Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-06, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Komentarze opolskich polityków po zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na prezydenta

Prezydent Andrzej Duda [fot. www.prezydent.pl]
Prezydent Andrzej Duda [fot. www.prezydent.pl]
Andrzej Duda ponownie objął urząd Prezydenta RP. W orędziu mówił między innymi, że skoncentruje się na pięciu rzeczach ważnych dla Polaków, wymieniając rodzinę, bezpieczeństwo, pracę, inwestycje i godność. Zapytaliśmy opolskich polityków o komentarz zaprzysiężenia w Sejmie.
Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości oraz szefowa opolskich struktur partii, ocenia, że uroczystość była wspaniałym doświadczeniem z owacją na stojąco.

- To wielka nadzieja na kolejnych pięć lat i wielka radość dla całej Polski. Do końca życia zapamiętam wyciągniętą dzisiaj w Sejmie rękę pana prezydenta Andrzeja Dudy, kiedy mówił, że jest dla wszystkich Polaków i jego ręka zawsze pozostanie wyciągnięta do rodaków, bo jest prezydentem wszystkich Polaków.

Rajmund Miller, poseł Koalicji Obywatelskiej, uznaje wynik wyborów, ale podkreśla, że nie przemawia do niego orędzie prezydenckie. - To samo dotyczy innych wystąpień Andrzeja Dudy - mówi.

- Deklaracje z dotychczasowych wystąpień pana prezydenta były niestety niewiarygodne i dało się weryfikować to na co dzień. Nie przemawia do mnie zwłaszcza orędzie człowieka, który kolejny raz przysięga na konstytucję, a złamał ją wielokrotnie. To oczywiście ważny urząd w państwie, ale uważam pana Andrzeja Dudę za nieodpowiednią osobę na ten urząd.

Z kolei Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych, mówi o wielkim dniu dla Polski. - Niestety opozycja, jak zwykle, nie umiała zachować się - komentuje.

- Nie przejmuję się oczywiście postkomunistami, że zachowują się w taki sposób. Sytuacja, w której posłowie Lewicy manifestowali ideologię gender i LGBT w trakcie tak ważnego dla milionów Polaków wydarzenia łączącego, pokazuje natomiast ogromny kryzys co do wartości, przywiązania do spraw polskich oraz budowania wspólnoty po stronie opozycji.

Zdaniem Beniamina Godyli, senatora Koalicji Obywatelskiej, orędzie obfitowało w obietnice Andrzeja Dudy. - Ja życzę sobie jedynie niezależności prezydenta - zaznacza.

- W poprzedniej kadencji prezydent był jednak uzależniony od swojego klubu partyjnego, a jeszcze bardziej od jednego posła. Życzyłbym sobie więc, aby Andrzej Duda był prezydentem wszystkich Polaków i to będzie bardzo dobre dla nas. Orędzie jak to orędzie – bardzo wyniosłe, bo czas tego wymaga.
Violetta Porowska
Rajmund Miller
Janusz Kowalski
Beniamin Godyla

Wiadomości z regionu

2020-10-29, godz. 21:30 Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle porządkuje mogiły polskich bohaterów przed dniem Wszystkich Święty… Przedstawiciele Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle przed Wszystkimi Świętymi porządkują mogiły polskich bohaterów. To groby Kresowiaków, Sybiraków… » więcej 2020-10-29, godz. 21:00 Raport dnia: 482 przypadki koronawirusa na Opolszczyźnie. W CWK w Opolu powstaje szpital tymczasowy 13 zgonów, 482 przypadki zakażeń i 231 powrotów do zdrowia odnotowano dzisiaj (29.10) w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia… » więcej 2020-10-29, godz. 20:30 Trudna sytuacja Fundacji DOM. Tylko, żeby przetrwać do końca roku potrzeba 250 tysięcy złotych Fundacja DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu założona przez małżeństwo Jednorogów boryka się z poważnymi problemami finansowymi… » więcej 2020-10-29, godz. 20:02 Opole: kolizja z udziałem auta straży miejskiej Do zderzenia dwóch aut osobowych doszło przed godziną 18:00 na skrzyżowaniu 1 Maja i Kołłątaja w Opolu. Jednym z uczestniczących pojazdów był samochód… » więcej 2020-10-29, godz. 19:15 Szpital w Kędzierzynie-Koźlu od poniedziałku będzie placówką covidową z wyjątkiem trzech oddziałów Szpital powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu zostanie niemal w całości przeznaczony do walki z COVID-19. Wyjątkiem mają być oddziały: pediatrii, geriatrii i… » więcej 2020-10-29, godz. 19:11 Wypadek na DW 416 Klisino - Kietlice. Jedna osoba poszkodowana po zderzeniu trzech samochodów osobowych Jedna osoba została poszkodowana po zderzeniu trzech samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 416 Klisino - Kietlice, w powiecie głubczyckim. Droga jest… » więcej 2020-10-29, godz. 18:45 Radni Opola przegłosowali stawki za "deszczówkę" Mieszkańcy Opola oraz przedsiębiorcy od nowego roku będą musieli zapłacić 29 groszy brutto miesięcznie za jeden metr sześcienny odprowadzanej wody do kanalizacji… » więcej 2020-10-29, godz. 17:30 W trzech kościołach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim mogło dojść do zakażenia koronawirusem Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kędzierzynie-Koźlu informuje, że w trzech kościołach na terenie powiatu mogło dojść do zakażenia koronawirusem… » więcej 2020-10-29, godz. 17:15 Opolscy logistycy pamiętają o poległych żołnierzach. Porządkowali groby na dwóch cmentarzach w stolicy regionu Żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej porządkowali groby kombatantów na dwóch cmentarzach w Opolu. » więcej 2020-10-29, godz. 16:15 Ponad 3 promille miał mężczyzna, który kierował ruchem na remontowanej ulicy w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim 38-latek pod wpływem alkoholu kierował ruchem na jednej z ulic w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Teraz może trafić do więzienia. Do zdarzenia doszło… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***