Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-28, 11:33 Autor: Monika Matuszkiewicz

Niebezpiecznie na kąpielisku Bolko w Opolu. Mieszkańcy skarżą się na zaśmiecanie terenu, rozpalane tam ogniska, czy skutery

Kąpielisko Bolko w Opolu [fot. archiwum prywatne]
Kąpielisko Bolko w Opolu [fot. archiwum prywatne]
Kąpielisko Bolko w Opolu [fot. archiwum prywatne]
Kąpielisko Bolko w Opolu [fot. archiwum prywatne]
Kąpielisko Bolko w Opolu [fot. archiwum prywatne]
Kąpielisko Bolko w Opolu [fot. archiwum prywatne]
Kąpielisko Bolko w Opolu [fot. archiwum prywatne]
Kąpielisko Bolko w Opolu [fot. archiwum prywatne]
Zwiększenie liczby patroli Straży Miejskiej i objęcie monitoringiem miejskim miejsc wjazdowych i wyjazdowych - tego chcą mieszkańcy osiedla i domów jednorodzinnych sąsiadujących z kąpieliskiem Bolko w Opolu. Ma to wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w tej części miasta. Z interwencją w ich imieniu wystąpił do ratusza radny Tomasz Kaliszan.
- Dochodzi tam do bardzo niebezpiecznych zdarzeń, ponieważ niektórzy z mieszkańców Opola nie szanują regulaminu i na przykład w okresie letnim wjeżdżają na teren skuterami - mówi Tomasz Kaliszan, radny Opola. - Mieszkańcy wjeżdżają również ze śmieciami, a Straż Miejska w Opolu ma duży kłopot z wykryciem sprawców. Dodatkowo, są tam palone kable, co zatruwa środowisko. Kolejnym problem jest niszczenie infrastruktury, która tam się znajduje, a przypomnę, że są tam grille miejskie - tłumaczy.

Na terenie kąpieliska Bolko w Opolu jest zainstalowana tylko jedna kamera, która jest skierowana w stronę plaży. Straż Miejska w Opolu przez cały rok patroluje obszar. W 2019 roku za nielegalne spalanie śmieci strażnicy nałożyli 5 mandatów karnych i 4 pouczenia.

- Przez cały rok 2019 mieliśmy tam dużo interwencji. Złapaliśmy na gorącym uczynku osoby, które rozpalały nielegalne ogniska. Reagujemy też na zaśmiecanie. Jeżeli chodzi o wyprowadzenie psów bez smyczy, to też interweniujemy, ale musimy złapać taką osobę na gorącym uczynku. Mamy też dużo zgłoszeń o spożywaniu na terenie kąpieliska alkoholu i dawaliśmy mandaty, czy pouczenia - mówi Beata Szpakowska, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Opolu.

Straż Miejska przypomina, że za zaśmiecanie grozi mandat w wysokości od 20 do 500 złotych, za spożywanie alkoholu 100 złotych, a za wyprowadzanie tam psów bez smyczy do 250 złotych.
Tomasz Kaliszan
Beata Szpakowska

Wiadomości z regionu

2021-09-18, godz. 11:00 Opole: liceum numer 8 rozpoczyna współpracę z wydziałem nauk o polityce i komunikacji społecznej Uniwersytetu Opo… Udział w warsztatach z naukowcami oraz zwiększenie wiedzy i kompetencji społecznych - to nowa oferta dla uczniów liceum ogólnokształcącego numer 8 w Opolu… » więcej 2021-09-18, godz. 10:50 Raport MZ: prawie 800 nowych zakażeń w kraju. W regionie przybyło 17 przypadków [INFOGRAFIKA] 797 nowych zachorowań to bilans ostatniej doby pandemii koronawirusa w kraju. W tym czasie wyzdrowiały 522 osoby, a zmarło 14. » więcej 2021-09-18, godz. 09:47 Bez rejestracji i skierowania. Opolski oddział NFZ zaprasza na konsultacje w ramach akcji "Kraina Zdrowych Dzieci'' - O zrealizowaniu takiego pomysłu myśleliśmy od dawna - przyznała w rozmowie 'W cztery oczy' rzecznik opolskiego oddziału NFZ Barbara Pawlos zapraszając… » więcej 2021-09-18, godz. 09:00 Kierowcy w stolicy regionu łatwo nie mają. Szef opolskiego oddziału GDDKiA gościem Radia Opole Kierowcy w Opolu stoją ostatnio w korkach. Kilka trwających w tym samym czasie inwestycji drogowych w godzinach szczytu paraliżuje miasto. Stąd potrzeba rozbudowy… » więcej 2021-09-18, godz. 08:00 W niedzielę w Grodkowie po raz piąty pobiegną Tropem Wilczym. W dniu zawodów też można się zapisać W niedzielę (19.09) Grodków po raz piąty pobiegnie Tropem Wilczym. To już ostatni z pięciu biegów pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowanych w regionie… » więcej 2021-09-17, godz. 21:45 Raport dnia: 10 nowych zakażeń w regionie i ponad 650 w kraju. Pogarsza się sytuacja u naszych południowych sąsiadów… 10 nowych zachorowań potwierdzono dziś (17.09) w województwie opolskim. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 infekcjach. W kraju… » więcej 2021-09-17, godz. 20:30 Trzy nowe oddziały przedszkolne powstały w gminie Reńska Wieś Wszystkie dzieci z gminy Reńska Wieś mają zapewnione miejsca w przedszkolu, choć nie zawsze w tej miejscowości, w której chcieliby tego rodzice. Samorząd… » więcej 2021-09-17, godz. 19:30 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę. "Wszyscy pamiętamy i poprzez takie uroczystości tę pamięć pielęgnujemy"… 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow. Po zajęciu przez Armię Czerwoną i NKWD Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej… » więcej 2021-09-17, godz. 19:30 Uczniowie szkoły podstawowej w Nowej Cerekwi zgłębiają wiedzę z archeologii W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa po raz kolejny w szkole podstawowej w Nowej Cerekwi odbywają się prelekcje dla uczniów i ich rodziców o tematyce archeologicznej… » więcej 2021-09-17, godz. 18:15 Kolejne proekologiczne działania w gminie Głubczyce. "Myślę, więc nie śmiecę" 'Praktyczna lekcja ekologii' dla uczniów szkół podstawowych to kolejne działanie gminy Głubczyce zrealizowane w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej związanej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »