Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-12, 22:50 Autor: Monika Matuszkiewicz

WYBORY 2020. "Wyniki exit poll niczego nie przesądzają. Wszystko jest jeszcze możliwe". Politycy KO komentują sondażowe wyniki [FILM, ZDJĘCIA]

Wieczór wyborczy Koalicji Obywatelskiej, wybory prezydenckie 2020
49,6 procent - tyle według sondażowych wyników uzyskał Rafał Trzaskowski, kandydat z ramienia Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Oznacza to, że prawdopodobnie przegrał z obecnie urzędującym Prezydentem RP Andrzejem Dudą, który uzyskał wynik 50,4 procent. Przedstawiciele opolskich struktur Koalicji Obywatelskiej podkreślają, że wyniki exit poll niczego nie przesądzają i czekają na oficjalne.
- To przede wszystkim ludzie stanęli za Rafałem Trzaskowskim. Pokazał im, jakim jest człowiekiem, a przy tym również szczery - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego i przewodniczący opolskich struktur Platformy Obywatelskiej. - Wielki szacunek Rafał Trzaskowski uzyskał od ludzi przez to, jaki był, jaki jest i jaki będzie. Ludzie brali po dwa plakaty, cztery banery, wieszali je, roznosili gazety, bo pomyśleli, że jeśli ktoś potrafi przez 4 tygodnie jeździć, poświęcić rodzinę i siebie na hejt, obrażanie, to dlaczego ja jako wyborca nie mogę też zrobić czegoś przez dwie godziny. Ludzi ujęło to, że był tam, gdzie go potrzebowali.

Według sondażowych wyników różnica między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim wynosi 0,8 punktu procentowego. Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej dodaje, że wszystko jest jeszcze możliwe, bo nie są policzone głosy Polaków głosujących poza granicami państwa.

- Cierpliwie czekamy do oficjalnego potwierdzenia wyników wyborczych i wtedy będziemy oficjalnie komentować. Choć już teraz nie czekając na wyniki, chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy podczas II tury oddali głos na Rafała Trzaskowskiego. Wszystkim tym, którzy opowiedzieli się za Polską nowoczesną, proeuropejską, tolerancyjną, wolną od hejtu i mowy nienawiści. Za krajem, który jest otwarty na wszystkich Polaków.

Dodajmy, że oficjalne wyniki - według szefa PKW - prawdopodobnie oficjalne wyniki poznamy w poniedziałek (13.07).
Andrzej Buła
Tomasz Kostuś

Wiadomości z regionu

2020-09-19, godz. 20:15 Ognisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie w powiecie brzeskim. Zakażenie potwierdzono u 76 osob '76 osób w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie zostało zakażonych koronawirusem. Placówka od dwóch dni jest zamknięta. Wczoraj wszystkim pensjonariuszom… » więcej 2020-09-19, godz. 20:00 Raport dnia. Ponad 1000 nowych zarażeń w kraju. Na Opolszczyźnie kolejny zgon, 35 zarażeń i 16 ozdrowień 72. zgon związany z koronawirusem, 35 nowych zarażeń i 16 powrotów do zdrowia odnotowano dzisiaj (19.09) na Opolszczyźnie. Mamy dobowy rekord zakażeń w… » więcej 2020-09-19, godz. 20:00 Mieszkańcy Starego Ujazdu zyskali nowy plac rekreacyjny z drewnianym kołem młyńskim Mieszkańcy Starego Ujazdu zyskali nowy plac rekreacyjny. W miejscu zarośniętego terenu przy ul. Chopina pojawiła się mała architektura m.in. ławki i zjeżdżalnia… » więcej 2020-09-19, godz. 19:15 Czas Jarmarku zamiast XXI Jarmarku Franciszkańskiego w Opolu. "Musieliśmy zrezygnować, więc to tylko upamiętnieni… Rozpoczął się Czas Jarmarku w Opolu. Ze względu na epidemię koronawirusa w tym roku nie było możliwości zorganizowania XXI Jarmarku Franciszkańskiego. » więcej 2020-09-19, godz. 18:32 Ewakuacja mieszkańców jednego z bloków na osiedlu Południe w Nysie. Doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej Do rozszczelnienia przyłącza z gazem doszło na ul. 11 Listopada, tuż przy Szkole Podstawowej nr 10. Ewakuowanych zostało 47 osób z bloku znajdującego się… » więcej 2020-09-19, godz. 17:00 Gminny Ośrodek Kultury w Racławiczkach przechodzi kompletną modernizację Na ukończeniu jest gruntowny remont Gminnego Ośrodka Kultury w Racławiczkach. Kompletnej modernizacji uległa bryła budynku, wymieniono dach, pojawiły się… » więcej 2020-09-19, godz. 16:00 Rajd rowerowy szlakiem kwietnych dywanów w gminie Ujazd. To część starań o wpis tradycji na listę UNESCO Gmina Ujazd stara się o wpis tradycji robienia kwietnych dywanów w święto Bożego Ciała na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W ramach wydarzeń towarzyszących… » więcej 2020-09-19, godz. 15:00 Była rozgrywka LARP i pokaz fechtunku, a w planie są wykłady. "Dzień z historią" w ogrodzie WBP Trwa 'Dzień z historią' w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Po południu będzie można posłuchać wykładów o historii ujętej w grach planszowych… » więcej 2020-09-19, godz. 13:37 MDK Opole proponuje animacje i konkursy dla najmłodszych. Można dołączyć do godziny 16:00 Animacje sportowe i plastyczne dla dzieci przygotował na dzisiaj (19.09) Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. » więcej 2020-09-19, godz. 12:00 Zmiana terminu VIII Kluczborskiego Biegu Przełajowego o Złotą Barć. Powiat trafił do czerwonej strefy epidemicznej VIII Kluczborski Bieg Przełajowy o Złotą Barć został przełożony w związku z umieszczeniem powiatu na czerwonej liście epidemicznej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***