Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-07, 17:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Janusz Kowalski: Zrobię wszystko, żeby odsunąć Sabinę Nowosielską od władzy

Janusz Kowalski, Marek Piasecki i Fabian Pszon [fot. A. Pospiszyl]
Janusz Kowalski, Marek Piasecki i Fabian Pszon [fot. A. Pospiszyl]
Jeżeli Sabina Nowosielska nie powie, komu sprzedała port w Koźlu, to będę robić wszystko, żeby doprowadzić do jej odsunięcia od władzy – mówił dzisiaj (07.10) w Kędzierzynie-Koźlu kandydat na posła, Janusz Kowalski. Sekundowało mu dwóch radnych miejskich, który są w opozycji do pani prezydent – Marek Piasecki i Fabian Pszon. Jeśli Sabina Nowosielska nie odpowie na pytanie o właścicieli, będą oni próbowali złożyć wniosek o referendum w sprawie jej odwołania.
- Afera portowa jest niebezpieczna dla miasta i dla Polski – mówił Janusz Kowalski. - Deklaruję, że zrobię wszystko, aby odsunąć Platformę Obywatelską i Sabinę Nowosielską od władzy. Nie może być tak, że tak ważny port, strategiczne miejsce dla Kędzierzyna-Koźla i dla całej żeglugi śródlądowej w Polsce, jest sprzedawane nie wiadomo komu.

Marek Piasecki, który w ostatnich wyborach samorządowych przegrał z Sabiną Nowosielską wyścig o fotel prezydenta miasta, podkreślał, że mieszkańcy byli przeciwni sprzedaży portu.

- 12 czerwca o 17:30 mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla zaczęli protest. W tym samym czasie port został sprzedany, umowa została podpisana. Do dnia dzisiejszego nie wiemy komu. Mam nadzieję, że przy pomocy pana Janusza Kowalskiego w końcu dowiemy się, jaki tajemniczy inwestor stoi za funduszem austriackim – mówi Marek Piasecki.

Dwa tygodnie temu Janusz Kowalski wezwał Sabinę Nowosielską, aby ujawniła, kto stoi za firmą Kędzierzyn-Koźle Terminale, która kupiła port. Dzisiaj polityk ponowił apel.

- Jeśli nadal mieszkańcy nie dostaną odpowiedzi, będziemy podejmować ostrzejsze kroki – mówił radny Fabian Pszon. - Będę starał się zabiegać u innych radnych o poparcie mojego wniosku o odwołanie pani prezydent, o rozpisanie referendum w sprawie odwołania. Jeżeli pani prezydent Nowosielska nie będzie chciała odpowiedzieć jaki kapitał stoi za portem, będę zabiegał o to, żeby zbudować większość, która będzie chciała rozpisać referendum w mieście.

Port w Koźlu kupiła firma Kędzierzyn-Koźle Terminale z siedzibą w Warszawie. Rozpoczęła remont i budowę terminali produktów płynnych. Inwestycję wstrzymał brak zgody ze strony PKP na doprowadzenie do portu torów kolejowych. Z informacji inwestora wynika, że towary do portu miały być transportowane drogą wodną, kolejową i samochodami.
Janusz Kowalski
Marek Piasecki
Fabian Pszon

Wiadomości z regionu

2021-01-27, godz. 10:00 Radny Gabor pyta, co robi pełnomocnik ds. wielokulturowości. Marszałek Buła: "Taka osoba w naszym otoczeniu jest n… - Mam dużo wątpliwości, co do działalności pełnomocnika marszałka ds. wielokulturowości - przyznał w Porannej Loży Radiowej radny sejmiku Tomasz Gabor… » więcej 2021-01-27, godz. 08:46 76. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Jednym z ocalałych jest 83-letni Grzegorz Tomaszewski z G… 76 lat temu żołnierze 60. Armii Pierwszego Frontu Ukraińskiego wyzwolili niemiecki nazistowski obóz zagłady Auschwitz Birkenau. Otwarcia bram doczekało ok… » więcej 2021-01-27, godz. 08:45 Rodziny zastępcze poszukiwane. W Głubczycach brakuje ich kilkanaście Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głubczycach poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych. Na terenie powiatu głubczyckiego funkcjonuje 46 rodzin zastępczych… » więcej 2021-01-27, godz. 08:15 Politechnika inwestuje w badania. Rośnie liczba patentów, wzrasta mobilizacja naukowców Politechnika Opolska wyposaża wydział mechaniczny w sprzęt badawczy warty około 20 mln złotych. To aparatura przeznaczona do badania materiałów, z której… » więcej 2021-01-26, godz. 20:45 Raport dnia: 78 nowych zakażeń w regionie. Z powodu COVID-19 na Opolszczyźnie zmarło 10 osób Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (26.01) 78 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 10 mieszkańców. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-01-26, godz. 20:42 Na terenie Elektrowni Opole doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą Policja bada okoliczności kolizji do jakiej doszło wieczorem na terenie Elektrowni Opole. Samochód osobowy marki skoda zderzył się z lokomotywą. » więcej 2021-01-26, godz. 19:45 Pijany kierowca podróż zakończył w rowie. Wydmuchał ponad 3 promile Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 41-latkowi z powiatu kluczborskiego, który pijany kierował autem. Podróż zakończył w przydrożnym rowie. » więcej 2021-01-26, godz. 19:45 Przez lewą rękę prosto do serca. Nowatorski zabieg w USK w Opolu Zespół lekarzy Oddziału Kardiologii i Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu opracował nowy rodzaj zabiegu umieszczenia zastawki aortalnej… » więcej 2021-01-26, godz. 19:30 W powiecie oleskim nie powinno być problemu z dowozem na szczepienie przeciw COVID-19. Gminy deklarują gotowość Wszystkie gminy powiatu oleskiego zapewniają dowóz do punktów szczepień przeciwko koronawirusowi. » więcej 2021-01-26, godz. 18:22 Pęknięta szyba i wyciekające płyny wykluczyły ukraiński autobus z dalszej jazdy. Kontrola WITD Pęknięta szyba czołowa i wyciekające płyny eksploatacyjne uniemożliwiły dalszą podróż autobusu z Poznania na Ukrainę. Podczas rutynowej kontroli drogowej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »