Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-01, 17:00 Autor: Daniel Klimczak

Spore zainteresowanie wypoczynkiem nad Jeziorem Nyskim. Nad wodę ściągają wczasowicze także spoza regionu

Jezioro Nyskie [fot. Daniel Klimczak]
Jezioro Nyskie [fot. Daniel Klimczak]
Jezioro Nyskie [fot. Daniel Klimczak]
Jezioro Nyskie [fot. Daniel Klimczak]
Trwa sezon turystyczny nad Jeziorem Nyskim. Mimo pandemii koronawirusa, zarządcy terenu rekreacyjnego nie narzekają na brak zainteresowania ofertą.
Nyska Akwa, która administruje terenem nad wodą wskazuje, że każdego dnia widać coraz większą frekwencję na plaży. Menedżer obiektu Łukasz Bogdanowski zauważa, że nie brakuje też osób, które rezerwują pobyt w ośrodku.

- W większości oczywiście są to osoby, które okazjonalnie przyjeżdżają, ale rzeczywiście coraz więcej osób zaczyna już dzwonić do nas i melduje się na noclegi, właśnie żeby wypocząć tutaj. Ostatnio plaża była bardzo mocno oblegana, więc też podejmujemy wszelkie działania ku temu, żeby zadbać o bezpieczeństwo - zapewnia.

To między innymi nowe zasady przebywania w ośrodku w godzinach nocnych czy dodatkowe środki ostrożności ze względu na zagrożenie COVID-19. Z głośników na plaży emitowane są komunikaty wzywające do przestrzegania dystansu społecznego. Ponadto, aby ograniczyć liczbę osób przebywających w jednym miejscu, na części pola namiotowego wyznaczono dodatkowe miejsca na leżaki i ogniska.

Na "nyską riwierę" coraz chętniej przyjeżdżają też osoby spoza Opolszczyzny. Jak wskazują, do wyboru miejsca zachęcają widoki, okoliczne zabytki oraz chęć odpoczynku od zgiełku.

- Piękna plaża, wypożyczalnia łódek. Jesteśmy z Milicza. Podobną odległość od Nysy mamy również do Boszkowa, a to jest jezioro większe, jest tu więcej atrakcji - tłumaczy swój wybór pan Bogdan.

- Przyjechaliśmy z Wrocławia. Szukaliśmy ustronnego miejsca, gdzie będzie spokojnie. Dzisiaj będziemy się opalać, to jest pierwszy dzień naszego urlopu - mówi pani Łucja.

- My jesteśmy ze Złotego Stoku, tam są góry i tak dużo leje, że hej - wskazuje pani Maria.

Dodajmy, że nad bezpieczeństwem amatorów wodnego szaleństwa czuwają ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Od początku sezonu nie odnotowali on jednak poważnych interwencji.
Łukasz Bogdanowski
Plażowicze nad Jeziorem Nyskim

Wiadomości z regionu

2020-09-28, godz. 22:00 Prudnik: nowa koncepcja dworca autobusowego przewiduje oszczędną inwestycję. "Obiekt będzie skrojony na potrzeby naszego… Spółka z Łodzi wykona dokumentację projektową budowy dworca autobusowego w Prudniku. Oferując najkorzystniejsze warunki finansowe wygrała przetarg na to… » więcej 2020-09-28, godz. 20:30 Nagrody marszałka dla najlepszych sportowców z regionu. "Sport w województwie opolskim ma się dobrze" 27 zawodników i 7 trenerów, którzy w 2019 roku wyróżnili się szczególną aktywnością na rzecz rozwoju i promocji sportu w regionie odebrało nagrody przyznawane… » więcej 2020-09-28, godz. 20:00 Raport dnia: w regionie potwierdzono 35 zakażeń koronawirusem. 19 przypadków dotyczy powiatu oleskiego 35 nowych zakażeń koronawirusem i 3 przypadki ozdrowień potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. Od początku epidemii w Polsce patogen z Chin potwierdzono… » więcej 2020-09-28, godz. 18:00 Osiem placówek oświatowych w regionie pracuje hybrydowo, trzy pozostają zamknięte Osiem placówek oświatowych na Opolszczyźnie pracuje hybrydowo, a trzy pozostają całkowicie zamknięte - poinformowało opolskie kuratorium oświaty. Przedszkole… » więcej 2020-09-28, godz. 17:15 Opole: są już szczepionki dla seniorów powyżej 65. roku życia Mieszkańcy Opola powyżej 65. roku życia od jutra (29.09) mogą korzystać z darmowych szczepionek przeciwko grypie » więcej 2020-09-28, godz. 17:00 Stabilna sytuacja epidemiczna w powiecie głubczyckim. "Ogniska zakażeń są w fazie wygaszania" Nie ma większych problemów z przestrzeganiem dodatkowych obostrzeń w powiecie głubczyckim. Od soboty (26.09) ta część regionu znajduje się w tak zwanej… » więcej 2020-09-28, godz. 16:15 COVID-19 w ZOZ w Oleśnie. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 25 pracowników i 4 pacjentów Nowe ognisko COVID-19 w powiecie oleskim. Jak potwierdziła Małgorzata Gudełajtis, specjalista ds. kontaktu z mediami w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej 2020-09-28, godz. 16:14 Wypadek w Krasiejowie. DW 463 zablokowana [AKTUALIZACJA] Trzy pojazdy zderzyły się między Krasiejowem a Zawadzkiem. » więcej 2020-09-28, godz. 15:30 "Objawy są podobne do COVID-19". Zbliża się fala zachorowań na grypę. Jest problem ze szczepionkami Gorączka, kaszel, zmęczenie czy ból mięśni - to tylko niektóre z objawów, jakie pojawiają się nie tylko w zakażeniu koronawirusem, ale także przy grypie… » więcej 2020-09-28, godz. 15:00 Szarpanina na dyskotece mogła skończyć się śmiercią. Ruszył proces 24-letni Krzysztof J. w trakcie szarpaniny na dyskotece Pietnia pod Krapkowicami w czerwcu ubiegłego roku, rzucił kuflem w nieznajomego i uszkodził tętnicę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***