Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-12, 22:45 Autor: Katarzyna Doros

WYBORY 2020: Radość w opolskim sztabie PiS. "Wyrównana walka, ale jednoznaczne zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy" [FILM, ZDJĘCIA]

Komitet Wyborczy PiS - II tura wyborów prezydenckich 2020
- Wynik ponad 50% oznacza wielką wyrównaną walkę, ale jednoznaczne zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy - tak poseł Violetta Porowska, szefowa opolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości oceniła sondażowy wynik drugiej tury wyborów prezydenckich.
Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos prezydent Andrzej Duda otrzymał 50,4 procent głosów. Jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski 49,6 procent głosów.

- Wszyscy obawialiśmy się tego wyniku - mówi Violetta Porowska. - Zawsze mówiono nam przed wyborami, przed tą drugą turą, że jeden i drugi kandydat idzie łeb w łeb, więc ten niepokój był wielki. Natomiast teraz widzimy, że prezydent Andrzej Duda przy tej wielkiej frekwencji, pamiętajmy o różnych okolicznościach tej sytuacji, prawie 70-procentowa frekwencja oznacza, że ponad połowa Polaków powiedziała "tak" dla pana prezydenta Andrzeja Dudy: tak głosuję na pana, tak jest pan moim kandydatem, tak chcę, żeby pan przez kolejnych pięć lat był głową państwa polskiego.

- To niekwestionowane zwycięstwo, ale przede wszystkim poczekajmy na końcowy wynik - mówił podczas wieczoru wyborczego Adrian Czubak, wojewoda opolski. - Zawsze te wyniki są dla nas zaniżone i okazuje się, że finalnie mamy nawet trzy, cztery, pięć procent więcej. Jest zwycięstwo i to jest najważniejsze. Ten tandem pan prezydent-rząd Prawa i Sprawiedliwości doprowadził do tego, że dzisiaj mamy ogromny sukces gospodarczy, ludziom się żyje naprawdę wspaniale i przed nami kolejne lata wspaniałej służby z wielkimi sukcesami i to jest dla mnie w tej chwili najważniejsze.

- Myślę, że udało się właśnie uzyskać ten milion dodatkowych głosów, których potrzebowaliśmy dla pana prezydenta Andrzeja Dudy i tym się cieszymy, że te osoby zadecydowały za Polską - dodaje wicewojewoda Teresa Barańska.

Według sondażu Ipsos frekwencja wyniosła 68,9 procent. Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza do godziny 17:00 na Opolszczyźnie frekwencja wynosiła 46,20 procent. Dodajmy, że wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich na Opolszczyźnie będą znane w poniedziałek (13.07) przed południem.
Violetta Porowska
Adrian Czubak, Teresa Barańska

Wiadomości z regionu

2020-09-19, godz. 20:15 Ognisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie w powiecie brzeskim. Zakażenie potwierdzono u 76 osob '76 osób w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie zostało zakażonych koronawirusem. Placówka od dwóch dni jest zamknięta. Wczoraj wszystkim pensjonariuszom… » więcej 2020-09-19, godz. 20:00 Raport dnia. Ponad 1000 nowych zarażeń w kraju. Na Opolszczyźnie kolejny zgon, 35 zarażeń i 16 ozdrowień 72. zgon związany z koronawirusem, 35 nowych zarażeń i 16 powrotów do zdrowia odnotowano dzisiaj (19.09) na Opolszczyźnie. Mamy dobowy rekord zakażeń w… » więcej 2020-09-19, godz. 20:00 Mieszkańcy Starego Ujazdu zyskali nowy plac rekreacyjny z drewnianym kołem młyńskim Mieszkańcy Starego Ujazdu zyskali nowy plac rekreacyjny. W miejscu zarośniętego terenu przy ul. Chopina pojawiła się mała architektura m.in. ławki i zjeżdżalnia… » więcej 2020-09-19, godz. 19:15 Czas Jarmarku zamiast XXI Jarmarku Franciszkańskiego w Opolu. "Musieliśmy zrezygnować, więc to tylko upamiętnieni… Rozpoczął się Czas Jarmarku w Opolu. Ze względu na epidemię koronawirusa w tym roku nie było możliwości zorganizowania XXI Jarmarku Franciszkańskiego. » więcej 2020-09-19, godz. 18:32 Ewakuacja mieszkańców jednego z bloków na osiedlu Południe w Nysie. Doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej Do rozszczelnienia przyłącza z gazem doszło na ul. 11 Listopada, tuż przy Szkole Podstawowej nr 10. Ewakuowanych zostało 47 osób z bloku znajdującego się… » więcej 2020-09-19, godz. 17:00 Gminny Ośrodek Kultury w Racławiczkach przechodzi kompletną modernizację Na ukończeniu jest gruntowny remont Gminnego Ośrodka Kultury w Racławiczkach. Kompletnej modernizacji uległa bryła budynku, wymieniono dach, pojawiły się… » więcej 2020-09-19, godz. 16:00 Rajd rowerowy szlakiem kwietnych dywanów w gminie Ujazd. To część starań o wpis tradycji na listę UNESCO Gmina Ujazd stara się o wpis tradycji robienia kwietnych dywanów w święto Bożego Ciała na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W ramach wydarzeń towarzyszących… » więcej 2020-09-19, godz. 15:00 Była rozgrywka LARP i pokaz fechtunku, a w planie są wykłady. "Dzień z historią" w ogrodzie WBP Trwa 'Dzień z historią' w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Po południu będzie można posłuchać wykładów o historii ujętej w grach planszowych… » więcej 2020-09-19, godz. 13:37 MDK Opole proponuje animacje i konkursy dla najmłodszych. Można dołączyć do godziny 16:00 Animacje sportowe i plastyczne dla dzieci przygotował na dzisiaj (19.09) Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. » więcej 2020-09-19, godz. 12:00 Zmiana terminu VIII Kluczborskiego Biegu Przełajowego o Złotą Barć. Powiat trafił do czerwonej strefy epidemicznej VIII Kluczborski Bieg Przełajowy o Złotą Barć został przełożony w związku z umieszczeniem powiatu na czerwonej liście epidemicznej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***