Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-07, 06:30 Autor: Daniel Klimczak

Kolejne zmiany nad Jeziorem Nyskim. Mają zapewnić bezpieczeństwo przed koronawirusem i spokój od hałasu

Jezioro Nyskie [fot. Daniel Klimczak]
Jezioro Nyskie [fot. Daniel Klimczak]
Kolejne zmiany nad Jeziorem Nyskim. Ze względów bezpieczeństwa, zarządca obiektu postanowił ograniczyć liczbę miejsc na polu namiotowym, a także wprowadzić nocny zakaz wstępu dla osób niebędących gośćmi ośrodka rekreacyjnego.
Mniejsza niż dotąd liczba biwakujących na terenie przylegającym do jeziora ma na celu między innymi zachowanie dystansu społecznego w czasie epidemii. Menedżer ośrodka Łukasz Bogdanowski, wskazuje, że da to także większą niż dotąd możliwość zadbania o porządek na jego terenie.

- Do tej pory każdy mógł się rozkładać, gdzie chce, jak chce i rzeczywiście może było trudno kontrolować liczbę osób przebywających na ośrodku. Będą wyznaczone działeczki z numerkami i my będziemy mogli oczywiście na recepcji doskonale wiedzieć, kto gdzie się rozkłada i ile osób przebywa na ośrodku - tłumaczy.

Od niedawna obowiązują także nowe zasady wstępu na teren Akwa Mariny w godzinach nocnych. Po 22 są tam wpuszczane głównie osoby zameldowane na pobyt, które posiadają specjalną opaskę wydawaną podczas przyjazdu. Ma to zapewnić bezpieczeństwo i spokój wczasowiczów.

- Chcemy, żeby to miejsce stało się ośrodkiem wypoczynkowym, niekoniecznie taką bawialnią dla wszystkich, że kto chciał, mógł przyjechać, rozpalić ognisko, pobawić się, puścić muzykę na full. Jeżeli będziemy widzieli, że osoby, które nie mają opaski, zachowują się w sposób kulturalny, nikt nie będzie ich przeganiał. Te opaski wprowadzamy na takie osoby, które często nazywamy zadymiarzami - dodaje Łukasz Bogdanowski.

To jednak nie koniec zmian nad jeziorem. Wkrótce teren ma zyskać infrastrukturę umożliwiającą obsługę kamperów i przyczep kempingowych. Możliwość podłączenia do prądu zyskają też użytkownicy pola namiotowego, na którym pojawiły się szafki zasilające. Z kolei na jesień planowane są kolejne inwestycje związane z rozbudową bazy noclegowej.
Łukasz Bogdanowski
Łukasz Bogdanowski

Wiadomości z regionu

2020-10-26, godz. 10:22 Nocna demonstracja przed domem burmistrza Namysłowa. Wykrzykiwano przekleństwa pod adresem jego i PiS-u Burmistrz Namysłowa adresatem słownej agresji. Grupa demonstrantów przybyła wczoraj (25.10) w nocy przed dom samorządowca, gdzie wykrzykiwano obraźliwe hasła… » więcej 2020-10-26, godz. 09:18 Rehabilitacja pocovidowa w Głuchołazach. "Wyniki pacjentów są dobre" - Mamy na razie około 20 pacjentów, ale są 62 miejsca z możliwością zwiększenia tej liczby - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Radia Opole… » więcej 2020-10-26, godz. 08:24 Proboszcz parafii i pracownica szkoły w Chróścinie zakażeni koronawirusem U proboszcza parafii w Chróścinie potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym gmina Dąbrowa w powiecie opolskim prosi wszystkich mieszkańców… » więcej 2020-10-26, godz. 07:49 Konsultacje społeczne ws. rozbudowy DK45 na odcinku Zawada - Jełowa Ruszyły internetowe konsultacje w związku z planowaną rozbudową drogi krajowej nr 45 na odcinku Zawada - Jełowa. » więcej 2020-10-26, godz. 07:30 W Korfantowie powstanie dom dziecka. Część placówek na terenie powiatu jest dziś zbyt duża Na terenie powiatu nyskiego powstanie kolejny dom dziecka. Planowana placówka w Korfantowie będzie mogła zapewnić opiekę 14 wychowankom. » więcej 2020-10-25, godz. 20:15 RAPORT DNIA: 11 742 zachorowania w Polsce, w tym 381 w regionie. Na Opolszczyźnie zmarło kolejnych 10 osób, a w kraju… 381 przypadków koronawirusa potwierdzono w ciągu ostatniej doby na Opolszczyźnie. W regionie zmarło też 10 osób, a 84 wyzdrowiały. » więcej 2020-10-25, godz. 18:30 Przed nami kolejna mglista noc i poranek. Ostrzeżenie dla powiatów nyskiego i brzeskiego IMGW ostrzega przed mgłą i zamgleniami w woj. opolskim w nocy i jutro rano (26.10). Widzialność zostanie ograniczona do 200 metrów. Ostrożność powinni… » więcej 2020-10-25, godz. 18:00 Dobiegają końca prace przy modernizacji remiz strażackich w Lewinie Brzeskim i Skorogoszczy. W planach rozbudowa ko… Strażacy ochotnicy z Lewina Brzeskiego i Skorogoszczy wkrótce będą pełnić służbę w odnowionych remizach. Choć prace remontowe obu budynków mają na… » więcej 2020-10-25, godz. 17:45 Nie będzie uroczystego podsumowania konkursu im. Jana Całki. Wyniki poznamy drogą internetową W związku sytuacją epidemiczną w kraju i rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19, nie będzie uroczystego rozstrzygnięcia czwartej edycji konkursu im. Jana… » więcej 2020-10-25, godz. 17:30 Tunel z czasów II wojny światowej odkryty przy brzeskim dworcu nie zostanie udostępniony do zwiedzania Podziemny tunel odkryty w okolicy dworca kolejowego w Brzegu nie zostanie udostępniony do zwiedzania. Miasto na razie nie planuje, by konstrukcja mająca chronić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***