Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-28, 08:00 Autor: Wojciech Murański

Remont opolskiej szkoły muzycznej potrwa do kwietnia. Zajęcia będą prowadzone w różnych miejscach

Remont Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu [fot. Wojciech Murański]
Remont Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu [fot. Wojciech Murański]
Remont Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu [fot. Wojciech Murański]
Remont Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu [fot. Wojciech Murański]
Remont Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu [fot. Wojciech Murański]
Remont Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu [fot. Wojciech Murański]
Trwa termomodernizacja Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu. To część projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który zakłada remont 187 budynków placówek szkolnictwa artystycznego w całym kraju, z czego 11 to obiekty znajdujące się w województwie opolskim.
Zakres remontu obejmuje między innymi docieplenie ścian, podłogi i dachu, wymianę stolarki i oświetlenia. Planowane jest także zamontowanie blisko 200 paneli fotowoltaicznych.

- Rozpoczęcie roku odbędzie się w naszej sali koncertowej, wtedy też podamy uczniom szczegóły, gdzie będą mieć zajęcia - mówi Magdalena Czercowy, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu.

- Uczniowie będą w różnych szkołach. Gościnności udzielają nam dyrektorzy i nauczyciele szkół wokół wyspy. Jest to Liceum Ogólnokształcące nr 1, nr 5, sąsiadująca z nami szkoła Tak, plastyk, więc mamy kilka budynków. Jest też szkoła prywatna Preludium, która nas przygarnie.

Pomimo prowadzonych prac, władze szkoły zapraszają na koncerty, które będą odbywać się w sali koncertowej przy Strzelców Bytomskich oraz w Bibliotece Wojewódzkiej przy Piastowskiej w Opolu. Informacje o wydarzeniach będą publikowane na stronie internetowej szkoły. Zakończenie remontu planowane jest na kwiecień 2020 roku.
Magdalena Czercowy

Wiadomości z regionu

2021-01-19, godz. 16:15 Głubczyckie ,,Przytulisko” szuka pieniędzy na remont kolejnych pomieszczeń Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt ,,Przytulisko’’ w Głubczycach po remoncie dachu zamierza przeprowadzić kolejne prace remontowe. Kilka pomieszczeń… » więcej 2021-01-19, godz. 16:00 "Wczesne wykrycie pozwala na 100-procentowe wyleczenie". Trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy W zasadzie nie daje żadnych objawów, a jego wykrycie możliwe jest tylko poprzez badanie i profilaktykę. Mowa o raku szyjki macicy. Co roku wykrywany jest u… » więcej 2021-01-19, godz. 15:15 Trwa doroczyny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w diecezji opolskiej W tym roku przebiega pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. » więcej 2021-01-19, godz. 13:30 Zwisające sople lodu i śnieg na dachu mogą okazać się niebezpieczne dla przechodniów. O ich usunięcie muszą zadbać… Po kilkudniowych opadach śniegu i siarczystym mrozie pozostał biały puch na dachach oraz zwisające sople. Teraz właściciele budynków muszą sprawdzić… » więcej 2021-01-19, godz. 13:15 Billboard ze szczątkami płodów, unijną flagą i wizerunkiem Hitlera. Posłowie KO złożyli zawiadomienie do policji… Opolscy posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa oraz wykroczenia do prokuratury i policji w sprawie… » więcej 2021-01-19, godz. 12:30 Wiosną ma się rozpocząć rewitalizacja centrum Strzelec Opolskich. To największa tegoroczna inwestycja gminy 8 firm jest zainteresowanych przebudową centrum Strzelec Opolskich w ramach planowanej na ten rok rewitalizacji. To już kolejne podejście do przetargu, ale… » więcej 2021-01-19, godz. 12:15 Jest akt oskarżenia ws. możliwego plagiatu byłej dyrektorki Muzeum Śląska Opolskiego Prokuratura Rejonowa w Opolu skierowała do opolskiego sądu akt oskarżenia ws. plagiatu, którego zdaniem śledczych dopuściła się Monika O. » więcej 2021-01-19, godz. 12:00 Kradł perfumy w drogerii, pójdzie siedzieć za narkotyki. Policjanci z Brzegu zatrzymali 44-latka z Dolnego Śląska Policjanci z Brzegu zatrzymali 3 osoby w związku z przestępczością narkotykową. To 37-letnia mieszkanka miasta, 34-latek z Krapkowic i 44-letni mieszkaniec… » więcej 2021-01-19, godz. 10:59 MZ: w naszym regionie spada liczba zakażeń, ale rośnie liczba zgonów Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4835 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 95 na Opolszczyźnie. » więcej 2021-01-19, godz. 10:18 Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed smogiem w regionie Na zagrożonym obszarze żyje około 40 tys. mieszkańców regionu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »