oparta na rozmaitych projektach socjalnych polityka rządu doprowadziła do inflacji i spadku wartości pieniądza. Rozmawialiśmy o podwyżkach, ale mając na uwadze stan miejskich finansów spowodowany przez COVID-19, niestety obecnie nie są one możliwe. Prowadzimy dialog z pracownikami MOPR, kolejne spotkanie w sprawie podwyżek zostało zaplanowane na listopad".
Maria Kamińska

Wiadomości z regionu

2021-09-27, godz. 21:30 82 lata temu zawiązano pierwsze struktury Polskiego Państwa Podziemnego. W Opolu upamiętniono te wydarzenia [ZDJĘC… Msza święta, salwa honorowa, apel pamięci, złożenie kwiatów i odczytanie listu od premiera Mateusza Morawieckiego. Tak wyglądały dzisiejsze (27.09) uroczystości… » więcej 2021-09-27, godz. 20:45 Raport dnia. Ponad 400 nowych infekcji w całej Polsce, nie zanotowano żadnego zgonu. Są nowe zakażenia COVID-19 wśród… 4 kolejne osoby zaraziły się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (27.09) o 421 nowych zakażeniach w całej Polsce. » więcej 2021-09-27, godz. 19:55 Dwa pozytywne wyniki testu na COVID-19 w PSP 1 w Opolu. Jest kwarantanna Kolejne przypadki koronawirusa wśród opolskich uczniów. Jak informuje opolski ratusz COVID-19 stwierdzono u dwóch uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr… » więcej 2021-09-27, godz. 18:30 W Opolu powstanie nowy POZ. Będzie działać w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Czy będzie kto miał leczyć potr… Nowa przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych powstanie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Placówka ma służyć przede wszystkim… » więcej 2021-09-27, godz. 18:04 To zostało z przystanku w Jasionie. Policja zna już sprawcę zniszczenia Wczoraj (26.09) około południa policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu wiaty na trasie Prudnik-Dytmarów. » więcej 2021-09-27, godz. 17:15 W Głubczycach stanęła społeczna lodówka. "Żeby nieść pomoc tym, którzy sami nie zawsze są w stanie sobie por… Przed urzędem gminy w Głubczycach stanęła 'lodówka społeczna'. Każdy, kto chce pomóc potrzebującym, może tam zostawić niewykorzystane przez siebie produkty… » więcej 2021-09-27, godz. 17:04 Sebastian Świderski wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej! "Zrobię wszystko, żeby pracować i żeby… Sebastian Świderski został wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wcześniej przy okazji Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów… » więcej 2021-09-27, godz. 17:04 Podanie strzykawką leku do oka - startuje nowatorski program leczenia cukrzyków. Będzie prowadzony w dwóch szpitalach… Dwa szpitale w województwie- placówki w Kędzierzynie-Koźlu i Nysie - będą prowadzić nowatorski program leczenia pacjentów cierpiących na cukrzycowy obrzęk… » więcej 2021-09-27, godz. 15:25 Duże zaskoczenie i wielka niewiadoma. Komentarze po wyborach w Niemczech [AKTUALIZACJA] - Mamy do czynienia z historyczną porażką CDU/CSU - tak wczorajsze (26.09) wybory w Niemczech ocenia Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego… » więcej 2021-09-27, godz. 15:05 Groźny pożar mieszkania w Brzegu. Z ogniem walczyło 9 zastępów straży pożarnej Ogień pojawił się dziś (27.09) około godz. 12:50 w jednym z lokali budynku wielorodzinnego przy ul. Garbarskiej. Ewakuowano z niego 7 osób. Dwie z nich oraz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »