Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-07, 09:55 Autor: Mariusz Chałupnik

W niedzielę mieszkańcy Ozimka wybiorą burmistrza. Od północy będzie obowiązywała cisza wyborcza

Głosowanie [fot. Katarzyna Doros]
Głosowanie [fot. Katarzyna Doros]
Ozimek [fot. UGiM Ozimek]
Ozimek [fot. UGiM Ozimek]
To ostatni dzień wyborczej kampanii w wyborach przedterminowych na burmistrza Ozimka. Cisza wyborcza zacznie obowiązywać o północy.
- Zasady są takie same, jak w przypadku każdych innych wyborów ogólnopolskich - informuje Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Opolu. - Sobota i niedziela, to tradycyjna cisza wyborcza. Obowiązuje zakaz prowadzenia spotkań, doklejania plakatów, rozrzucania ulotek, jakiejkolwiek agitacji na rzecz któregokolwiek z kandydatów na terenie gminy Ozimek. W związku z tym, że mamy do czynienia z krajowymi czy wojewódzkimi mediami, to tu też obowiązuje ta cisza. Podobnie sytuacja ma się z internetem.

Swoje głosy na burmistrza mieszkańcy Ozimka oddadzą w niedzielę (09.02). Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7.00 do 21.00.

- Będzie działało 16 lokali obwodowych komisji wyborczych - mówi Tkacz. - Dokładnie w tych samych punktach, w których wyborcy na przykład głosowali w ostatnich wyborach parlamentarnych, Żadnych niespodzianek, żaden lokal nie został przeniesiony.

Jeżeli żaden z kandydatów nie uzyska ponad 50 proc. poparcia, to 23 lutego odbędzie się druga tura. W niej zmierzą się kandydaci z dwoma najwyższymi wynikami w pierwszej turze.

O fotel burmistrza Ozimka po zmarłym Janie Labusie ubiega się czterech kandydatów - Mirosław Wieszołek, Krzysztof Koźlik, Joanna Bachłaj i Ryszard Gajda.
Rafał Tkacz
Rafał Tkacz

Wiadomości z regionu

2021-07-26, godz. 22:21 W słowackich Tatrach znaleziono ciało najprawdopodobniej polskiego turysty Poszukiwania zaginionego polskiego turysty zakończone - przekazało słowackie, górskie pogotowie ratunkowe. » więcej 2021-07-26, godz. 21:00 Raport dnia: jedno zakażenie koronawirusem w regionie. Rząd apeluje o zaszczepienie się Jedno zakażenie koronawirusem zostało minionej doby potwierdzone na Opolszczyźnie, a konkretnie w powiecie brzeskim. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w… » więcej 2021-07-26, godz. 20:45 W Baborowie powstał hotelik dla zwierzaków "Poczekalnia". Ma pomóc w znalezieniu nowych właścicieli dla bezpańskich… Gmina Baborów uruchomiła hotelik dla zwierząt. Nazywa się 'Poczekalnia', bo tam właśnie bezpańskie psy czekają na nowych właścicieli. Czekają dokładnie… » więcej 2021-07-26, godz. 19:58 "To skandal". Janusz Kowalski o głosie "na nie" Ryszarda Galli w sprawie odbudowy Pałacu Saskiego W piątek (23.07) Sejm uchwalił ustawę o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy… » więcej 2021-07-26, godz. 19:15 Uwaga! Pojawili się oszuści metodą "na skarbówkę" Otrzymałeś SMS-a z informacją o nieopłaconym podatku? Nie reaguj na jego treść, ani odnośniki w nim zawarte. Możesz stracić oszczędności całego życia… » więcej 2021-07-26, godz. 19:04 Wypadek z udziałem motocyklisty na DK 39 Około godziny 16.00 między Namysłowem a Kamienną, w ciągu DK 39 samochód osobowy zderzył się z motocyklem. » więcej 2021-07-26, godz. 19:00 Będzie kolejny etap rewitalizacji sali rajców w brzeskim ratuszu. Wewnątrz pojawi się również dodatkowe wyposaż… Sala rajców w brzeskim ratuszu przejdzie dalszą rewitalizację. Trwa postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę kolejnego etapu prac, dzięki którym… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Ryszard Galla zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych mediów Poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla od dłuższego czasu zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych tych ośrodków medialnych… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Przyrodnicy i wolontariusze policzyli susły w Kamieniu Śląskim. Łąkę w okolicy lotniska zamieszkuje 315 gryzoni 315 susłów moręgowanych zamieszkuje łąki w okolicy lotniska w Kamieniu Śląskim w gminie Gogolin. Tak wynika z szacunków wolontariuszy Polskiego Towarzystwa… » więcej 2021-07-26, godz. 17:00 Polska Cerekiew: po tym, jak woda wlała się do sali ślubów, gmina chce wybudować zadaszenie dziedzińca starego p… Zabytkowemu pałacowi w Polskiej Cerekwi zagraża woda. Nie chodzi o lokalne podtopienia, ale wody opadowe. Zbudowany na planie kwadratu budynek ma otwarty dziedziniec… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »