Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-07, 17:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Janusz Kowalski: Zrobię wszystko, żeby odsunąć Sabinę Nowosielską od władzy

Janusz Kowalski, Marek Piasecki i Fabian Pszon [fot. A. Pospiszyl]
Janusz Kowalski, Marek Piasecki i Fabian Pszon [fot. A. Pospiszyl]
Jeżeli Sabina Nowosielska nie powie, komu sprzedała port w Koźlu, to będę robić wszystko, żeby doprowadzić do jej odsunięcia od władzy – mówił dzisiaj (07.10) w Kędzierzynie-Koźlu kandydat na posła, Janusz Kowalski. Sekundowało mu dwóch radnych miejskich, który są w opozycji do pani prezydent – Marek Piasecki i Fabian Pszon. Jeśli Sabina Nowosielska nie odpowie na pytanie o właścicieli, będą oni próbowali złożyć wniosek o referendum w sprawie jej odwołania.
- Afera portowa jest niebezpieczna dla miasta i dla Polski – mówił Janusz Kowalski. - Deklaruję, że zrobię wszystko, aby odsunąć Platformę Obywatelską i Sabinę Nowosielską od władzy. Nie może być tak, że tak ważny port, strategiczne miejsce dla Kędzierzyna-Koźla i dla całej żeglugi śródlądowej w Polsce, jest sprzedawane nie wiadomo komu.

Marek Piasecki, który w ostatnich wyborach samorządowych przegrał z Sabiną Nowosielską wyścig o fotel prezydenta miasta, podkreślał, że mieszkańcy byli przeciwni sprzedaży portu.

- 12 czerwca o 17:30 mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla zaczęli protest. W tym samym czasie port został sprzedany, umowa została podpisana. Do dnia dzisiejszego nie wiemy komu. Mam nadzieję, że przy pomocy pana Janusza Kowalskiego w końcu dowiemy się, jaki tajemniczy inwestor stoi za funduszem austriackim – mówi Marek Piasecki.

Dwa tygodnie temu Janusz Kowalski wezwał Sabinę Nowosielską, aby ujawniła, kto stoi za firmą Kędzierzyn-Koźle Terminale, która kupiła port. Dzisiaj polityk ponowił apel.

- Jeśli nadal mieszkańcy nie dostaną odpowiedzi, będziemy podejmować ostrzejsze kroki – mówił radny Fabian Pszon. - Będę starał się zabiegać u innych radnych o poparcie mojego wniosku o odwołanie pani prezydent, o rozpisanie referendum w sprawie odwołania. Jeżeli pani prezydent Nowosielska nie będzie chciała odpowiedzieć jaki kapitał stoi za portem, będę zabiegał o to, żeby zbudować większość, która będzie chciała rozpisać referendum w mieście.

Port w Koźlu kupiła firma Kędzierzyn-Koźle Terminale z siedzibą w Warszawie. Rozpoczęła remont i budowę terminali produktów płynnych. Inwestycję wstrzymał brak zgody ze strony PKP na doprowadzenie do portu torów kolejowych. Z informacji inwestora wynika, że towary do portu miały być transportowane drogą wodną, kolejową i samochodami.
Janusz Kowalski
Marek Piasecki
Fabian Pszon

Wiadomości z regionu

2022-09-30, godz. 21:15 Czy burmistrz Brzegu porównał radnych do NKWD-owskich sądów doraźnych? "Zrozumiano mnie nieopatrznie. Przepraszam" Zaognia się konflikt między burmistrzem Brzegu a częścią radnych. Po jednej z kontroli komisji rewizyjnych, włodarz miasta nazwał jej członków 'dwojką'… » więcej 2022-09-30, godz. 20:50 Kolizja dwóch pojazdów w Opolu Przy skrzyżowaniu ulic Nysy Łużyckiej z Wrocławską zderzyła się cysterna z osobówką. » więcej 2022-09-30, godz. 20:35 "To bardzo ważne i cenne wyróżnienie". Przedsiębiorcy oraz przedstawiciele instytucji nagrodzeni przez Opolską Izbę… Opolska Izba Gospodarcza po raz 19. przyznała 'Opolską Nagrodę Jakości'. Wśród 10 laureatów znaleźli się zarówno przedsiębiorcy, jak i przedstawiciele… » więcej 2022-09-30, godz. 20:30 Gmina Kietrz również szuka oszczędności. Niektóre wiejskie domy kultury na okres zimowy zostaną zamknięte Gmina Kietrz, podobnie jak wszystkie samorządy w naszym regionie, szuka możliwości minimalizowania zużycia energii elektrycznej. Jednym z pomysłów jest docieplanie… » więcej 2022-09-30, godz. 19:10 Ruszają zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. "Porusza różnorodną tematykę i łączy pokolenia" Edukacja nie tylko dla osób młodych, ale i tych nieco starszych. Dziś (30.09) w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbyło się uroczyste rozpoczęcie… » więcej 2022-09-30, godz. 19:00 23 opolskie placówki w tzw. sieci szpitali. NFZ opublikował wykaz Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił nową listę placówek wchodzących w skład sieci szpitali na mocy rozporządzenia, które weszło w życie… » więcej 2022-09-30, godz. 18:20 Namysłów chce zachęcać mieszkanki wsi do większej aktywności. W gminie odbył się pierwszy konwent kół gospodyń… Koła gospodyń wiejskich w gminie Namysłów przeżywają renesans. Organizacje zrzeszają coraz więcej członkiń, a na ich utworzenie decydują się kolejne… » więcej 2022-09-30, godz. 18:00 Radni Opola przyjęli specjalny apel dotyczący Odry. Chcą lepszego i wielopoziomowego monitoringu rzeki Apel dotyczący katastrofy ekologicznej na Odrze przyjęła na koniec wczorajszej (29.09) sesji Rada Miasta Opola. W dokumencie jest mowa o zakazie wylewania do… » więcej 2022-09-30, godz. 17:45 Opole ma polsko-ukraiński mural wdzięczności i solidarności Dwie twarze kobiet w biało-czerwonych i żółto-niebieskich kolorach. Tak wygląda polsko-ukraiński mural, który odsłonięto dzisiaj (30.09) na jednej ze… » więcej 2022-09-30, godz. 16:40 Przedstawiciele partii Razem z pytaniami do ministra Przemysława Czarnka. Chodzi o pieniądze na naukę języka niemi… Przedstawiciele opolskiego okręgu partii Razem pytają ministra edukacji Przemysława Czarnka o pieniądze na naukę języka niemieckiego. Ich zdaniem 40 milionów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »