Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-17, 21:00 Autor: Daniel Klimczak

Szpital w Nysie chce zapewnić opiekę dla większej liczby pacjentów wymagających intensywnej terapii. Trwają przygotowania do uruchomienia dodatkowych łóżek na OIOM-ie

Oddział intensywnej terapii [fot. Mariusz Chałupnik]
Oddział intensywnej terapii [fot. Mariusz Chałupnik]
Szpital w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Szpital w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Nyski szpital przygotowuje się na powiększenie oddziału intensywnej opieki medycznej. Działania mają związek z epidemią koronawirusa.
Do tej pory lecznica przyjęła już dwóch pacjentów ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, który decyzją wojewody w całości pełni funkcję placówki zakaźnej. Jak wskazuje dyrektor nyskiego ZOZ-u Norbert Krajczy, szpital zgłosił gotowość zwiększenia liczby łóżek na OIOM-ie z 10 do 15.

- Łóżka te są już zlokalizowane w pomieszczeniach, w których w przeszłości znajdował się oddział intensywnej terapii. Do tego wszystkiego mamy oczywiście sprzęt: respiratory, kardiomonitory. Kompletujemy w tej chwili załogę lekarsko-pielęgniarską - dodaje.

Utrudnieniem w kompletowaniu załogi może być fakt, że część pielęgniarek dostarczyła zwolnienia z powodu opieki nad dziećmi, jednak rozwiązaniem może być przeniesienie części kadry z innych oddziałów.

Dodatkowe łóżka mają funkcjonować najprawdopodobniej od poniedziałku (23.03). Aby tak się stało, potrzebne jest także finansowanie ze strony NFZ. Rzecznik opolskiego oddziału funduszu Barbara Pawlos zapewnia, że pieniądze na ten cel są zapewnione. - Zarządzenie prezesa w sprawie finansowania świadczeń związanych z COVID-em 19 zostało opublikowane już 8 marca, potem pojawiło się kolejne 12 marca. Żaden szpital, który udziela świadczeń związanych z COVID-em na pewno na tym nie straci.

To jednak nie koniec rozważanych przez nyski szpital rozwiązań. Dyrekcja placówki nie wyklucza, że w razie konieczności, na cele OIOM-u będzie trzeba przeznaczyć część sal na bloku operacyjnym.

Dodajmy, że aktualnie na oddziale zakaźnym w Nysie hospitalizowana jest jedna osoba z podejrzeniem koronawirusa. To kobieta w 5. miesiącu ciąży, która obecnie czuje się dobrze. Wyniki testów na obecność patogenu będą znane najprawdopodobniej jutro (18.03).
Norbert Krajczy
Barbara Pawlos

Wiadomości z regionu

2021-09-17, godz. 12:08 Trzy dni obławy za bykiem uciekinierem w Łubnianach. Zwierzę ukrywało się w kukurydzy Przez trzy dni półtoratonowy byk ukrywał się po ucieczce z transportu w Łubnianach. » więcej 2021-09-17, godz. 11:38 DK 43 w Dalachowie zablokowana po porannym zdarzeniu. Utrudnienia są także na A4 po zderzeniu 3 pojazdów Ciąg dalszy utrudnień w ruchu w Dalachowie między Kluczborkiem a Wieluniem na DK 43 po kolizji samochodu ciężarowego. » więcej 2021-09-17, godz. 10:52 Raport MZ: odnotowano ponad 650 nowych zakażeń w kraju [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 10 na Opolszczyźnie. Minionej doby w Polsce stwierdzono 8 przypadków śmier… » więcej 2021-09-17, godz. 10:00 Przed nami "zdrowa sobota" dla dzieci. Opolski NFZ zaprasza rodziców wraz z pociechami na konsultacje i diagnostykę Porady żywieniowe, konsultacje laryngologiczne czy diagnostyka wad postaw - to tylko część oferty, z jakich rodzice wraz ze swoim dziećmi będą mogli skorzystać… » więcej 2021-09-17, godz. 09:39 Co dalej z obwodnicami Prudnika, Sidziny i Lędzin? Cztery obwodnice opolskich miast i miejscowości powstaną w ramach programu 'Stu Obwodnic'. To Prudnik, Brzeg, Sidzina i Lędziny. Najbardziej zaawansowane prace… » więcej 2021-09-17, godz. 08:06 Niespokojna noc i poranek na opolskich drogach W nocy i nad ranem (17.09) mieliśmy w regionie 3 zdarzenia drogowe, w których łącznie dwie osoby zostały ranne. » więcej 2021-09-17, godz. 07:45 Utrudnienia w ruchu w związku z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego Uwaga kierowcy! W niedzielę (19.09) będą utrudnienia w ruchu na drogach w stolicy regionu. Ma to związek z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego w ramach… » więcej 2021-09-17, godz. 07:00 Jak nie dać się okraść przez internet i robić zakupy w sieci? Opolscy uczniowie i seniorzy wiedzą, jak bezpiecznie… Jak nie dać się okraść przez internet czy SMS-a i bezpiecznie robić zakupy w sieci - dowiedzieli się uczestnicy warsztatów organizowanych w ramach akcji… » więcej 2021-09-16, godz. 20:15 Przyjmą butelki szklane, plastikowe, a także puszki. W Opolu za kilka dni ruszą butelkomaty Mieszkańcy Opola w najbliższych dniach będą mogli korzystać z butelkomatów. Dzięki tej ekologicznej inwestycji opolanie będą pozbywać się niepotrzebnych… » więcej 2021-09-16, godz. 20:10 Raport dnia: wysoka liczba nowych zakażeń w kraju. W regionie koronawirusa potwierdzono u 18 osób [INFOGRAFIKA] 18 zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (16.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 722 nowych infekcjach w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »