Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-08, 18:00 Autor: Kamila Besz

Wszystkie oddziały głubczyckiego szpitala pracują, ale kadra jest zapewniona na minimalnym poziomie

Szpital w Głubczycach [fot. Mariusz Chałupnik]
Szpital w Głubczycach [fot. Mariusz Chałupnik]
W czasie trwania epidemii w głubczyckim szpitalu odnotowano 4 przypadki zachorowań na COVID-19. - Prowadzone przez placówkę procedury sanitarno-epidemiologiczne zapobiegły przeniesieniu się zakażenia na innych członków personelu. Dlatego szpital w Głubczycach pracuje stabilnie, wszystkie oddziały są otwarte – poinformował dyrektor placówki Adam Jakubowski.
Szpital uruchomił przyjęcia planowe. Działa już oddział noworodkowy, położniczy, ginekologiczny, neurologiczny i chirurgii ogólnej. - Pracujemy spokojnie - zapewnia dyrektor.

Co może budzić niepokój, to fakt, że kadra jest zapewniona na minimalnym poziomie i w razie wyłączenia z pracy chociaż jednego medyka, pojawiają się utrudnienia. Jak jednak zapewnia dyrektor Jakubowski – dają sobie radę. Pojawia się jednak problem innej natury - głubczycka placówka sąsiaduje z dwoma szpitalami, które do tej pory funkcjonowały jako jednoimienne. - Zmienia się teraz nazewnictwo i funkcja tych szpitali, ale jedno z utrudnieniem z tym związane to fakt, że lekarze specjaliści, którzy u nas pracowali w poradniach specjalistycznych, zostali zobowiązani do pracy w jednym miejscu i nie dojeżdżają już do nas - mówi dyrektor.

Szpitale, o których mowa, to placówki w Kędzierzynie-Koźlu i Raciborzu.Kędzierzyńsko-kozielski szpital, przypomnijmy, będzie wg nowego podziału jedną z dziewięciu w kraju placówką wielospecjalistyczną. W Raciborzu od 15 września ma z kolei działać 6 oddziałów, które nadal będą zabezpieczać pomoc medyczną dla pacjentów z objawami oraz chorych na COVID-19 w oddzielnych pomieszczeniach z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Adam Jakubowski, dyrektor SPZOZ w Głubczycach
Adam Jakubowski, dyrektor SPZOZ w Głubczycach

Wiadomości z regionu

2020-12-03, godz. 21:15 Raport dnia: 469 nowych zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. Zmarło 27 mieszkańców Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (03.12) 469 nowych zakażeń koronawirusem. Minionej doby w naszym województwie zmarło 27 osób. » więcej 2020-12-03, godz. 19:00 Policjanci ze Strzelec Opolskich oddali krew i osocze. Teraz zachęcają do tego innych Dzielnicowi ze strzeleckiej komendy włączyli się w akcję „Nasza krew - Nasza Ojczyzna” i podzielili się cennym darem życia. Z kolei ich kolega z sekcji… » więcej 2020-12-03, godz. 18:30 Maseczki, rękawice i kombinezony od ambasadora Chin w Polsce trafiły do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu 10 tysięcy maseczek, 5 tysięcy par rękawiczek i 500 zestawów kombinezonów z okularami ochronnymi trafiło dziś (03.12) do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego… » więcej 2020-12-03, godz. 18:27 Kluczborski szpital Vital Medic musi jeszcze poczekać z otwarciem oddziału covidowego. Lada dzień decyzje o przelewach… Trzeba jeszcze poczekać na uruchomienie oddziału intensywnej opieki medycznej w kluczborskim szpitalu Vital Medic dla osób ciężko przechodzących infekcję… » więcej 2020-12-03, godz. 17:36 Prudnik: chcą propagować nauczanie Prymasa Tysiąclecia. Przeszkodą jest na razie pandemia Na etapie projektu pozostaje utworzenie Centrum Myśli Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Prudniku. Barierą są utrudnienia spowodowane przez pandemię. Inicjatywę… » więcej 2020-12-03, godz. 16:26 Znamy laureatkę nagrody Żar Serca. Epidemia uniemożliwiła Xaverianum organizację uroczystej gali Siostra Aldona Skrzypiec została tegoroczną laureatką nagrody Żar Serca. » więcej 2020-12-03, godz. 16:19 1,5 roku więzienia dla kibica, który brał udział w bójce w Kędzierzynie-Koźlu i samochodem próbował staranować… Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu skazał na 1,5 roku więzienia 22-letniego Patryka G. z Opola, który w czasie ucieczki po bójce kibiców w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-12-03, godz. 15:06 Nowa organizacja ruchu na Katowickiej i Kośnego w Opolu. Kierowcy powinni uważać na zmianę pierwszeństwa W pierwszym dniu po zamknięciu ulicy Bohaterów Monte Cassino w związku z pracami budowlanymi w sąsiedztwie dworca Opole Wschodnie, ruch Katowicką i Kośnego… » więcej 2020-12-03, godz. 14:13 45 tysięcy mieszkańców Opolszczyzny jest dziś narażonych na oddychanie powietrzem złej jakości Powietrze jest dzisiaj (03.12) złej jakości w części województwa opolskiego. Na dobre ruszył sezon grzewczy. » więcej 2020-12-03, godz. 14:00 Radio Sygnały prowadzi zbiórkę rzeczy dla Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt W ramach trzeciego Jarmarku Świątecznego Radio Sygnały organizuje zbiórkę na rzecz Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. Potrzebne są koce… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »