Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-02, 07:00 Autor: Witold Wośtak

Nie brakuje plażowiczów nad jeziorami turawskimi, bo to alternatywa dla dalszych wyjazdów. "Ludzie zapominają o epidemii"

Jezioro Średnie Turawa [fot. Witold Wośtak]
Jezioro Średnie Turawa [fot. Witold Wośtak]
Jezioro Średnie Turawa [fot. Witold Wośtak]
Jezioro Średnie Turawa [fot. Witold Wośtak]
Jezioro Średnie Turawa [fot. Witold Wośtak]
Jezioro Średnie Turawa [fot. Witold Wośtak]
Jezioro Średnie Turawa [fot. Witold Wośtak]
Jezioro Średnie Turawa [fot. Witold Wośtak]
Jezioro Średnie Turawa [fot. Witold Wośtak]
Jezioro Średnie Turawa [fot. Witold Wośtak]
Jeziora turawskie cieszą się popularnością na początku sezonu letniego.
Część plażowiczów nie wybiera się tego lata nad polskie morze ze względu na epidemię, mimo że wcześniej dokonali rezerwacji w pensjonatach i hotelach. Stawiają na wypoczynek niedaleko miejsca zamieszkania, aby ograniczać ryzyko zarażenia się koronawirusem.

Jedna z kobiet mówi, że nie jedzie nad morze, mimo zarezerwowanego miejsca w pensjonacie. Obawia się tłumów ze względu na starszy wiek i inne schorzenia. Zdaje sobie sprawę, że musi uważać.

- Jak popatrzy się w telewizji na nagrania z polskich plaż i zachowanie ludzi, odechciewa się wszystkiego - dodaje plażowicz.

Druga z wypoczywających ocenia, że na razie jest przestrzegany dystans, ale wakacje dopiero rozpoczynają się. Jak zauważa, koronawirus nadal rozwija się, nie ma znaczącej poprawy i trzeba się pilnować.

Dominika Kościelak, ratowniczka na Jeziorze Średnim, zwraca uwagę, że są punkty do dezynfekcji oraz dodatkowe maseczki i rękawiczki w apteczkach. - Większość ludzi nie przejmuje się zasadami sanitarnymi - ocenia.

- Ludzie zapominają o tym w ciepłe dni, kiedy chcą kąpać się i odpocząć na plaży. Zapominają, że choroba nadal jest - siadają i kąpią się blisko siebie, nie zachowują dystansu ani ostrożności. Niestety nie jesteśmy w stanie kontrolować całej plaży i upominać, ale jeśli ktoś przesadza, zwracamy uwagę.

Posterunkowy Dawid Ziarniak z Sezonowego Ogniwa Wodnego Policji w Turawie, dodaje że wśród zadań mundurowych jest między kontrola jednostek pływających. - Chodzi o trzeźwość i kapoki - zwraca uwagę.

- Kontrolujemy również wędkarzy pod kątem wymaganych dokumentów i zezwoleń na połów. Poza tym przeciwdziałamy wykroczeniom porządkowym, na przykład zaśmiecaniu plaży. Zwracamy także uwagę, czy plażowicze nie wchodzą do wody po spożyciu alkoholu. Tego typu zachowanie może niestety zakończyć się tragicznie.
Plażowicze
Dominika Kościelak
Dawid Ziarniak

Wiadomości z regionu

2020-09-28, godz. 22:00 Prudnik: nowa koncepcja dworca autobusowego przewiduje oszczędną inwestycję. "Obiekt będzie skrojony na potrzeby naszego… Spółka z Łodzi wykona dokumentację projektową budowy dworca autobusowego w Prudniku. Oferując najkorzystniejsze warunki finansowe wygrała przetarg na to… » więcej 2020-09-28, godz. 20:30 Nagrody marszałka dla najlepszych sportowców z regionu. "Sport w województwie opolskim ma się dobrze" 27 zawodników i 7 trenerów, którzy w 2019 roku wyróżnili się szczególną aktywnością na rzecz rozwoju i promocji sportu w regionie odebrało nagrody przyznawane… » więcej 2020-09-28, godz. 20:00 Raport dnia: w regionie potwierdzono 35 zakażeń koronawirusem. 19 przypadków dotyczy powiatu oleskiego 35 nowych zakażeń koronawirusem i 3 przypadki ozdrowień potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. Od początku epidemii w Polsce patogen z Chin potwierdzono… » więcej 2020-09-28, godz. 18:00 Osiem placówek oświatowych w regionie pracuje hybrydowo, trzy pozostają zamknięte Osiem placówek oświatowych na Opolszczyźnie pracuje hybrydowo, a trzy pozostają całkowicie zamknięte - poinformowało opolskie kuratorium oświaty. Przedszkole… » więcej 2020-09-28, godz. 17:15 Opole: są już szczepionki dla seniorów powyżej 65. roku życia Mieszkańcy Opola powyżej 65. roku życia od jutra (29.09) mogą korzystać z darmowych szczepionek przeciwko grypie » więcej 2020-09-28, godz. 17:00 Stabilna sytuacja epidemiczna w powiecie głubczyckim. "Ogniska zakażeń są w fazie wygaszania" Nie ma większych problemów z przestrzeganiem dodatkowych obostrzeń w powiecie głubczyckim. Od soboty (26.09) ta część regionu znajduje się w tak zwanej… » więcej 2020-09-28, godz. 16:15 COVID-19 w ZOZ w Oleśnie. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 25 pracowników i 4 pacjentów Nowe ognisko COVID-19 w powiecie oleskim. Jak potwierdziła Małgorzata Gudełajtis, specjalista ds. kontaktu z mediami w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej 2020-09-28, godz. 16:14 Wypadek w Krasiejowie. DW 463 zablokowana [AKTUALIZACJA] Trzy pojazdy zderzyły się między Krasiejowem a Zawadzkiem. » więcej 2020-09-28, godz. 15:30 "Objawy są podobne do COVID-19". Zbliża się fala zachorowań na grypę. Jest problem ze szczepionkami Gorączka, kaszel, zmęczenie czy ból mięśni - to tylko niektóre z objawów, jakie pojawiają się nie tylko w zakażeniu koronawirusem, ale także przy grypie… » więcej 2020-09-28, godz. 15:00 Szarpanina na dyskotece mogła skończyć się śmiercią. Ruszył proces 24-letni Krzysztof J. w trakcie szarpaniny na dyskotece Pietnia pod Krapkowicami w czerwcu ubiegłego roku, rzucił kuflem w nieznajomego i uszkodził tętnicę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***