Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-08, 18:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Wybory 2019: Witold Zembaczyński wygrywa w sądzie z Januszem Kowalskim

Sąd Okręgowy w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Sąd Okręgowy w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Sąd Okręgowy w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Sąd Okręgowy w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Sąd Okręgowy w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Sąd Okręgowy w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Witold Zembaczyński wygrał proces w trybie wyborczym z Januszem Kowalskim. Sprawa dotyczyła upowszechniania przez kandydata PiS nieprawdziwych informacji dotyczących działalności gospodarczej prowadzonej przed laty przez polityka .Nowoczesnej. Nieprawdziwa informacja miała zostać wypowiedziana 6 października w w Radiu Opole w programie "Niedzielna Loża Radiowa".
- Sąd postanawia zakazać uczestnikowi postępowania Januszowi Kowalskiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o wnioskodawcy Witoldzie Zembaczyńskim w przedmiocie upadku prowadzonej działalności gospodarczej - mówi sędzia Iwona Roman-Papka z Sądu Okręgowego w Opolu. - Nakazać uczestnikowi postępowania Januszowi Kowalskiemu przeproszenie wnioskodawcy Witolda Zembaczyńskiego poprzez zamieszczenie nie później niż w przeciągu 24 godzin, od daty uprawomocnienia się postanowienia, ogłoszenia opublikowanego na stronie głównej portalu Nowej Trybuny Opolskiej, utrzymywanego na wskazanej stronie internetowej przez okres 72 godzin od momentu publikacji.

Janusz Kowalski zapowiedział odwołanie się od postanowienia do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, bo jak sam podkreśla, nie miał czasu na przygotowanie się do obrony.

-Stąd będzie oczywiście zażalenie, żeby było prawo do obrony, po to żeby można było mówić o faktach, a nie tylko wyłącznie o rzeczach, które można przygotować w przeciągu 68 minut przed rozprawą - mówi Janusz Kowalski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do sejmu.

Razem z Januszem Kowalskim w sądzie pojawił Jacek Kusza, który nie został przesłuchany w sprawie.

Witold Zembaczyński uważa, że dzisiejsze postanowienie sądu jest zakończeniem pewnego etapu kampanii wyborczej, w której brak prawdy jest powielany i służy zwalczaniu konkurencji politycznej.

-Uważam, że to postanowienie sądu bardzo dobrze ujmuje konfabulacje Janusza Kowalskiego na mój temat, zakaz upowszechniania tych fałszywych informacji. Konieczność sprostowania na łamach jednego z tygodników jest stosowane do jego przewinienia. Uważam, że wychodzę z tej sali usatysfakcjonowany i zamykając pewien etap -mówi Witold Zembaczyński, kandydat Koalicji Obywatelskiej do sejmu.

Na złożenie odwołania Janusz Kowalski ma 24 godziny.
Iwona Roman-Papka
Janusz Kowalski
Jacek Kusza
Witold Zembaczyński

Wiadomości z regionu

2021-01-15, godz. 15:00 150 mandatów i 10 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. Wspólna akcja policyjnej grupy SPEED z trzech województw Opolscy, śląscy i dolnośląscy policjanci z grupy SPEED wspólnie patrolowali wczoraj (14.01) autostradę A4. » więcej 2021-01-15, godz. 15:00 Myśliwy postrzelił się na polowaniu? Prokuratura jest innego zdania Myśliwy z raną postrzałową w ciężkim stanie trafił do szpitala. Od początku wiele wskazywało na to, że przez przypadek sam się postrzelił. Doszło… » więcej 2021-01-15, godz. 14:22 Groźny wypadek koło Turawy. Osobówka uderzyła w drzewo Osobowe renault clio uderzyło w drzewo, jedna osoba została poszkodowana. Do zdarzenia doszło na ulicy Świerkowej, na trasie Turawa - Rzędów. Strażacy przy… » więcej 2021-01-15, godz. 13:58 Zimne kaloryfery w Nysie. Pracownikom NEC-u udało się już usunąć awarię, jednak efekty nie będą odczuwalne od … Jeszcze przez maksymalnie 3 godziny mieszkańcy Nysy mogą odczuwać skutki dzisiejszej (15.01) awarii ogrzewania miejskiego. » więcej 2021-01-15, godz. 12:30 Wandale demolują nyskie przystanki. "Jeszcze nie spotkaliśmy się z tak dużą skalą zjawiska" Wandale znów dali o sobie znać w Nysie. Na cel biorą sobie przystanki autobusowe. » więcej 2021-01-15, godz. 12:00 Opolanka zgłasza nieodśnieżony chodnik, a Miejski Zarząd Dróg dziękuje za sygnał i obiecuje zająć się sprawą O nieodśnieżonym chodniku informuje mieszkanka Opola. Kobieta mieszkająca na osiedlu Armii Krajowej nieopodal ulicy majora Hubala zgłosiła się do naszej… » więcej 2021-01-15, godz. 11:40 Ministerstwo Zdrowia: prawie osiem tysięcy zakażeń, w naszym regionie 214 przypadków COVID-19 Ostatniej doby w Polsce potwierdzono 7795 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej przypadków zarejestrowano w województwie mazowieckim - 946… » więcej 2021-01-15, godz. 11:27 Śliskie drogi na Opolszczyźnie. Zderzenie dwóch osobówek w miejscowości Radawie Złe warunki drogowe i niedostosowanie do nich prędkości były przyczyną kolizji w miejscowości Radawie w powiecie oleskim. W centrum miejscowości, na ulicy… » więcej 2021-01-15, godz. 11:00 "Lepiej osobiście, bo jest pewne, że jestem zgłoszona". Seniorzy w kolejce na szczepienia przeciw COVID-19 Ruszyły stacjonarne zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów po osiemdziesiątym roku życia. O północy uruchomiono również rejestrację poprzez… » więcej 2021-01-15, godz. 09:45 "Szczepmy się, abyśmy mogli wrócić do normalnego życia". Dr Wiesława Błudzin zachęca do szczepienia się przeciwko… - Na razie nie udało nam się zwalczyć pandemii, mimo wprowadzenia wielu restrykcji i ograniczeń, dlatego szczepienie jest jedynym sposobem i nadzieją, aby… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »