Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-06, 12:59 Autor: Witold Wośtak

Andrzej Duda ponownie zaprzysiężony na prezydenta. W Sejmie wygłosił orędzie

Zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy [fot. www.prezydent.pl]
Zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy [fot. www.prezydent.pl]
Zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy [fot. www.prezydent.pl]
Zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy [fot. www.prezydent.pl]
Zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy [fot. www.prezydent.pl]
Zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy [fot. www.prezydent.pl]
Prezydent Andrzej Duda złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym. Tym samym ponownie objął urząd Prezydenta RP.
W orędziu odwołał się do tekstu Konstytucji 3 maja z 1791 roku, mówiącego o roli obywateli w wyborze władz państwa. "Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu" - powiedział prezydent.

Andrzej Duda zapowiedział, że przez najbliższe pięć lat będzie nadal realizował swój program i pozostanie prezydentem polskich spraw. Jego druga kadencja, podobnie jak pierwsza, ma skupiać się na tym co jest ważne dla Polaków. Wymienił pięć głównych spraw, na których skoncentruje się przez kolejnych pięć lat swojej prezydentury. Miał na myśli rodzinę, bezpieczeństwo, pracę, inwestycje i godność.

Prezydent mówił także o konieczności współpracy ponad podziałami oraz podziękował wyborcom za wzięcie udziału w wyborach. Zaznaczył, że trzeba umacniać bezpieczeństwo Polski i nadal modernizować służby mundurowe.

- Musimy nadal modernizować i rozwijać nasze Siły Zbrojne oraz nasze zdolności kooperacyjne z obecnymi na naszym terytorium siłami sojuszniczymi. W szczególności z armią amerykańską - podkreślił.

Na zakończenie orędzia prezydent zaakcentował o mądrość i pracowitość Polaków, które pomogą poradzić sobie z wyzwaniami stojącymi przed Polską. "Wierzę w Polskę. Jesteśmy dumnym i wspaniałym narodem. Wierzę w Polaków, w naszą mądrość i pracowitość, naszą wytrwałość i odwagę. Wierzę, że poradzimy sobie z wyzwaniami, które stawia przed nami obecny czas. Wierzę też w Boga, ale jednocześnie wiem, że nie każdy musi w Niego wierzyć, żeby szanować uniwersalne wartości i tradycje, z których wyrosła Polska" - mówił prezydent Duda.

Wiadomości z regionu

2020-10-19, godz. 21:30 Oddział covidowy z 25 łóżkami powstaje w Szpitalu Powiatowym w Strzelcach Opolskich Szpital Powiatowy w Strzelcach Opolskich przygotowuje się do utworzenia oddziału covidowego w miejsce oddziału wewnętrznego. Oddział II poziomu zabezpieczenia… » więcej 2020-10-19, godz. 21:00 Sytuacja na opolskich zbiornikach retencyjnych jest stabilna. "Chcemy odbudować pojemność powodziową" - Zbiorniki Nysa i Otmuchów pracują w zakresie pojemności powodziowych, gromadzą nadmiar dopływającej wody i regulują przepływ poniżej zbiorników - informuje… » więcej 2020-10-19, godz. 20:30 Raport dnia: Takiej dobowej liczby zakażeń na Opolszczyźnie jeszcze nie było. Powiększy się baza covidowych szpitali… Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. Minionej doby potwierdzono 348 przypadków. Jedna osoba zmarła. » więcej 2020-10-19, godz. 20:30 Ponad 250 mandatów wystawili policjanci w weekend za łamanie obostrzeń i niezakrywanie ust i nosa W weekend (17-18.10) opolscy policjanci wystawili ponad 250 mandatów w związku z łamaniem obostrzeń epidemicznych, obowiązujących w strefach żółtych i… » więcej 2020-10-19, godz. 20:05 W Opolu strażacy ratowali... barkę Pięć godzin strażacy walczyli z konarem, który na Kanale Ulgi w Opolu zaklinował się pod barką należącą do opolskich harcerzy. Interwencja była konieczna… » więcej 2020-10-19, godz. 19:01 W Dąbrowie czekają aż woda opadnie. Wówczas będzie można oszacować straty W kilku sołectwach gminy Dąbrowa cały czas stoi woda. Problemem jest utrzymujący się wysoki stan Odry oraz Nysy Kłodzkiej. W związku z tym woda z mniejszych… » więcej 2020-10-19, godz. 18:45 3 kierowcy stracili prawa jazdy z powodu zbyt szybkiej jazdy Trzech kierowców straciło w miniony weekend prawo jazdy na drogach powiatu namysłowskiego. Wszyscy poruszali się znacznie szybciej, niż zezwalają na to … » więcej 2020-10-19, godz. 17:45 28 zakażonych koronawirusem w DPS im. św. Karola w Kędzierzynie-Koźlu. "Podjęliśmy decyzję o skoszarowaniu" Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej św. Karola w Kędzierzynie-Koźlu. Po tym jak zakażenie wykryto u jednego z pracowników placówki, testy na obecność… » więcej 2020-10-19, godz. 16:53 Kolejne przypadki koronawirusa w opolskich placówkach edukacyjnych Jak informuje rzecznik opolskiego ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak w przedszkolu nr 20, szkole podstawowej nr 3, Zespole Szkół Specjalnych oraz liceach I… » więcej 2020-10-19, godz. 16:52 Wypadek na polowaniu pod Namysłowem. Jeden z uczestników został postrzelony Wypadek na polowaniu w powiecie namysłowskim. Jeden z myśliwych został trafiony z broni myśliwskiej w nogę. Konieczna była operacja. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***