Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-15, 16:59 Autor: Witold Wośtak

WYBORY 2020. Działacze PiS oburzeni internetowymi wpisami Andrzeja Butry. Radny PSL przeprasza i obiecuje, że to się nie powtórzy

Konferencja PiS w sprawie wpisów Andrzej Butry [fot. Witold Wośtak]
Konferencja PiS w sprawie wpisów Andrzej Butry [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Butra [fot. Marcin Skomudek]
Andrzej Butra [fot. Marcin Skomudek]
"Zdecydowanie sprzeciwiamy się mowie nienawiści". To główny przekaz konferencji działaczy Prawa i Sprawiedliwości po serii internetowych wpisów Andrzeja Butry.
Radny powiatu kluczborskiego z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego kilkukrotnie na portalu społecznościowym użył obraźliwych słów pod adresem osób głosujących w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę.

- Prosimy władze PSL o zajęcie jasnego stanowiska w sprawie pana Butry - mówi Wojciech Komarzyński, brzeski radny PiS. - On nazwał wyborców w sposób skandaliczny, niegodny, nie zawaham się powiedzieć „obrzydliwy”. Jeśli takie wypowiedzi przechodziłyby bez echa i naszej reakcji, przestrzeń polityki stałaby jeszcze bardziej brutalna. Nie możemy dopuścić do tego. Powinniśmy przecież czynić tę sferę jak najbardziej przyjazną dla ludzi i osób działających w niej.

Antoni Duda, były poseł PiS, przypomina, że paradoksalnie to partii rządzącej zarzuca się używanie języka nienawiści. - Podczas, gdy na każdym kroku spotykamy się z takim "językiem miłości", jak u pana Butry. Dałbym pewną radę, może nie tyle panu Butrze, ale jego najbliższym, żeby w jakiś sposób namówili go do wizyty u odpowiedniego lekarza. On sam może nie chcieć. Z kolei Andrzejowi Butrze radziłbym ograniczenie kontaktów do otoczenia ze swojego zawodu, a jest weterynarzem.

Z kolei Grzegorz Krukowski, szef opolskiej młodzieżówki PiS, ocenia, że język pogardy i nienawiści dotyka polskiego społeczeństwa coraz bardziej. - To jest bardzo niekorzystne zjawisko, ponieważ wśród młodych ludzi utrwala przekonanie, że polityka nie jest czymś pozytywnym – pracą twórczą dla dobra Polaków – ale wymyślaniem coraz bardziej pogardliwych, okrutnych i nienawistnych haseł. My protestujemy przeciwko temu po każdej stronie sporu politycznego.

Wpisy na portalu internetowym zostały usunięte, a sam Andrzej Butra opublikował przeprosiny.

- Po bardzo krępujących też dla mnie wpisach, które zamieściłem w internecie, już wczoraj po przemyśleniu było mi bardzo wstyd. Poczułem się zobowiązany jak najszybciej przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni tymi słowami. Mogę obiecać, że mój profil na portalu społecznościowym zniknie, żeby nigdy więcej nie popisywać się takim chamstwem - przekonuje.

Nie wiadomo na razie, czy PSL zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec Andrzej Butry. Z szefem tej partii w regionie Stanisławem Rakoczym nie udało nam się dziś (15.07) skontaktować.
Wojciech Komarzyński
Antoni Duda
Grzegorz Krukowski
Andrzej Butra

Wiadomości z regionu

2020-09-28, godz. 22:00 Prudnik: nowa koncepcja dworca autobusowego przewiduje oszczędną inwestycję. "Obiekt będzie skrojony na potrzeby naszego… Spółka z Łodzi wykona dokumentację projektową budowy dworca autobusowego w Prudniku. Oferując najkorzystniejsze warunki finansowe wygrała przetarg na to… » więcej 2020-09-28, godz. 20:30 Nagrody marszałka dla najlepszych sportowców z regionu. "Sport w województwie opolskim ma się dobrze" 27 zawodników i 7 trenerów, którzy w 2019 roku wyróżnili się szczególną aktywnością na rzecz rozwoju i promocji sportu w regionie odebrało nagrody przyznawane… » więcej 2020-09-28, godz. 20:00 Raport dnia: w regionie potwierdzono 35 zakażeń koronawirusem. 19 przypadków dotyczy powiatu oleskiego 35 nowych zakażeń koronawirusem i 3 przypadki ozdrowień potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. Od początku epidemii w Polsce patogen z Chin potwierdzono… » więcej 2020-09-28, godz. 18:00 Osiem placówek oświatowych w regionie pracuje hybrydowo, trzy pozostają zamknięte Osiem placówek oświatowych na Opolszczyźnie pracuje hybrydowo, a trzy pozostają całkowicie zamknięte - poinformowało opolskie kuratorium oświaty. Przedszkole… » więcej 2020-09-28, godz. 17:15 Opole: są już szczepionki dla seniorów powyżej 65. roku życia Mieszkańcy Opola powyżej 65. roku życia od jutra (29.09) mogą korzystać z darmowych szczepionek przeciwko grypie » więcej 2020-09-28, godz. 17:00 Stabilna sytuacja epidemiczna w powiecie głubczyckim. "Ogniska zakażeń są w fazie wygaszania" Nie ma większych problemów z przestrzeganiem dodatkowych obostrzeń w powiecie głubczyckim. Od soboty (26.09) ta część regionu znajduje się w tak zwanej… » więcej 2020-09-28, godz. 16:15 COVID-19 w ZOZ w Oleśnie. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 25 pracowników i 4 pacjentów Nowe ognisko COVID-19 w powiecie oleskim. Jak potwierdziła Małgorzata Gudełajtis, specjalista ds. kontaktu z mediami w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej 2020-09-28, godz. 16:14 Wypadek w Krasiejowie. DW 463 zablokowana [AKTUALIZACJA] Trzy pojazdy zderzyły się między Krasiejowem a Zawadzkiem. » więcej 2020-09-28, godz. 15:30 "Objawy są podobne do COVID-19". Zbliża się fala zachorowań na grypę. Jest problem ze szczepionkami Gorączka, kaszel, zmęczenie czy ból mięśni - to tylko niektóre z objawów, jakie pojawiają się nie tylko w zakażeniu koronawirusem, ale także przy grypie… » więcej 2020-09-28, godz. 15:00 Szarpanina na dyskotece mogła skończyć się śmiercią. Ruszył proces 24-letni Krzysztof J. w trakcie szarpaniny na dyskotece Pietnia pod Krapkowicami w czerwcu ubiegłego roku, rzucił kuflem w nieznajomego i uszkodził tętnicę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***