Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-12, 14:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

W poniedziałek rozpocznie się II Forum "Serce Pacjenta". Tym razem on-line

II Forum Serce Pacjenta [fot.USK w Opolu]
II Forum Serce Pacjenta [fot.USK w Opolu]
Marek Gierlotka [fot.USK w Opolu]
Marek Gierlotka [fot.USK w Opolu]
Terapia farmakologiczna i niefarmakologiczna, nieinwazyjne metody leczenia czy konsekwentne przestrzeganie zaleceń lekarskich - to tylko niektóre z zagadanie, jakie poruszone zostaną na II Forum "Serce Pacjenta". Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 14-18 września i ze względu na sytuację epidemiologiczną przeniesiona została do internetu.
- Forum jest dla wszystkich z państwa, którzy mają problemy sercowo-naczyniowe, bądź ich nie mają lub chcą się dowiedzieć, jak unikać chorób serca i żyć zdrowo - mówi Marek Gierlotka, kierownik Kliniki i Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. - Będą wykłady, będą odpowiedzi na pytania i możliwość ich zadawania. Czasem też takich, których twarzą w twarz lekarzowi na przykład nie zadali, to będzie można je zadać anonimowo. Zakres tematyczny będzie bardzo szeroki od normalnej profilaktyki, poprzez problemy związane z arytmią, nadciśnieniem tętniczym, cholesterolem, z zawałem serca, wadami zastawek serca. Praktycznie o wszystkim będzie można posłuchać.

Aby wziąć udział w forum nie trzeba nigdzie wcześniej się rejestrować. Wystarczy podczas jego trwania wejść na stronę www.sercepacjenta.pl i kliknąć w okno transmisji.
Marek Gierlotka

Wiadomości z regionu

2021-09-19, godz. 08:48 II Opolski Rajd Rowerowy przejedzie ulicami Opola. Wydarzeniu będzie towarzyszyć piknik w Parku 800-lecia - Praktycznie każdego dnia zachęcamy opolan, żeby porzucili samochody na rzecz komunikacji miejskiej - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' RO nowy rzecznik… » więcej 2021-09-19, godz. 08:30 Autostrada A4: przed nami remonty, rozbudowa i lata utrudnień Trwa dwuletni, ostatni etap remontu opolskiego odcinka autostrady A4 między Górą Świętej Anny a granicą województwa ze Śląskiem. Prace podzielono na pięć… » więcej 2021-09-18, godz. 22:15 W Kruszynie ponownie wybierano najlepszą potrawę kresową. Tym razem serca jurorów podbiły gołąbki z kaszą gryc… 24 dania gościły na stołach Wojewódzkiego Konkursu na Potrawę Kresową, który już po raz 6. odbył się w Kruszynie w gminie Skarbimierz. » więcej 2021-09-18, godz. 22:00 Raport dnia: 17 nowych zakażeń w regionie. Badania przeprowadzone w USA wskazują na wysoką skuteczność szczepionek… W ciągu ostatniej doby u 17 mieszkańców regionu potwierdzono obecność koronawirusa. W tym czasie w naszym województwie nie odnotowano z kolei żadnego zgonu… » więcej 2021-09-18, godz. 18:50 W Starym Grodkowie upamiętniono żołnierzy NSZ pomordowanych 75 lat temu przez komunistów. "Ci ludzie zbliżyli nas… Na Polanie Śmierci pod Starym Grodkowem uczczono pamięć podkomendnych mjr. Henryka Flamego. Żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych zostali tam pomordowani 75… » więcej 2021-09-18, godz. 17:30 Ruszył Jarmark Franciszkański. W centrum Opola ograniczenia w ruchu W Opolu ruszył tradycyjny XXI Jarmark Franciszkański. Są stoiska z lokalnymi produktami, także tymi przygotowanymi przez ojców franciszkanów. » więcej 2021-09-18, godz. 16:00 Społecznicy posprzątali okolice kąpieliska Bolko. "Ludziom brakuje świadomości i rzucają śmieci, gdzie popadnie" Kilkanaście worków odpadów zebrano w czasie dzisiejszej (18.09) akcji sprzątania terenu wokół kąpieliska Bolko w Opolu. » więcej 2021-09-18, godz. 15:30 "Naszym obowiązkiem jest tu przyjeżdżać". Uroczystości upamiętniające pomordowanych 75 lat temu żołnierzy NSZ… Przed krzyżem brzozowym na terenie dawnego majątku Scharfenberg w Malerzowicach Wielkich rozpoczęły się dziś przed południem (18.09) uroczystości upamiętniające… » więcej 2021-09-18, godz. 15:15 Nowi policjanci ślubowali w Opolu. Przed nimi jeszcze szkolenie W Komendzie Miejskiej Policji w Opolu odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rekruci, zanim trafią do służby, odbędą przeszkolenie, dzięki… » więcej 2021-09-18, godz. 15:00 Spore zainteresowanie akcją opolskiego NFZ adresowaną do najmłodszych i ich rodziców. "Mamy spokój, gdy wiemy, że… Spore zainteresowanie pierwszą edycją Krainy Zdrowych Dzieci, organizowaną przez opolski NFZ. W ramach dzisiejszej (18.09) akcji można było bez wcześniejszej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »