Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-17, 18:30 Autor: Katarzyna Doros

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii wprowadza restrykcje. Do placówki trafią kobiety z najcięższymi przypadkami patologii ciąży

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu[fot.M.Matuszkiewicz]
Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu[fot.M.Matuszkiewicz]
Ciąża [fot. Aneta Skomorowska-Kobza]
Ciąża [fot. Aneta Skomorowska-Kobza]
Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu pracuje w trybie podwyższonej gotowości na przyjęcie osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego i zaostrza zasady funkcjonowania placówki.
Placówka nie wykonuje planowych operacji i zabiegów ginekologicznych. Na oddział opolskiego szpitala przyjmowane będą przede wszystkim kobiety z najcięższymi przypadkami patologii ciąży z regionu. Poród będzie możliwy w przypadku mieszkanek Opola i powiatu opolskiego, odczuwających czynność porodową lub będących 7 dni po terminie oraz kobiet z Opolszczyzny, które są poniżej 37. tygodnia ciąży i także odczuwają czynność porodową.

Kliniczne Centrum prosi, aby panie ze zbliżającym się terminem porodu, u których ciąża przebiega prawidłowo w pierwszej kolejności kierowały się do najbliższego szpitala z oddziałem ginekologiczno-położniczym:

1. Brzeskie Centrum Medyczne
2. Krapkowickie Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
3. Namysłowskie Centrum Zdrowia SA
4. Szpital Powiatowy w Głubczycach
5. Zespół Opieki Zdrowotnej w Oleśnie

Do ZOZ w Nysie powinny z kolei skierować się pacjentki, u których stwierdzono m.in. powikłania w okresie ciąży powyżej 32. tygodnia, wymagające leczenia stacjonarnego.

Przypomnijmy, do 23 marca Szpital Powiatowy w Strzelcach Opolskich zawiesił działalność oddziału ginekologiczno-położniczego wraz z traktem porodowym, a SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu, został przekształcony w szpital zakaźny.

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu prosi o dokładne omówienie z lekarzem prowadzącym ciążę wyboru szpitala pierwszej kolejności przed przyjazdem do placówki.

W przypadku wątpliwości, czy sytuacja pacjentki wymaga przyjazdu do Klinicznego Centrum w Opolu wstępnej informacji udzieli lekarz ginekolog pod numerem 692 454 456 (najlepiej po godzinie 15:00).

Wiadomości z regionu

2021-05-13, godz. 07:00 TOZ Opole szuka domów tymczasowych dla ostatnich 3 moskiewskich psów stróżujących odebranych z Rogalic - Sytuacja psów moskiewskich stróżujących, które interwencyjnie zostały odebrane z pseudohodowli w Rogalicach wydaje się być opanowana. Ale szukamy trzech… » więcej 2021-05-13, godz. 06:22 Pracowita noc strażaków. W Gościejowicach od uderzenia pioruna zapalił się dach domu 79 razy interweniowali opolscy strażacy w związku z burzami i silnymi opadami deszczu. - Pierwsze zgłoszenia zaczęły wpływać do dyżurnych wczoraj (12.05)… » więcej 2021-05-12, godz. 22:00 Od soboty w Opolu duże utrudnienia w ruchu. Sprawdź szczegóły [INFOGRAFIKA] Od 15 do 19 maja opolanie muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu drogowym, ale i pieszym. Będą one spowodowane realizacją zdjęć do serialu '… » więcej 2021-05-12, godz. 21:45 Burze i silne wiatry nad Opolszczyzną. Interwencje strażaków Opolscy strażacy do godziny 21.30 mieli 35 zgłoszeń w związku z burzami, które przechodziły nad Opolszczyzną. » więcej 2021-05-12, godz. 20:30 Raport dnia: będzie przyśpieszenie luzowania obostrzeń. W kraju potwierdzono dzisiaj ponad 4 tysiące nowych zakażeń… 8 zgonów i 125 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-05-12, godz. 19:25 Senat jednomyślnie podjął uchwałę w 100-lecie III Powstania Śląskiego Senat RP składa hołd Powstańcom Śląskim za ich męstwo i hart ducha, a także patriotyzm i umiłowanie polskości - głosi podjęta przez Senat uchwała w… » więcej 2021-05-12, godz. 19:00 Opole: zaginął Daniel Paluch. Policja prosi o pomoc [AKTUALIZACJA] Policjanci z Opola poszukują 22-letniego Daniela Palucha. Mężczyzna 6 maja wyszedł z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powrócił. Nie nawiązał… » więcej 2021-05-12, godz. 18:30 Pensjonariusze domów pomocy społecznej cieszą się z wyjść do ogrodów i spotkań z bliskimi. "Czujemy ulgę, wróciła… Domy pomocy społecznej powoli wracają do życia sprzed epidemii. Po miesiącach zamknięcia - choć w reżimie sanitarnym - pensjonariusze mogą spotykać się… » więcej 2021-05-12, godz. 18:26 Kolizja na drodze krajowej z Opola do Raciborza. Są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe zderzyły się na krajowej '45' w Ligocie Krapkowickiej. » więcej 2021-05-12, godz. 17:30 "Pandemia całkowicie zmieniła naszą pracę". Pielęgniarki i położne obchodzą swoje święto Opiekują się pacjentami, walczą o ich zdrowie oraz życie i zawsze są blisko. Mowa o pielęgniarkach i położnych, które dzisiaj (12.05) mają swoje święto… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »