Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-15, 21:45 Autor: Daniel Klimczak

Raport dnia: liczba ofiar koronawirusa w regionie wzrosła do 59. Ostatniej doby odnotowano więcej ozdrowieńców niż nowych zakażeń

Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
7 nowych przypadków koronawirusa potwierdzono w ciągu ostatniej doby w naszym regionie. Ministerstwo zdrowia poinformowało też o kolejnej, 59. śmiertelnej ofierze patogenu z Chin.
Zmarły w ciągu ostatniej doby pacjent to 91-letni mężczyzna z powiatu oleskiego, który ostatnie dni życia spędził w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Oprócz COVID-19 zmagał się on także z innymi schorzeniami.

Z kolei wśród nowo zakażonych są seniorka i kobieta w sile wieku z powiatu oleskiego czy seniorka i nastolatek z powiatu opolskiego. Po jednym nowym przypadku stwierdzono natomiast u seniorek w Opolu oraz w powiatach krapkowickim i głubczyckim. Wszystkie osoby, u których ostatniej doby potwierdzono obecność wirusa, czują się dobrze i większość z nich walczy z chorobą w domu. Hospitalizacji poddano jedynie seniorki z powiatu opolskiego i głubczyckiego, które trafiły odpowiednio na oddział zakaźny Szpitala Wojewódzkiego oraz do lecznicy w Kędzierzynie-Koźlu.

W regionie przybyło też 8 ozdrowieńców. Chorobę pokonało 4 mieszkańców powiatu głubczyckiego i 2 mieszkanki kluczborskiego. Po jednym wyleczeniu potwierdzono także w powiecie krapkowickim i prudnickim. Mowa zarówno o kobietach i mężczyznach w wieku senioralnym, średnim, w sile wieku, jak i dziecku.

Koronawirus mógł przyczynić się do udanego, jak dotąd, sezonu nad Jeziorem Turawskim. Właściciele punktów gastronomicznych wskazują na większą liczbę odwiedzających akwen w stosunku do poprzednich lat, na co wpływ mogło mieć mniejsze zainteresowanie turystyką zagraniczną. Z kolei właściciele sprzętu wodnego mówią również o wyjątkowo czystej wodzie, którą w tym roku można zaobserwować w akwenie.

Epidemia mocno wpłynęła na organizację dorocznych Targów Odnowy Wsi "Spichlerz Opolszczyzny" w podgłubczyckim Pilszczu. Zamiast tradycyjnych stanowisk rękodzielników, przedsiębiorców i artystów, w tym roku zdecydowano o organizacji festynu rodzinnego. Imprezie towarzyszyły zawody wędkarskie oraz gry i zabawy dla dzieci, a całość odbywa się przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Z kolei na placu przed Urzędem Miejski w Kietrzu, w ten weekend odbywa się druga edycja zlotu foodtrucków. Po rezygnacji z tegorocznych dni miasta, to jedna z niewielu letnich imprez plenerowych w tej gminie. Także tutaj, organizatorzy zwracają uwagę na konieczność zachowania reżimu sanitarnego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 771 nowych przypadkach COVID-19 w kraju. Najwięcej, bo 150 nowych zarażeń odnotowano w Małopolsce. Ponad 100 przypadków przybyło także na Śląsku, gdzie koronawirusa potwierdzono u 133 osób.

Jednocześnie resort poinformował o śmierci 11 kolejnych osób zarażonych patogenem. To 6 kobiet i 5 mężczyzn w wieku od 37 do 97 lat. Wszystkie te osoby zmagały się z chorobami współistniejącymi.

Tym samym, łączna liczba zachorowań na koronawirusa w naszym kraju wzrosła do 56 090. Do tej pory 1869 z nich zmarło.

Wiadomości z regionu

2020-10-23, godz. 21:15 Dyskutują o problemach i wyzwaniach młodych ludzi. II Opolski Kongres Młodzieży z powodu pandemii przeniósł się… O problemach edukacji w czasie pandemii, przedsiębiorczości i walce ze stresem dyskutują uczestnicy II Opolskiego Kongresu Młodzieży. Z powodu obecnej sytuacji… » więcej 2020-10-23, godz. 21:15 Nowe obostrzenia dla wyjeżdżających z Polski do Niemiec Podróżując do Niemiec trzeba będzie liczyć się z obowiązkiem przedstawienia negatywnego wyniku na obecność koronawirusa lub wykonania takiego testu na… » więcej 2020-10-23, godz. 19:45 Raport dnia: kolejny rekord zakażeń w kraju. Od soboty cała Polska objęta czerwoną strefą 401 przypadków zakażenia koronawirusem i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (23.10) na Opolszczyźnie. To oznacza, że od początku pandemii patogen z… » więcej 2020-10-23, godz. 19:15 Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamanie i kradzież. Pomogli mieszkańcy Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzewanego o włamanie do jednego ze sklepów w mieście i kradzież. » więcej 2020-10-23, godz. 19:00 Wysłużone policyjne samochody zyskały nowe życie. Będą się na nich uczyć przyszli technicy i mechanicy Trzy samochody, które przez wiele lat służyły opolskim policjantom, teraz dostaną drugie życie. » więcej 2020-10-23, godz. 18:30 "Po kilka godzin szukamy miejsc dla pacjentów z koronawirusem". Dyrektor USK apeluje o poprawę koordynacji działań - Koordynacja w przekazywaniu zakażonych koronawirusem pacjentów do covidowych szpitali jest na bardzo słabym poziomie - ocenia dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala… » więcej 2020-10-23, godz. 18:00 W Namysłowie stanie nowa Nike odlana z brązu. Mimo ostatnich remontów, pomnik rozpada się 200 tysięcy złotych będzie kosztować nowy pomnik Nike w centrum Namysłowa. Odlana z brązu rzeźba zastąpi prawie 5,5-metrowy betonowy monument, który po… » więcej 2020-10-23, godz. 17:30 Opolska Lewica będzie protestować przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego o aborcji eugenicznej 'To barbarzyńska sytuacja i wyrok na kobiety' - mówiono podczas konferencji prasowej Lewicy, którą zorganizowano przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w… » więcej 2020-10-23, godz. 17:30 W Szpitalu Powiatowym w Strzelcach Opolskich uruchomiono oddział zakaźny. Przyjęto 19 pacjentów. "To było ogromne… W Szpitalu Powiatowym w Strzelcach Opolskich uruchomiono oddział zakaźny z 25 łóżkami dla pacjentów zakażonych koronawirusem. » więcej 2020-10-23, godz. 16:30 Straż Graniczna kontroluje legalność pobytu cudzoziemców. Także na Opolszczyźnie W minionym tygodniu funkcjonariusze placówek Straży Granicznej w Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej i Opolu, w wyniku kontroli legalności pobytu przeprowadzonych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***