Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-22, 12:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Budowa świetlicy i parku zabaw. W Dębskiej Kuźni powstanie miejsce spotkań mieszkańców

Pieniądze [fot. Pixabaya]
Pieniądze [fot. Pixabaya]
Mieszkańcy Dębskiej Kuźni doczekają się świetlicy z prawdziwego zdarzenia. Powstanie ona w budynku po byłej Gminnej Spółdzielni, w miejscu gdzie przed laty znajdował się bar "Pod lipami".
- Dębska Kuźnia jest jedną z większych miejscowości w gminie, a nie ma miejsca, w którym mogą spotykać się jej mieszkańcy - mówi Florian Ciecior, wójt Chrząstowic. - Po modernizacji, kiedy będzie wymieniony dach, to będzie stworzona duża sala z zapleczem socjalnym. W najbliższych tygodniach będziemy ogłaszali przetarg. Termin realizacji to jest połowa przyszłego roku.

Od wielu lat mieszkańcy sami dbali o otoczenie w tym miejscu. Wiele inwestycji poczynili dzięki pieniądzom, które przekazywali z funduszu soleckiego.

- Ten teren będzie niebawem kompleksowo zagospodarowany - informuje Florian Ciecior. - Tam też znajduje się w sąsiedztwie i remiza OSP z małą salką strażacką. Teraz stowarzyszenie pozyskało pieniądze na plac zabaw. Będzie to więc centrum rekreacyjne, kulturowe i to jest ważne, że mieszkańcy doczekają się miejsca, gdzie będą mogli spędzić wolny czas.

Chrząstowice uzyskały 70 proc. dofinansowania na tę inwestycję z urzędu marszałkowskiego. Wartość prac szacowana jest na ponad 700 tysięcy złotych.
Florian Ciecior
Florian Ciecior

Wiadomości z regionu

2020-10-23, godz. 21:15 Dyskutują o problemach i wyzwaniach młodych ludzi. II Opolski Kongres Młodzieży z powodu pandemii przeniósł się… O problemach edukacji w czasie pandemii, przedsiębiorczości i walce ze stresem dyskutują uczestnicy II Opolskiego Kongresu Młodzieży. Z powodu obecnej sytuacji… » więcej 2020-10-23, godz. 21:15 Nowe obostrzenia dla wyjeżdżających z Polski do Niemiec Podróżując do Niemiec trzeba będzie liczyć się z obowiązkiem przedstawienia negatywnego wyniku na obecność koronawirusa lub wykonania takiego testu na… » więcej 2020-10-23, godz. 19:45 Raport dnia: kolejny rekord zakażeń w kraju. Od soboty cała Polska objęta czerwoną strefą 401 przypadków zakażenia koronawirusem i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (23.10) na Opolszczyźnie. To oznacza, że od początku pandemii patogen z… » więcej 2020-10-23, godz. 19:15 Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamanie i kradzież. Pomogli mieszkańcy Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzewanego o włamanie do jednego ze sklepów w mieście i kradzież. » więcej 2020-10-23, godz. 19:00 Wysłużone policyjne samochody zyskały nowe życie. Będą się na nich uczyć przyszli technicy i mechanicy Trzy samochody, które przez wiele lat służyły opolskim policjantom, teraz dostaną drugie życie. » więcej 2020-10-23, godz. 18:30 "Po kilka godzin szukamy miejsc dla pacjentów z koronawirusem". Dyrektor USK apeluje o poprawę koordynacji działań - Koordynacja w przekazywaniu zakażonych koronawirusem pacjentów do covidowych szpitali jest na bardzo słabym poziomie - ocenia dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala… » więcej 2020-10-23, godz. 18:00 W Namysłowie stanie nowa Nike odlana z brązu. Mimo ostatnich remontów, pomnik rozpada się 200 tysięcy złotych będzie kosztować nowy pomnik Nike w centrum Namysłowa. Odlana z brązu rzeźba zastąpi prawie 5,5-metrowy betonowy monument, który po… » więcej 2020-10-23, godz. 17:30 Opolska Lewica będzie protestować przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego o aborcji eugenicznej 'To barbarzyńska sytuacja i wyrok na kobiety' - mówiono podczas konferencji prasowej Lewicy, którą zorganizowano przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w… » więcej 2020-10-23, godz. 17:30 W Szpitalu Powiatowym w Strzelcach Opolskich uruchomiono oddział zakaźny. Przyjęto 19 pacjentów. "To było ogromne… W Szpitalu Powiatowym w Strzelcach Opolskich uruchomiono oddział zakaźny z 25 łóżkami dla pacjentów zakażonych koronawirusem. » więcej 2020-10-23, godz. 16:30 Straż Graniczna kontroluje legalność pobytu cudzoziemców. Także na Opolszczyźnie W minionym tygodniu funkcjonariusze placówek Straży Granicznej w Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej i Opolu, w wyniku kontroli legalności pobytu przeprowadzonych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***