Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-31, 20:05 Autor: Daniel Klimczak

Akwa Marina stawia na kampery. To może jednak częściowo zmniejszyć pole namiotowe

Kampery [fot. Daniel Klimczak]
Kampery [fot. Daniel Klimczak]
Ośrodek wypoczynkowy nad Jeziorem Nyskim poszerza ofertę dla właścicieli kamperów i przyczep campingowych. Coraz większa liczba tych pojazdów może jednak przyczynić się do ograniczenia liczby miejsc na polu namiotowym.
W ostatnim czasie zarządca ośrodka zauważał coraz większe zapotrzebowanie na miejsca postojowe dla "domów na kółkach". Jak mówi menedżer Akwa Mariny Łukasz Bogdanowski, z tego powodu nad jeziorem pojawiła się infrastruktura dostosowana do potrzeb takich gości.

- Dla nich bardzo ważną sprawą jest to, żaby była stacja, gdzie mogą zrobić zrzut szarej wody, zrzucić swoje nieczystości, jak również pobrać czystą wodę. Jesteśmy na Opolszczyźnie jednym z nielicznych ośrodków, który jest wyposażony w takie urządzenia, więc widzimy, że ruch kamperów się zwiększył - tłumaczy.

Rosnąca liczba tego typu pojazdów może jednak w przyszłości spowodować, że miejsca dla nich będą wyznaczane na części obecnego pola namiotowego. Ma to być odpowiedź na zmieniające się trendy wśród turystów. Jak jednak zapewnia zarządca ośrodka, nie oznacza to, że Akwa Marina zamknie się na amatorów tej formy wypoczynku.

- Będzie może więcej działek wydzielonych pod kampery, ale oczywiście miejsce dla osób wypoczywających pod namiotem jest i zawsze będzie przygotowane. Większość terenu chcemy jednak przeznaczyć pod kampery. Jednym z takich najważniejszych powodów jest to, że coraz więcej osób jednak przerzuca się na kampery i przyczepy - dodaje Łukasz Bogdanowski.

Dodajmy, że jeszcze w tym sezonie nad jeziorem planowany jest pierwszy nyski zlot kamperów. Szczegóły dotyczące jego terminu mają zostać podane po dokonaniu wszystkich uzgodnień.
Łukasz Bogdanowski
Łukasz Bogdanowski

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej 2021-09-25, godz. 12:15 Zabytki, przyroda i ciekawostki. Taka jest sobota na spacerze przyrodniczo-historycznym w Opolu Około 16 kilometrów liczy trasa dzisiejszej (25.09) Wycieczki Przyrodniczo-Historycznej w Opolu. Kilkunastoosobowa grupa ruszyła z przystanku autobusowego Pużaka… » więcej 2021-09-25, godz. 10:50 Raport MZ: 8 nowych infekcji COVID-19 w regionie i 917 w całej Polsce. W kraju zmarło 20 zakażonych osób 8 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (25.09) o 917 nowych infekcjach i śmierci 20 zakażonych… » więcej 2021-09-25, godz. 09:30 KOWR zaprasza mieszkańców regionu na Piknik Rodzinny w Miechowej. Przygotowano wiele atrakcji Degustacja polskiej żywności, stoiska z lokalnymi produktami czy animacje dla dzieci. To tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców regionu w… » więcej 2021-09-25, godz. 09:15 "Spisowa noc" dla wszystkich, którzy jeszcze nie dopełnili spisowego obowiązku 30 września Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 zakończy się. Choć Opolszczyzna jest w krajowej czołówce, gdy mowa o spisowej frekwencji… » więcej 2021-09-25, godz. 08:18 Trwa głosowanie w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Opola W tym roku do rozdysponowania jest rekordowa kwota ponad 6 milionów złotych. Zakwalifikowały się 84 projekty, 60 to projekty dzielnicowe a 24 ogólnomiejs… » więcej 2021-09-25, godz. 07:50 Przyjdź na piknik, zaszczep się i poznaj pracę służb ratunkowych! W Kędzierzynie-Koźlu sobota upłynie pod hasłem… Przyjemne z pożytecznym będzie można połączyć w najbliższą sobotę (25.09) w Kędzierzynie-Koźlu. Na placu przed starostwem powiatowym odbędzie się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »